Munch-Auksjonen 2008

Auksjon mandag 24. november 2008 kl 19:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett

Litografi trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 561-566x434 mm Motivet: 460x320 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 700 000–900 000
Tilslag NOK 600 000
{lot.title}
2
Munch, Edvard(1863-1944)Likvognen. Potsdamer Platz

Radering trykket i svart på tynt gulhvitt papir
Arket: 327x393 mm Motivet: 230x286 mm

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
3
Munch, Edvard(1863-1944)Ingse Vibe

Radering trykket i brunt på tykt gulhvitt papir
Arket: 590x506 mm Motivet: 478x455 mm

{lot.title}
4
Munch, Edvard(1863-1944)Kyss IV

Fargetresnitt trykket i svart og grått på tynt
Arket: 504-506x481 mm Motivet: 470x473 mm
japanpapir
Signert med blyant nede t.h.: E. Munch

NOK 2 000 000–3 000 000
Tilslag NOK 1 400 000 med forbehold
{lot.title}
5
Munch, Edvard(1863-1944)Kyss

Radering trykket i brunsvart på middels tykt beige
Arket: 501-503x412-415 mm Motivet: 330x265 mm
papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

NOK 1 200 000–1 500 000
{lot.title}
6
Munch, Edvard(1863-1944)Det syke barn

Radering trykket i svart på middels tykt
Arket: 628x449-451 mm Motivet: 363x269 mm
gulhvitt papir

NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag NOK 1 000 000 med forbehold
{lot.title}
7
Munch, Edvard(1863-1944)Tiltrekning I

Litografi trykket i svart på tynt gråhvitt
Arket: 479x354 (Kartongen: 584-591x447-455 mm)
Kinapapir, montert av kunstneren på brun kartong
Motivet: 470x354 mm
Signert med blyant nede t.h.: E Munch
Signert med blyant nede t.h. på kartongen: Edv. Munch

NOK 500 000–700 000
Tilslag NOK 500 000
{lot.title}
8
Munch, Edvard(1863-1944)Brosjen. Eva Mudocci

Litografi trykket i svart på middels tykt
Arket: 802x573 mm Motivet: 690x460 mm
gulhvitt papir

NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag NOK 1 000 000
{lot.title}
9
Munch, Edvard(1863-1944)August Strindberg

Litografi trykket i svart på middels tykt blågrått
Arket: 635x488 mm Motivet: 610x460 mm
papir
Signert i stenen nede t.v.: E Munch

NOK 300 000–500 000
Tilslag NOK 320 000
{lot.title}
10
Munch, Edvard(1863-1944)Hans Jæger III

Litografi trykket i svart på middels tynt
Arket: 538-540x402-404 mm Motivet: 380x320 mm
gulhvitt papir
Usignert

NOK 100 000
Tilslag NOK 160 000
{lot.title}
11
Munch, Edvard(1863-1944)Studie til Eterhavet

Blyant på tykt blågrått papir
252x357 mm
Usignert

Tilslag NOK 55 000
{lot.title}
12
Munch, Edvard(1863-1944)Utkast til Forskerne/Alma Mater Badescene

Blyant og akvarell på tykt gulhvitt papir
257x637 mm
Signert nede t.h.: E. Munch

NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag NOK 650 000 med forbehold
{lot.title}
13
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinnene ved skjelettet

Radering trykket i svart på middels tykt beige
Arket: 400x487 mm Motivet: 307x417 mm
papir Signert, noe utydelig med blyant nede t.h.: E Munch

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
14
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne som tar linnetet på

Radering trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 500x341 mm Motivet: 282x185 mm

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 200 000 med forbehold
{lot.title}
15
Munch, Edvard(1863-1944)Bordellpike

Radering trykket i svart på tykt beige papir
Arket: 449x315 mm Motivet: 235x168-170 mm

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
16
Munch, Edvard(1863-1944)Angst

Fargelitografi trykket i svart og rødt på tykt
Arket: 569-571x430 mm Motivet: 410x385 mm
gulhvitt papir
Signert med blyant nede t.h.: Edvard Munch

NOK 6 000 000–8 000 000
Tilslag NOK 5 000 000
{lot.title}
17
Munch, Edvard(1863-1944)Det syke barn I

Fargelitografi trykket i svart og gult på tykt
Arket: 485x626 mm Motivet: 424x570 mm
gråhvitt Kinapapir
Signert i platen nede t.h.: E. Munch

NOK 1 500 000–2 000 000
Tilslag NOK 1 000 000
{lot.title}
18
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinnen

Arket: 495x646 mm Motivet: 460-462x592-595 mm
papir, doublert Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag NOK 750 000
{lot.title}
19
Munch, Edvard(1863-1944)Kjærlighetsblomsten

Arket: 639-643x298-304 mm
Motivet: 620x290 mm
Kinapapir, montert av kunstneren på tykt brunt papir , med mål: mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch Påtegnet med blyant nede t.v.: "L Sch 70 1896".

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
20
Munch, Edvard(1863-1944)Stormen

Tresnitt trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 326x403 mm Motivet: 217x325-330 mm
papir

NOK 300 000–400 000
{lot.title}
21
Munch, Edvard(1863-1944)Gamle menn og gutter

Tresnitt trykket i svart på middels tykt
Arket: 395x550 mm Motivet: 350x440 mm
gulhvitt papir

NOK 120 000–150 000
{lot.title}
22
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett ved vinen

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 498x652 mm Motivet: 420x515 mm
papir
Usignert

Tilslag NOK 105 000
{lot.title}
23
Munch, Edvard(1863-1944)På broen

Arket: 470x602 mm Motivet: 380x530 mm
med håndkolorering av kunstneren i akvarell i lysgul, mørkgul, orange, rosa, grønt og blågrått

NOK 5 000 000
{lot.title}
24
Munch, Edvard(1863-1944)Melankoli III

Litografi og tresnitt trykket i svart, orange
Arket: 446-454x512-513 mm Motivet: 389x481 mm
og grønt på Kinapapir

NOK 1 800 000–2 000 000
{lot.title}
25
Munch, Edvard(1863-1944)Jens Thiis

Litografi trykket i svart på tykt Japanpapir
Arket: 407x260 mm Motivet: 295x235 mm

Tilslag NOK 125 000
{lot.title}
26

Arket: 501-504x387-390 mm
Motivet: 455-462x315-320 mm

NOK 700 000–900 000
Tilslag NOK 420 000 med forbehold
{lot.title}
27

Arket: 548-550x405-407 mm Motivet: 472x355 mm
Kinapapir
Usignert

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
28
Munch, Edvard(1863-1944)Anna og Walter Leistikow

Litografi trykket i svart på tynt Japan papir
Arket: 660x938-945 mm Motivet: 520x858-860 mm

Tilslag NOK 75 000
{lot.title}
29
Munch, Edvard(1863-1944)Hjørdis Gierløff

Arket: 365x273 mm Motivet: 235x160 mm

NOK 50 000
Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
30
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett med hatt I

Litografi trykket i svart på tynt gulhvitt papir
Arket: 591x459 mm Motivet: 202x185 mm
Usignert
Påtegnet med blyant nede t.v.: Ln 456.

Tilslag NOK 44 000
{lot.title}
31
Munch, Edvard(1863-1944)Tøytørk i Travemünde

Radering trykket i svart på tynt beige papir
Arket: 328x404 mm Motivet: 206-208x265-270 mm

{lot.title}
32
Munch, Edvard(1863-1944)Tigerhode I

Arket: 358x282 mm Motivet: 305x250 mm
Sekundær signatur (?) med blyant nede t.h.: E. Munch

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
33
Munch, Edvard(1863-1944)Løvetemmeren

Litografi trykket i svart på middels tynt blågrått
Arket: 632x637 mm Motivet: 490x500 mm
papir

Tilslag NOK 90 000
{lot.title}
34
Munch, Edvard(1863-1944)Tigertemmeren Sawade

Arket: 548x715 mm Motivet: 485x635 mm
papir Usignert

Tilslag NOK 50 000 med forbehold
{lot.title}
35
Munch, Edvard(1863-1944)Omega og dådyret

Litografi trykket i svart på middels tynt hvitt
Arket: 400x453 mm Motivet: 240x368 mm
papir Usignert

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
36
Munch, Edvard(1863-1944)Omega og svinet

Arket: 400x513 mm Motivet: 325x465 mm
papir Usignert

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
37
Munch, Edvard(1863-1944)Skyen

Arket: 395x528 mm Motivet: 258x497 mm
papir Usignert

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
38
Munch, Edvard(1863-1944)Omegas død

Litografi trykket i svart på tykt beige papir
Arket: 452x625 mm Motivet: 307x530 mm
Usignert

Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
39
Munch, Edvard(1863-1944)Alfas død

Arket: 464x626 mm Motivet: 287x502 mm
Usignert

Tilslag NOK 18 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her