Munthe, Gerhard(1849-1929)
Vase med hanker 1901
Keramikk
H: 32 cm B: 42 cm
Signert og datert på den ene hanken: GM 1901.
Jugend. Dekorert med mørkegrønn lusterglasur og lysere grønne vannliljer. Gjennombrutt dekor i to bånd ved halsmunningen med skrift: "Skænket til Th Hansen og hustru 27/8 1901". Praktvasen var en sølvbryllupsgave.
Vurdering
NOK 50 000
Auksjonert mandag 1. desember 2008 kl 18:00