Auksjon tirsdag 27. november 2007 kl 18:00
Fjell, Kai(1907-1989)
Ung kvinne 1938

Olje på lerret
120x140
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 38

Dienst voor schoone Kunsten, 's-Gravenhage (Haag) des. 1949 (?), "100 Jaar Noorse Schilderkunst", ant. kat.nr. 8, med tittel :"Jonge vrouw". Venezia Biennalen 1952, kat.nr. 62.

Vurdering
NOK 2 000 000–3 000 000

Auksjonert tirsdag 27. november 2007 kl 18:00

Tilslag NOK 3 200 000