Auksjon tirsdag 27. november 2007 kl 18:00
Tidemand, Adolph(1814-1876)
Politiserende bønder 1849

Olje på lerret
67x85
Signert, påtegnet og datert nede t.v.: A. Tidemand Chrania 1849

Påtegnet på to plaketter på rammen: "Politiserende bønder" og "A. Tidemand 14-8-1814 - 25-8-1876".

Nasjonalgalleriet, Oslo, "Der aander en tindrende Sommerluft" "Tidemand & Gude i Nasjonalgalleriet", 2003, kat.nr. 39, med tittel: "Politiserende bønder".

Vurdering
NOK 2 000 000–3 000 000

Auksjonert tirsdag 27. november 2007 kl 18:00

Tilslag NOK 3 300 000