Auksjon torsdag 4. juni 2009 kl 20:00
Torsteinson, Torstein(1876-1966)
Oppstilling med krukker og fat

Olje på lerret
60x73
Signert og datert på baksiden av lerretet: Torstein Torsteinson 27

Vurdering

Auksjonert torsdag 4. juni 2009 kl 20:00

Tilslag NOK 12 000

LITTERATUR: Ragnar Hauger: ”Torstein Torsteinson”, Kunst og Kultur, Oslo 1932, s. 155-168.
Svein Olav Hoff: ”Torsteinson, Torstein Louis”, Norsk kunstnerleksikon, Oslo 1986, bind 4, s. 280-282.

Den strenge geometriske oppbygningen som ofte preget hans stilleben, røper innflytelse fra Cézanne. Hoff, s. 281.