Auksjon torsdag 6. desember 2007 kl 18:00

Jubileumsauksjonen, del 2

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Mari Clasen Storbondedatter fra Telemark 1895
71
Egedius, Halfdan(1877-1899)Mari Clasen Storbondedatter fra Telemark 1895

Blyant og tusj på papir, lysmål
17x11
Signert og datert nede t.v.: H.E. 13-6.95

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Skisse til Lørdagskveld 1893
72
Egedius, Halfdan(1877-1899)Skisse til Lørdagskveld 1893

Blyant på papir, lysmål
16x21
Signert og datert nede t.v.: H. E. 93.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Spillemand og tremandsdans 1895
73
Egedius, Halfdan(1877-1899)Spillemand og tremandsdans 1895

14x16
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: H. Egedius Bö, juli -9 1895

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Pieta
74
Ness, Bjarne(1902-1927)Pieta

Blyant på papir
28x38
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 13 500
Veronabroen
75
Thaulow, Frits(1847-1906)Veronabroen

Fargeradering
48x60
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Lavvann
76
Thaulow, Frits(1847-1906)Lavvann

Fargeradering
46x59

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Landskap
77
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Landskap

Blyant og akvarell på papir, lysmål
33x50
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.

Vurdering
Tilslag
NOK 58 000
Ibsenmappe: Brand
78
Johannessen, Jens(1934-)Ibsenmappe: Brand

Litografier
30 stk. Komplett med original innpakning.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Vår
79
Fjell, Kai(1907-1989)Vår

Serigrafi, lysmål
45x63
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 37 000
Bruden
80
Fjell, Kai(1907-1989)Bruden

Serigrafi, lysmål
56x40
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 94 000
Den blå krukke
81
Fjell, Kai(1907-1989)Den blå krukke

Serigrafi, lysmål
64x53
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Mannshode
82
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Mannshode

Xylografi, lysmål
57x37
Signert nede t.h.: Ludv. Eikaas

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 22 000
83
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
59x46
Signert nede t.h.: Ludv. Eikaas.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 000
84

Serigrafi, lysmål
53x34
Signert nede t.h.: Ludvig Eikaas

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 6 000
85

Serigrafi, lysmål
63x42
Signert og datert nede t.h.: Ludv. Eikaas / 53.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 12 000
Fiskeren
86
Astrup, Nikolai(1880-1928)Fiskeren

Fargetresnitt, lysmål
38x24
Signert i platen nede t.h.: N. Astrup

Vurdering
Finnmarksmor 1969
87
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Finnmarksmor 1969

Serigrafi
48x29
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -69

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Komposisjon med figurer 1969
88
Jørgensen, Knut(1937-1991)Komposisjon med figurer 1969

Akvarell og collage på papir, oppklebet på plate
19x19
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1969

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Komposisjon 1974
89
Bleken, Håkon(1929-)Komposisjon 1974

Akvarell, lysmål
82x119
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken -74.

Vurdering
Studie av bregner 1832
90
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Studie av bregner 1832

Olje på papir, oppklebet på plate
11x19
Signert og noe utydelig datert oppe t.h.: Dahl Octbr 1832.

Vurdering
Klostergang
91
Fearnley, Thomas(1802-1842)Klostergang

18x19
Usignert

Vurdering
NOK 50 000
Oppstilling med rose og fioler 1885
92
Bøe, Frants(1820-1891)Oppstilling med rose og fioler 1885

Olje på lerret
23x31
Signert og datert nede t.h.: F Böe 1885

Vurdering
Budeie ved vanningssted 1914
93
Skredsvig, Christian(1854-1924)Budeie ved vanningssted 1914

Olje på lerret
140x192
Signert og datert nede t.h.: Chr. Skredsvig. 1914.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Skognymfe
94
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Skognymfe

Olje på lerret
110x80
Signert nede t.v.: Heyerdahl

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 300 000
Fjellgård med kvinne og geiter 1851
95
Müller, Morten(1828-1911)Fjellgård med kvinne og geiter 1851

Olje på lerret
25x35
Signert og datert nede t.v.: M. Müller 1851

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Skogslandskap med robåt og fugler 1888
96
Müller, Morten(1828-1911)Skogslandskap med robåt og fugler 1888

Olje på lerret
38x56
Signert og datert nede t.h.: Morten. Müller. 88.

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Fossestryk 1871
97
Barlag, Philip(1840-1913)Fossestryk 1871

Olje på lerret
38x54
Signert og datert nede t.h.: Barlag. 71.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Ved vanningsstedet
98
Askevold, Anders(1834-1900)Ved vanningsstedet

Olje på lerret
49x83
Signert nede t.h.: A. Askevold.

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Mølle
99
Krohg, Christian(1852-1925)Mølle

Olje på lerret
46X55
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Kanal, måneskinn
100
Thaulow, Frits(1847-1906)Kanal, måneskinn

Olje på lerret
27x35
Signert nede t.v.: F.T.

Vurdering
Fra Sogn
101
Borgen, Fredrik(1852-1907)Fra Sogn

Olje på lerret
61x95
Signert nede t.h.: Fr. Borgen

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Vinterlandskap med gårdsbruk og folkeliv
102
Singdahlsen, Andreas(1855-1947)Vinterlandskap med gårdsbruk og folkeliv

Olje på lerret
47x73
Signert nede t.v.: A Singdahlsen

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Skrivergården i Drøbak
103
Hansteen, Nils(1855-1912)Skrivergården i Drøbak

Olje på lerret
45x70
Signert nede t.v.: Nils Hansteen

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Kystlandskap med folkeliv
104
Hansteen, Nils(1855-1912)Kystlandskap med folkeliv

Olje på lerret
47x64

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Kvinne i landskap
105
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kvinne i landskap

Olje på lerret
50x33
Signert nede t.h.: Th H.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Landskap med hus
106
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Landskap med hus

Olje på lerret, oppklebet på plate
42x24
Signert nede t.h.: Th H.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Kystlandskap
107
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap

Olje på lerret
70x79
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Fiskevær i Lofoten 1902
108
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fiskevær i Lofoten 1902

Olje på lerret
72x89
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1902

Vurdering
Tilslag
NOK 38 000
Vinterlandskap 1918
109
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Vinterlandskap 1918

Olje på lerret
75x100
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1918

Vurdering
Tilslag
NOK 54 000
Daulars
110
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Daulars

Tusj og blyant på papir, lysmål
38x27

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Sildefiske 1905
111
Haaland, Lauritz(1855-1938)Sildefiske 1905

Olje på lerret
45x70
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1905.

Vurdering
Tilslag
NOK 56 000
Sildefiske 1934
112
Haaland, Lauritz(1855-1938)Sildefiske 1934

Olje på lerret
45x70
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1934

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Seilskuter og dampbåter 1877
113
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Seilskuter og dampbåter 1877

Olje på lerret
45x66
Signert nede t.v.: J: Bennetter. Datert nede t.h.: 1/8 1877.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Robåter og seilskuter 1866
114
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Robåter og seilskuter 1866

Olje på plate
39x60
Signert nede t.v.: J: Bennetter. Datert nede t.h.: 10/10 66

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Losbåt i høy sjø
115
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Losbåt i høy sjø

Olje på lerret
35x55
Signert nede t.v.: W Barth

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Dampbåt i kystlandskap1885
116
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Dampbåt i kystlandskap1885

Olje på lerret
94x156
Signert og datert nede t.v.: Barth 85

Vurdering
Tilslag
NOK 66 000
Hagetrapp
117
Krohn, Xan(1882-1959)Hagetrapp

Olje på lerret
55x43
Signert nede t.h.: Xan Krohn

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
Fra Lofoten
118
Krauskopf, Bruno(1892-1960)Fra Lofoten

Olje på plate
72x76
Signert nede t.h.: B Krauskopf

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Fra Kolsdalen ved Kristiansand 1863
119
Nielssen, Johan(1835-1912)Fra Kolsdalen ved Kristiansand 1863

Olje på plate
33x39
Signert nede t.v.: Johan Nielssen. Stedsbestemt og datert nede t.h.: Kolsdalen 63.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Kystlandskap, aften
120
Ulving, Even(1863-1952)Kystlandskap, aften

16x21
Signert nede t.v.: EU

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Fra Nærland 1916
121
Sømme, Jacob(1862-1940)Fra Nærland 1916

Olje på lerret
60x90
Signert, datert og stedsbestemt nede t.v.: Jacob Sømme 16 Nærland

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Fjordlandskap
122
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fjordlandskap

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.v.: Thv E.

Vurdering
Portrett av skipsreder Ørvig 1918
123
Karsten, Ludvig(1876-1926)Portrett av skipsreder Ørvig 1918

Olje på lerret
95x50
Signert og datert oppe t.v.: Karsten -18

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Fra Grimstad
124
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Grimstad

38x46
Signert nede t.h.: A- Kavli

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Fra Drøbaksundet 1923
125
Diriks, Edvard(1855-1930)Fra Drøbaksundet 1923

Olje på lerret
111x160
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Diriks Drøbak 1923

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 120 000
Vinterbilde fra Kampen
126
Svarstad, Anders(1869-1943)Vinterbilde fra Kampen

Olje på lerret
53x65
Signert nede t.h.: A. C. Svarstad

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Vårlandskap med skigard
127
Sørensen, Henrik(1882-1962)Vårlandskap med skigard

Olje på plate
46x38
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Tørr vår i Hakadal
128
Sørensen, Henrik(1882-1962)Tørr vår i Hakadal

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: HS

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Seierherren
129
Sørensen, Henrik(1882-1962)Seierherren

Olje på mahogniplate
35x26
Påtegnet med dedikasjon nede t.v.: Til Gudrun fra Søren

Vurdering
Turisten 1926
130
Krohg, Per(1889-1965)Turisten 1926

Olje på plate
22x16
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg. 26

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Fjellandskap
131
Krohg, Per(1889-1965)Fjellandskap

Olje på plate
16x22
Signert nede t.h.: Per Krohg

Vurdering
Skipbrudd 1952
132
Fjell, Kai(1907-1989)Skipbrudd 1952

Olje på lerret
62x50
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -52

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Fra Montmartre, Paris 1948
133
Granum, Einar(1920-1992)Fra Montmartre, Paris 1948

Olje på plate
30x36
Signert og datert nede t.h.: E. Granum 48.

Vurdering
NOK 5 000
Interiør Gausdal 1947
134
Rian, Johs.(1891-1981)Interiør Gausdal 1947

Olje på plate
38x46
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: J Rian 47

Vurdering
Senhøstes
135
Tannæs, Marie(1854-1939)Senhøstes

Olje på lerret
54x66
Signert nede t.v.: Marie Tannæs

Vurdering
Etude 1934
136
Bruu, Ivar(1900-1984)Etude 1934

Olje på lerret
67x63
Signert og datert nede t.h.: Bruu -34.

Vurdering
Fjellandskap
137
Hol, Dag(1951-)Fjellandskap

Olje på plate
19x30
Signert nede t.h.: Dag Hol

Vurdering
Hav
138
Hol, Dag(1951-)Hav

Olje på plate
19x30
Signert nede t.h.: Dag Hol

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Kystlandskap med trær 1973
139
Juell, Tore(1942-)Kystlandskap med trær 1973

Olje på lerret
76x117
Signert og datert nede t.v.: T. Juell -73

Vurdering
Fra de mausoleiske marker
140
Johansen, Svein(1946-)Fra de mausoleiske marker

Olje på lerret
54x65
Signert nede t.h.: Svein J.

Vurdering
NOK 20 000–25 000
Tilslag
NOK 20 000
Komposisjon 1956
141
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1956

Olje på plate
21x29
Dobbeltsignert og datert nede t.v.: Weidemann. -56

Vurdering
Tilslag
NOK 44 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på