Auksjon torsdag 6. desember 2007 kl 18:00
Egedius, Halfdan(1877-1899)
Skisse til Lørdagskveld 1893

Blyant på papir, lysmål
16x21
Signert og datert nede t.v.: H. E. 93.

Stedsbestemt nede t.h.: Eika i Bö. Påtegnet på baksiden av platen: "Skisse til "Lördagskveld" ref. Kunstmuseet i Kristiania ifølge boken om kunstneren 1914 side 29".

Vurdering

Auksjonert torsdag 6. desember 2007 kl 18:00

Tilslag NOK 10 000