Fjell, Kai(1907-1989)
Ung kvinne 1938
Olje på lerret
120x140
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 38
Dienst voor schoone Kunsten, 's-Gravenhage (Haag) des. 1949 (?), "100 Jaar Noorse Schilderkunst", ant. kat.nr. 8, med tittel :"Jonge vrouw". Venezia Biennalen 1952, kat.nr. 62.
Vurdering
NOK 2 000 000–3 000 000
Auksjonert tirsdag 27. november 2007 kl 18:00
Tilslag NOK 3 200 000