Grønvold, Marcus(1845-1929)
Mann med øks ved en jig 1888
Olje på lerret
41x65
Signert og datert nede t.h.: M Grönvold 1888
En jig er en lettbåt til et skip. Kanskje har båten drevet i land på Lista eller Jæren og skal hugges opp.
Vurdering
Auksjonert tirsdag 27. november 2007 kl 18:00
Tilslag NOK 25 000