Auksjon mandag 24. november 2008 kl 19:00
Utkast til Forskerne/Alma Mater Badescene

Blyant og akvarell på tykt gulhvitt papir
257x637 mm
Signert nede t.h.: E. Munch

Påtegnet på lapp på baksiden av innrammingen: "Utkast til Forskerne". Antagelig malt på Ekely i 1935.

Kunstnernes Hus, Oslo 1936, Rolf Stenersens samling, kat.nr. 4 med tittel: "Badescene", videre står i katalogen: "64x26 Signert Edv Munch Ekely 35".

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000

Auksjonert mandag 24. november 2008 kl 19:00

Tilslag NOK 650 000 med forbehold