Jubileumsauksjonen, del 1

Auksjon tirsdag 27. november 2007 kl 18:00

Wold-Torne, Oluf (1867-1919)
Oppstilling med asters og levkøyer

Olje på lerret
85x92
Signert nede t.h.: O Wold-Torne

Signert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet: "O Wold-Torne. "Asters og levkøier"." Antagelig er tittelen senere overstrøket og ny påtegnet: "Blomster".
Proveniens påtegnet på baksiden av lerretet og rammen: Alf Tandberg Drammen.

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1932, kat.nr. 170, med tittel: "Blomster". Henie-Onstad Kunstsenter, Høvikodden 1987, med tittel: "Blomster-stilleben 1915".

Auksjonert tirsdag 27. november 2007 kl 18:00

Vurdering
NOK 500 000–700 000