Jubileumsauksjonen, del 2

Auksjon torsdag 6. desember 2007 kl 18:00

Egedius, Halfdan (1877-1899)
Spillemand og tremandsdans 1895

Blyant og tusj på papir, lysmål
14x16
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: H. Egedius Bö, juli -9 1895

Påtegnet på baksiden av platen: "Spillemand og tremandsdans ifølge boken om kunstneren utgitt på Gyldendal 1914. Side 82".

Auksjonert torsdag 6. desember 2007 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 50 000