Jubileumsauksjonen, del 2

Auksjon torsdag 6. desember 2007 kl 18:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
71
Egedius, Halfdan(1877-1899)Mari Clasen Storbondedatter fra Telemark 1895

Blyant og tusj på papir, lysmål
17x11
Signert og datert nede t.v.: H.E. 13-6.95

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
72
Egedius, Halfdan(1877-1899)Skisse til Lørdagskveld 1893

Blyant på papir, lysmål
16x21
Signert og datert nede t.v.: H. E. 93.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
73
Egedius, Halfdan(1877-1899)Spillemand og tremandsdans 1895

14x16
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: H. Egedius Bö, juli -9 1895

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
74
Ness, Bjarne(1902-1927)Pieta

Blyant på papir
28x38
Usignert

Tilslag NOK 13 500
{lot.title}
75
Thaulow, Frits(1847-1906)Veronabroen

Fargeradering
48x60
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
76
Thaulow, Frits(1847-1906)Lavvann

Fargeradering
46x59

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
77
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Landskap

Blyant og akvarell på papir, lysmål
33x50
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.

Tilslag NOK 58 000
{lot.title}
78
Johannessen, Jens(1934-)Ibsenmappe: Brand

Litografier
30 stk. Komplett med original innpakning.

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
79
Fjell, Kai(1907-1989)Vår

Serigrafi, lysmål
45x63
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 37 000
{lot.title}
80
Fjell, Kai(1907-1989)Bruden

Serigrafi, lysmål
56x40
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 94 000
{lot.title}
81
Fjell, Kai(1907-1989)Den blå krukke

Serigrafi, lysmål
64x53
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
82
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Mannshode

Xylografi, lysmål
57x37
Signert nede t.h.: Ludv. Eikaas

NOK 3 000–5 000
Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
83
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
59x46
Signert nede t.h.: Ludv. Eikaas.

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
84

Serigrafi, lysmål
53x34
Signert nede t.h.: Ludvig Eikaas

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
85

Serigrafi, lysmål
63x42
Signert og datert nede t.h.: Ludv. Eikaas / 53.

NOK 3 000–5 000
Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
86
Astrup, Nikolai(1880-1928)Fiskeren

Fargetresnitt, lysmål
38x24
Signert i platen nede t.h.: N. Astrup

{lot.title}
87
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Finnmarksmor 1969

Serigrafi
48x29
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -69

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
88
Jørgensen, Knut(1937-1991)Komposisjon med figurer 1969

Akvarell og collage på papir, oppklebet på plate
19x19
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1969

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
89
Bleken, Håkon(1929-)Komposisjon 1974

Akvarell, lysmål
82x119
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken -74.

{lot.title}
90
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Studie av bregner 1832

Olje på papir, oppklebet på plate
11x19
Signert og noe utydelig datert oppe t.h.: Dahl Octbr 1832.

{lot.title}
91
Fearnley, Thomas(1802-1842)Klostergang

18x19
Usignert

NOK 50 000
{lot.title}
92
Bøe, Frants(1820-1891)Oppstilling med rose og fioler 1885

Olje på lerret
23x31
Signert og datert nede t.h.: F Böe 1885

{lot.title}
93
Skredsvig, Christian(1854-1924)Budeie ved vanningssted 1914

Olje på lerret
140x192
Signert og datert nede t.h.: Chr. Skredsvig. 1914.

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
94
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Skognymfe

Olje på lerret
110x80
Signert nede t.v.: Heyerdahl

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 300 000
{lot.title}
95
Müller, Morten(1828-1911)Fjellgård med kvinne og geiter 1851

Olje på lerret
25x35
Signert og datert nede t.v.: M. Müller 1851

{lot.title}
96
Müller, Morten(1828-1911)Skogslandskap med robåt og fugler 1888

Olje på lerret
38x56
Signert og datert nede t.h.: Morten. Müller. 88.

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
97
Barlag, Philip(1840-1913)Fossestryk 1871

Olje på lerret
38x54
Signert og datert nede t.h.: Barlag. 71.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
98
Askevold, Anders(1834-1900)Ved vanningsstedet

Olje på lerret
49x83
Signert nede t.h.: A. Askevold.

Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
99
Krohg, Christian(1852-1925)Mølle

Olje på lerret
46X55
Signert nede t.h.: C Krohg

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
100
Thaulow, Frits(1847-1906)Kanal, måneskinn

Olje på lerret
27x35
Signert nede t.v.: F.T.

{lot.title}
101
Borgen, Fredrik(1852-1907)Fra Sogn

Olje på lerret
61x95
Signert nede t.h.: Fr. Borgen

{lot.title}
102
Singdahlsen, Andreas(1855-1947)Vinterlandskap med gårdsbruk og folkeliv

Olje på lerret
47x73
Signert nede t.v.: A Singdahlsen

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
103
Hansteen, Nils(1855-1912)Skrivergården i Drøbak

Olje på lerret
45x70
Signert nede t.v.: Nils Hansteen

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
104
Hansteen, Nils(1855-1912)Kystlandskap med folkeliv

Olje på lerret
47x64

{lot.title}
105
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kvinne i landskap

Olje på lerret
50x33
Signert nede t.h.: Th H.

{lot.title}
106
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Landskap med hus

Olje på lerret, oppklebet på plate
42x24
Signert nede t.h.: Th H.

{lot.title}
107
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap

Olje på lerret
70x79
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
108
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fiskevær i Lofoten 1902

Olje på lerret
72x89
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1902

Tilslag NOK 38 000
{lot.title}
109
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Vinterlandskap 1918

Olje på lerret
75x100
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1918

Tilslag NOK 54 000
{lot.title}
110
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Daulars

Tusj og blyant på papir, lysmål
38x27

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
111
Haaland, Lauritz(1855-1938)Sildefiske 1905

Olje på lerret
45x70
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1905.

Tilslag NOK 56 000
{lot.title}
112
Haaland, Lauritz(1855-1938)Sildefiske 1934

Olje på lerret
45x70
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1934

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
113
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Seilskuter og dampbåter 1877

Olje på lerret
45x66
Signert nede t.v.: J: Bennetter. Datert nede t.h.: 1/8 1877.

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
114
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Robåter og seilskuter 1866

Olje på plate
39x60
Signert nede t.v.: J: Bennetter. Datert nede t.h.: 10/10 66

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
115
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Losbåt i høy sjø

Olje på lerret
35x55
Signert nede t.v.: W Barth

Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
116
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Dampbåt i kystlandskap1885

Olje på lerret
94x156
Signert og datert nede t.v.: Barth 85

Tilslag NOK 66 000
{lot.title}
117
Krohn, Xan(1882-1959)Hagetrapp

Olje på lerret
55x43
Signert nede t.h.: Xan Krohn

Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
118
Krauskopf, Bruno(1892-1960)Fra Lofoten

Olje på plate
72x76
Signert nede t.h.: B Krauskopf

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
119
Nielssen, Johan(1835-1912)Fra Kolsdalen ved Kristiansand 1863

Olje på plate
33x39
Signert nede t.v.: Johan Nielssen. Stedsbestemt og datert nede t.h.: Kolsdalen 63.

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
120
Ulving, Even(1863-1952)Kystlandskap, aften

16x21
Signert nede t.v.: EU

{lot.title}
121
Sømme, Jacob(1862-1940)Fra Nærland 1916

Olje på lerret
60x90
Signert, datert og stedsbestemt nede t.v.: Jacob Sømme 16 Nærland

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
122
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fjordlandskap

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.v.: Thv E.

{lot.title}
123
Karsten, Ludvig(1876-1926)Portrett av skipsreder Ørvig 1918

Olje på lerret
95x50
Signert og datert oppe t.v.: Karsten -18

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
124
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Grimstad

38x46
Signert nede t.h.: A- Kavli

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
125
Diriks, Edvard(1855-1930)Fra Drøbaksundet 1923

Olje på lerret
111x160
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Diriks Drøbak 1923

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
126
Svarstad, Anders(1869-1943)Vinterbilde fra Kampen

Olje på lerret
53x65
Signert nede t.h.: A. C. Svarstad

{lot.title}
127
Sørensen, Henrik(1882-1962)Vårlandskap med skigard

Olje på plate
46x38
Usignert

{lot.title}
128
Sørensen, Henrik(1882-1962)Tørr vår i Hakadal

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: HS

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
129
Sørensen, Henrik(1882-1962)Seierherren

Olje på mahogniplate
35x26
Påtegnet med dedikasjon nede t.v.: Til Gudrun fra Søren

{lot.title}
130
Krohg, Per(1889-1965)Turisten 1926

Olje på plate
22x16
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg. 26

{lot.title}
131
Krohg, Per(1889-1965)Fjellandskap

Olje på plate
16x22
Signert nede t.h.: Per Krohg

{lot.title}
132
Fjell, Kai(1907-1989)Skipbrudd 1952

Olje på lerret
62x50
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -52

NOK 300 000–400 000
{lot.title}
133
Granum, Einar(1920-1992)Fra Montmartre, Paris 1948

Olje på plate
30x36
Signert og datert nede t.h.: E. Granum 48.

NOK 5 000
{lot.title}
134
Rian, Johs.(1891-1981)Interiør Gausdal 1947

Olje på plate
38x46
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: J Rian 47

{lot.title}
135
Tannæs, Marie(1854-1939)Senhøstes

Olje på lerret
54x66
Signert nede t.v.: Marie Tannæs

{lot.title}
136
Bruu, Ivar(1900-1984)Etude 1934

Olje på lerret
67x63
Signert og datert nede t.h.: Bruu -34.

{lot.title}
137
Hol, Dag(1951-)Fjellandskap

Olje på plate
19x30
Signert nede t.h.: Dag Hol

{lot.title}
138
Hol, Dag(1951-)Hav

Olje på plate
19x30
Signert nede t.h.: Dag Hol

{lot.title}
139
Juell, Tore(1942-)Kystlandskap med trær 1973

Olje på lerret
76x117
Signert og datert nede t.v.: T. Juell -73

{lot.title}
140
Johansen, Svein(1946-)Fra de mausoleiske marker

Olje på lerret
54x65
Signert nede t.h.: Svein J.

NOK 20 000–25 000
Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
141
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1956

Olje på plate
21x29
Dobbeltsignert og datert nede t.v.: Weidemann. -56

Tilslag NOK 44 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her