Jubileumsauksjonen, del 1

Auksjon tirsdag 27. november 2007 kl 18:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Bergslien, Knud(1827-1908)Stilleben 1848

Olje på papir, oppklebet på lerret
22x35
Signert og datert nede t.h.: K Bergslien 1848.

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
2
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Sommerlandskap 1891

Akvarell, lysmål
28x50
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1891

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
3
Bøe, Frants(1820-1891)Stilleben med grønnsakskurv og fisk 1842

Olje på lerret
81x91
Signert og datert nede t.h.: F D Böe. 1842.

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
4
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Vestre Haneborg gård, Aurskog-Høland 1862

Olje på lerret
39x56
Signert og datert nede t.v.: J F Eckersberg 1862

{lot.title}
5
Balke, Peder(1804-1887)Landskap med sag og fossestryk 1840

Olje på lerret
54x66
Signert og datert nede t.v.: Balke 1840.

Tilslag NOK 90 000
{lot.title}
6
Fearnley, Thomas(1802-1842)Kopi av J. C. Dahls "Fortundalen"

37x46
Signert og påtegnet nede t.h.: Dahl comp. Fearnley. cop.

NOK 300 000–400 000
{lot.title}
7
Thaulow, Frits(1847-1906)Fransk vinter

Olje på lerret
65x54
Signert nede t.v.: Frits Thaulow.

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 680 000
{lot.title}
8
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Skovtrold 1899

Olje på lerret
90x68
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen. 99.

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
9
Skredsvig, Christian(1854-1924)Aftenlandskap fra Eggedal

Olje på lerret
65x50
Signert nede t.v.: Chr Skredsvig

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
10
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Gateparti med tre piker

Olje på lerret
96x72
Signert nede t.v.: Heyerdahl

NOK 500 000–700 000
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
11
Boll, Reinholdt(1825-1897)Kystlandskap med folkeliv 1855

Olje på lerret
70x100
Signert og datert nede t.v.: Boll. Dysseldorf 1855

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 50 000 med forbehold
{lot.title}
12
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute ved de ytterste skjær 1903

Olje på lerret
60x100
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1903.

Tilslag NOK 110 000
{lot.title}
13
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Morgenstemning utenfor Fredrikstad 1902

Olje på lerret
30x47
Signert nede t.h.: Amaldus Nielsen Datert nede t.v.: 1902

Tilslag NOK 90 000
{lot.title}
14
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Kunst og kritikk 1907

Blandingsteknikk på papir
56x42
Signert og datert oppe t.h.: Th. Kittelsen. 07.

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 350 000
{lot.title}
15
Dahl, Hans(1849-1937)Bondepike med sigd

Olje på lerret
66x49
Signert nede t.v.: Hans-Dahl.

Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
16
Holter, Wilhelm(1842-1916)Torghandel 1882

Olje på lerret
66x53
Signert og datert nede t.v.: W. Holter 1882

NOK 120 000–150 000
{lot.title}
17
Ekenæs, Jahn(1847-1920)To sittende gutter 1885

Olje på lerret
43x31
Signert og datert nede t.h.: I. Ekenæs 85.

NOK 100 000–125 000
{lot.title}
18
Ender, Axel(1853-1920)På skøytebanen

Olje på lerret
46x65
Signert nede t.h.: Axel Ender -

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 190 000
{lot.title}
19
Ender, Axel(1853-1920)Sledefart fra gårdstun

Olje på lerret
114x167

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 680 000
{lot.title}
20
Wergeland, Oscar(1844-1910)Mann på brygge, Svinør 1883

Olje på plate
71x61
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Osc W. Svinör. 83

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
21
Grønvold, Marcus(1845-1929)Mann med øks ved en jig 1888

Olje på lerret
41x65
Signert og datert nede t.h.: M Grönvold 1888

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
22
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Hakkespett 1913

Akvarell på papir, lysmål
66x49
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen 1913.

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 500 000
{lot.title}
23
Tidemand, Adolph(1814-1876)Politiserende bønder 1849

Olje på lerret
67x85
Signert, påtegnet og datert nede t.v.: A. Tidemand Chrania 1849

NOK 2 000 000–3 000 000
Tilslag NOK 3 300 000
{lot.title}
24
Bøe, Frants(1820-1891)Oppstilling med blomster, muslinger og smykker

Olje på lerret
50x65
1886
Signert og datert nede t.h.: F Böe 1886

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
25
Kittelsen, Theodor(1857-1914)En fattig blomst

Olje på lerret
46x68
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.

Tilslag NOK 85 000
{lot.title}
26
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Fjordlandskap med høystakker 1870

Olje på lerret
45x73
Signert og datert nede t.v.: Amaldus Nielsen 1870.

{lot.title}
27
Skredsvig, Christian(1854-1924)Høstlandskap med kvinne og kornåker

Olje på lerret
111x68
Signert nede t.v.: Chr. Skredsvig.

NOK 300 000–500 000
Tilslag NOK 540 000
{lot.title}
28
Thaulow, Frits(1847-1906)Interiør fra Grini gård 1887

Olje på lerret
62x90
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. 87.

NOK 1 000 000
Tilslag NOK 1 000 000
{lot.title}
29
Krohg, Christian(1852-1925)Mannsportrett

Olje på lerret, oppklebet på plate
53x24
Signert nede t.h.: C Krohg

Tilslag NOK 46 000
{lot.title}
30
Thaulow, Frits(1847-1906)En gate i måneskinn

Pastell, lysmål
44x53
Signert nede t.v.: Frits Thaulow

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 320 000
{lot.title}
31
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Slottsparken. Mai 1881

Olje på mahogniplate
83x62
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. Mai 1881.

NOK 600 000–800 000
Tilslag NOK 740 000
{lot.title}
32
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Kystlandskap med folkeliv, måneskinn 1867

Olje på lerret
27x42
Signert og datert nede t.h.: Amaldus Nielsen 1867

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
33
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Strandparti med folkeliv 1877

Olje på lerret
45x66
Signert nede t.v.: J: Bennetter. Datert nede t.h.: 16/7 1877.

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
34
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Fjordlandskap i ettermiddagslys

Olje på lerret
54x94
Signert nede t.v.: Smith-Hald

{lot.title}
35
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fjordlandskap med båter og folkeliv 1881

Olje på lerret
38x63
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen Df 1881-

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
36
Lund, Bernt(1812-1885)Fjordlandskap med folkeliv 1846

Olje på lerret
28x37
Signert og datert nede t.v.: B. Lund- 1846-

{lot.title}
37
Schive, Jacob Oxholm(1847-1912)Vinterlandskap med gårdsbruk og folkeliv 1876

Olje på lerret
37x60
Signert og datert nede t.h.: I Schive Df. 76.

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
38
Thaulow, Frits(1847-1906)Gate i Dieppe, natt

Olje på lerret
33x41

{lot.title}
39
Thaulow, Frits(1847-1906)Bondegård i Bretagne, aften

Olje på lerret
38x46

{lot.title}
40
Ulving, Even(1863-1952)Fra Lofoten

Olje på lerret
67x51
Signert nede t.v.: E Ulving.

Tilslag NOK 74 000
{lot.title}
41
Ulving, Even(1863-1952)Fra Vrengen, Tjøme

Olje på lerret
61x77
Signert nede t.h.: E Ulving

Tilslag NOK 54 000
{lot.title}
42
Astrup, Nikolai(1880-1928)Fra prestegården i Jølster

Olje på lerret
57x86
Signert nede t.v.: Astrup

NOK 1 500 000–2 000 000
{lot.title}
43
Astrup, Nikolai(1880-1928)Maimåne

Fargetresnitt med håndkolorering på papir
19x25
Signert nede t.v.: N. Astrup

NOK 170 000–200 000
Tilslag NOK 250 000
{lot.title}
44
Wold-Torne, Oluf(1867-1919)Oppstilling med asters og levkøyer

Olje på lerret
85x92
Signert nede t.h.: O Wold-Torne

NOK 500 000–700 000
{lot.title}
45
Karsten, Ludvig(1876-1926)Landskap med rødt hus

Olje på lerret
35x41
Signert nede t.h.: Karsten

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 260 000
{lot.title}
46
Diriks, Edvard(1855-1930)Fra Piperviken 1911

Olje på lerret
97x130
Signert og datert nede t.h.: Diriks. 1911.

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
47
Werenskiold, Erik(1855-1938)Utsikt mot Skaugumåsen 1928

Olje på lerret
64x80
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: EW 1928 (?)

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
48
Krohg, Per(1889-1965)Venus' fødsel 1930

Olje på mahogniplate
61x50
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg -30

Tilslag NOK 44 000
{lot.title}
49
Krohg, Per(1889-1965)Teltoppsettere 1926

Olje på plate
46x65
Signert og datert nede t.v.: P. Krohg 1926

Tilslag NOK 74 000
{lot.title}
50
Kavli, Arne(1878-1970)Kystlandskap med brygge

Olje på lerret
66x80
Signert nede t.h.: A- Kavli-

Tilslag NOK 125 000
{lot.title}
51
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Skogskarer

Olje på lerret
70x90
Signert nede t.v.: RK

{lot.title}
52
Krantz, Nils(1886-1954)Fra Marineholmen

Olje på lerret
48x68
Signert nede t.h.: Krantz

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 65 000
{lot.title}
53
Fjell, Kai(1907-1989)Ung kvinne 1938

Olje på lerret
120x140
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 38

NOK 2 000 000–3 000 000
Tilslag NOK 3 200 000
{lot.title}
54
Fjell, Kai(1907-1989)Stående kvinne i interiør

Olje på plate
35x27
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 110 000
{lot.title}
55
Weidemann, Jakob(1923-2001)To piker i interiør

Olje på plate
70x50
Signert nede t.v.: Weidemann.

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
56
Weidemann, Jakob(1923-2001)Metroen i Paris 1949

Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 49.

Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
57
Rian, Johs.(1891-1981)Blå akt

Olje på plate
46x38
Signert nede t.v.: J Rian

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 260 000
{lot.title}
58
Rian, Johs.(1891-1981)Dansen på Tanseter

Olje på plate
38x46
Signert nede t.v.: J. Rian

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
59
Fjell, Kai(1907-1989)Ung kvinne og fruktoppsats 1948

Olje på lerret
89x80
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Kai Fjell 48

NOK 500 000–700 000
Tilslag NOK 920 000
{lot.title}
60
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinnehode

Olje på plate
35x27
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
61
Heramb, Thore(1916-2014)Norsk 1953

Olje på lerret
68x77
Signert og datert nede t.h.: Th Heramb -53

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
62
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1964

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 64

Tilslag NOK 66 000
{lot.title}
63
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1970

Akryl på lerret
100x80
Signert og datert nede t.v.: Gunnar S. -70.

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 170 000
{lot.title}
64
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Akryl på lerret
80x60
Signert nede t.h.: Gunnar S.

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
65
Fjell, Kai(1907-1989)Portalen

Olje på lerret
110x96
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 1 500 000
{lot.title}
66
Fjell, Kai(1907-1989)Vår 1958

Olje på lerret
80x70
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -58

NOK 400 000–600 000
{lot.title}
67
Jorn, Asger(1914-1973)Komposisjon 1968

Collage på papir
75x56
Signert og datert nede t.h.: Jorn 68

NOK 300 000–500 000
Tilslag NOK 490 000
{lot.title}
68
Olsen, Kjell Erik Killi(1952-)Fra "Døden i Venedig"

Olje på lerret
55x45
Signert på baksiden av lerretet: Kjell Erik Killi Olsen

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
69
Ransve, Bjørn(1944-)Sittende ape

Olje på plate
122x91
Signert nede t.h.: Ransve

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
70
Weidemann, Jakob(1923-2001)Den første blomst 1966

Olje på lerret
50x46
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 66

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 50 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her