Auksjon mandag 24. november 2008 kl 19:00
Studie til Eterhavet

Blyant på tykt blågrått papir
252x357 mm
Usignert

Påtegnet med blyant nede t.h.: "Studie til "Eterhavet" av Edvard Munch. Tresnitt rödt og grönt 1200,-".
Tegningen er skåret ut av en skissebok som tilhørte kunstnerens søster, Inger Munch, og som ble overdratt Frøken B. Folkedal. B. Folkedal er det som har påtegnet det som står nede t.h. på papiret.

Vurdering

Auksjonert mandag 24. november 2008 kl 19:00

Tilslag NOK 55 000