Auksjon torsdag 4. juni 2009 kl 20:00

Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 2

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Fra Feste 1894
61
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Feste 1894

Penn og akvarell på papir, lysmål
19x29
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: HF Gude Feste 24de Aug 94

Vurdering
Tilslag
NOK 11 500
Troll
62
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Troll

Penn på papir, oppklebet på papir, lysmål
13,5x14
Usignert
Påtegnet, antagelig av kunstneren, nede t.v.: Trold.

Vurdering
Villgås letter
63
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Villgås letter

Blyant og penn på papir
15,5x17
Usignert

Vurdering
Stillheten II 1931
64
Sohlberg, Harald(1869-1935)Stillheten II 1931

Radering, lysmål
22x27
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg. 1931

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
Måneskinn
65
Sohlberg, Harald(1869-1935)Måneskinn

Radering, lysmål
21x29
Signert i platen nede t.h.: Sohlberg

Vurdering
Fiskerens hus
66
Sohlberg, Harald(1869-1935)Fiskerens hus

Radering
38x34
Signert i platen nede t.v.: Sohlberg

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Skyen
67
Nerdrum, Odd(1944-)Skyen

Litografi, lysmål
60x70
Signert nede t.h.: Nerdrum

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Sittende kvinne
68
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Sittende kvinne

Pastell, lysmål
63x46
Signert nede t.h.: Gunnar S G.

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Ung kvinne
69
Rian, Johs.(1891-1981)Ung kvinne

Fargetresnitt på tynt brunt papir, doublert
Arket: 44,5x35,5 cm Motivet: 39x32 cm
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Utsikt fra et vindu
70
Rian, Johs.(1891-1981)Utsikt fra et vindu

Arket: 48,5x34 cm Motivet: 43x28,5 cm
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Fjordlandskap 1933
71
Rian, Johs.(1891-1981)Fjordlandskap 1933

Fargetresnitt på tynt brunt papir, oppklebet på
plate Arket: 38x46 cm Motivet: 32,5x41 cm
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1933.

Vurdering
Søstrene
72
Fjell, Kai(1907-1989)Søstrene

Serigrafi, lysmål
42x56
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Vår
73
Fjell, Kai(1907-1989)Vår

Serigrafi, lysmål
45x61
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 42 000
Vandringstur med hester 1943
74
Nesch, Rolf(1893-1975)Vandringstur med hester 1943

Blandingsteknikk på papir, lysmål
45x57
Signert og datert nede t.h.: Nesch 1943.

Vurdering
Søstrene
75
Fjell, Kai(1907-1989)Søstrene

Serigrafi, lysmål
42x57
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Tre generasjoner
76
Fjell, Kai(1907-1989)Tre generasjoner

Linoleumssnitt, lysmål
35x39
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 7 000
Kvinne med armbåndsur 1962
77
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne med armbåndsur 1962

Blyant på papir, lysmål
28x20
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -62

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Mor og barn
78
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og barn

Serigrafi, lysmål
50x36
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Komposisjon 1977
79
Groth, Jan(1938-2022)Komposisjon 1977

Kullstift på tykt hvitt papir
62,5x87,5
Signert og datert med blyant nede t.v.: Groth 1977

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Komposisjon 1985
80
Groth, Jan(1938-2022)Komposisjon 1985

Kullstift på tykt hvitt papir
62,5x87,5
Signert og datert nede t.v.: Groth 1985

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
81
Sugaï, Kumi(1919-1996)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
63x51
Signert nede t.h.: Sugai

Vurdering
Svevende figurer
82
Widerberg, Frans(1934-2017)Svevende figurer

Litografi, lysmål
86x62
Signert nede t.v.: F Widerberg

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Ibsenmappe: Brand
83
Johannessen, Jens(1934-)Ibsenmappe: Brand

Litografier
73x52
30 stk. Komplett med original innpakning. 15 stk signerte. 15 stk med tekst.

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 33 000
Mappe med originalgrafikk
84
Johannessen, Jens(1934-)Mappe med originalgrafikk

Serigrafier
76x65
Tre signerte og nummererte motiver: Fugl, Dansere, Maske. Signert nede t.h.: Jens Johannessen

Vurdering
Komposisjon 1988
85
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1988

Litografi
89x60
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 88

Vurdering
Tilslag
NOK 9 500
Landskapskomposisjon 1971
86
Heramb, Thore(1916-2014)Landskapskomposisjon 1971

Pastell på papir, lysmål
92x68
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 71.

Vurdering
Stående hund
87
Dahl, Siegwald(1827-1902)Stående hund

Olje på papir, oppklebet på plate
24x31
Noe utydelig signert oppe t.v.: S. Dahl

Vurdering
Elghund med valper 1894
88
Uchermann, Karl(1855-1940)Elghund med valper 1894

Olje på lerret
48x65
Signert og datert nede t.v.: Karl Uchermann. -94.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Orrfuglleik
89
Gran, Halfdan(1869-1930)Orrfuglleik

Olje på lerret
91x126
Signert nede t.h.: Halfdan Gran

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
Ryper 1889
90
Holck, Julius(1845-1911)Ryper 1889

Olje på lerret
49x74
Signert og datert nede t.h.: Julius Holck. 89.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Elvelandskap med småbruk 1884
91
Borgen, Fredrik(1852-1907)Elvelandskap med småbruk 1884

Olje på lerret
21x32
Signert og datert nede t.h.: Fr. Borgen 84.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Fisker ved innsjø 1884
92
Borgen, Fredrik(1852-1907)Fisker ved innsjø 1884

Olje på lerret
21x32
Signert og datert nede t.h.: Fr. Borgen 84

Vurdering
Tilslag
NOK 10 650
Studie av barn 1876
93
Dahl, Hans(1849-1937)Studie av barn 1876

Olje på lerret, oppklebet på plate
33x38
Signert og datert nede t.v.: Hans Dahl. 18 Aug 1876 Påtegnet nede på lerretet: Martha Olsen 13 Aar Ina Eriksen 12 Aar

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Fra skjærgården
94
Krohg, Christian(1852-1925)Fra skjærgården

Olje på plate
32x41
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
To roende menn i fjordlandskap
95
Mordt, Gustav Adolph(1826-1856)To roende menn i fjordlandskap

Olje på lerret
18x25
Signert nede t.h.: M

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Fra Prestøen i Sundfjord 1878
96
Askevold, Anders(1834-1900)Fra Prestøen i Sundfjord 1878

Olje på lerret
35x59
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1878

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000 med forbehold
Losbåten Arendal
97
Aagaard, Martin(1863-1913)Losbåten Arendal

Olje på lerret
40x50
Signert nede t.v.: Aagaard

Vurdering
Kystlandskap med seilbåter 1869
98
Skari, Edvard(1839-1903)Kystlandskap med seilbåter 1869

Olje på lerret
58x86
Signert og datert nede t.h.: E Skari 1869.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Interiør med to skrivende menn
99
Soot, Eyolf(1859-1928)Interiør med to skrivende menn

Olje på lerret
36x49
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 16 500
Hunderfossen
100
Saabye, Carl(1807-1878)Hunderfossen

Olje på lerret
29x37
Noe utydelig signert nede t.v.: Saabye

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Budeie ved vanningssted 1914
101
Skredsvig, Christian(1854-1924)Budeie ved vanningssted 1914

Olje på lerret
140x192
Signert og datert nede t.h.: Chr. Skredsvig. 1914.

Vurdering
Tilslag
NOK 85 000
Fra Strandebarm i Hardanger 1927
102
Tannæs, Marie(1854-1939)Fra Strandebarm i Hardanger 1927

Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t.h.: Marie Tannæs. 1927.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Sydlandsk kulturlandskap
103
Tannæs, Marie(1854-1939)Sydlandsk kulturlandskap

Olje på lerret
31x49
Signert nede t.h.: Marie Tannæs.

Vurdering
Tilslag
NOK 9 500
Wessmans vei Aasgaardstrand
104
Ulving, Even(1863-1952)Wessmans vei Aasgaardstrand

Olje på lerret
44x61
Signert nede t.h.: E Ulving

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Et grantre, vinter 1908
105
Wetlesen, Wilhelm(1871-1925)Et grantre, vinter 1908

Olje på lerret
103x115
Signert og datert nede t.v.: WW 1908

Vurdering
Oppstilling med krukker og epler
106
Torsteinson, Torstein(1876-1966)Oppstilling med krukker og epler

Olje på plate
54x46
Signert nede t.h.: Torstein

Vurdering
Blomster i vase
107
Torsteinson, Torstein(1876-1966)Blomster i vase

Olje på plate
24x18
Signert på baksiden av platen: Torsteinson

Vurdering
Grantre og hus
108
Torsteinson, Torstein(1876-1966)Grantre og hus

Olje på lerret
111x64
Signert på baksiden av lerretet: Torstein

Vurdering
NOK 15 000
Furu
109
Diriks, Edvard(1855-1930)Furu

Olje på lerret
55x46
Signert nede t.h.: Diriks.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Villa i Sydfrankrike 1918
110
Diriks, Edvard(1855-1930)Villa i Sydfrankrike 1918

Olje på lerret
61x74
Signert og datert nede t.h.: Diriks. 1918.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Le Pont Neuf 1919
111
Diriks, Edvard(1855-1930)Le Pont Neuf 1919

Olje på lerret
60x72
Signert og datert nede t.h.: Diriks. 1919.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Oppstilling med krukker og fat
112
Torsteinson, Torstein(1876-1966)Oppstilling med krukker og fat

Olje på lerret
60x73
Signert og datert på baksiden av lerretet: Torstein Torsteinson 27

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Fortifikasjonene bd. Victor
113
Torsteinson, Torstein(1876-1966)Fortifikasjonene bd. Victor

Olje på lerret
38x60
Signert nede t.v.: T.T.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Kystlandskap med mann og båter
114
Krohg, Per(1889-1965)Kystlandskap med mann og båter

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: Per Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Fra Hvaler 1944
115
Krohg, Per(1889-1965)Fra Hvaler 1944

Olje på plate
81x100
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg 1944

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Båthavn
116
Kavli, Arne(1878-1970)Båthavn

Olje på papir, oppklebet på plate som er bemalt
18x21
på baksiden
Signert nede t.v.: A. Kavli

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Kveld ved stranden, Justøy
117
Storstein, Aage(1900-1983)Kveld ved stranden, Justøy

Olje på plate
33x46
Signert nede t.h.: Storstein

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Mesnaelven 1934
118
Lundeby, Alf(1870-1961)Mesnaelven 1934

Olje på lerret
41x50
Signert og datert nede t.v.: Alf Lundeby 1934

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Mesnaelven 1945
119
Lundeby, Alf(1870-1961)Mesnaelven 1945

Olje på lerret
41x54
Signert og datert nede t.h.: Alf Lundeby 1945

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Kjerra 1973
120
Aulie, Reidar(1904-1977)Kjerra 1973

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Aulie 73

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 10 000
Skiløpere 1925
121
Jorde, Lars(1865-1939)Skiløpere 1925

Olje på plate
41x46
Signert og datert nede t.v.: Lars Jorde 25

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Rognebærtre 1907
122
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Rognebærtre 1907

40x44
Signert og datert nede t.h.: Th. E 07

Vurdering
Sommerlandskap 1936
123
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Sommerlandskap 1936

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.h.: Thorvald Erichsen -36.

Vurdering
Tilslag
NOK 66 000
Kystlandskap 1950
124
Heiberg, Jean(1884-1976)Kystlandskap 1950

Olje på plate
65x81
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1950

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Mai ettermiddag 1939
125
Michelet, Johan Fredrik(1905-1984)Mai ettermiddag 1939

Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.h.: Michelet 39

Vurdering
Landskap
126
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Landskap

Olje på lerret
60x60
Signert nede t.v.: EHJ.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 500
Hus i landskap
127
Weiglin, Egil(1917-1997)Hus i landskap

Olje på plate
60x80
Signert nede t.v.: Weiglin

Vurdering
Abstrakt blå mann 1955
128
Hamsun, Tore(1912-1995)Abstrakt blå mann 1955

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.v.: Hamsun 55.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
Fiskevær med folkeliv 1953
129
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Fiskevær med folkeliv 1953

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: R. Fritzvold. -53.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Skogslandskap 1955
130
Strømme, Olav(1909-1978)Skogslandskap 1955

Olje på plate
55x46
Signert og datert nede t.h.: O. Strømme -55

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
To figurer i landskap
131
Rian, Johs.(1891-1981)To figurer i landskap

Olje på plate
46x38
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Sittende kvinneakt
132
Durban, Arne(1912-1993)Sittende kvinneakt

Bronse
H: 47 cm
Usignert

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 20 000
Fanget mor
133
Sinding, Stephan(1846-1922)Fanget mor

Bronse
L: 32 cm B: 21 cm H: 21 cm
Signert på plinten: Stephan Sinding

Vurdering
To mennesker 1889
134
Sinding, Stephan(1846-1922)To mennesker 1889

Bronse
H: 25 cm
Signert og datert på plinten: Stephan Sinding 1889

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Blå komposisjon
135
Smith-Hald, Frithjof(1909-1989)Blå komposisjon

Olje på lerret
46x58
Signert nede t.h.: F. SH.

Vurdering
NOK 8 000
136
Smith-Hald, Frithjof(1909-1989)Komposisjon

Olje på lerret
24x33
Signert nede t.h.: F. SH.

Vurdering
NOK 5 000
137

Olje på lerret
38x46
Signert nede t.h.: F. SH.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 500
Komposisjon 1966
138
Smith-Hald, Frithjof(1909-1989)Komposisjon 1966

Olje på lerret
38x46
Signert og datert nede t.v.: F SH 66

Vurdering
NOK 5 000
Blomstrende frukttre
139
Weidemann, Jakob(1923-2001)Blomstrende frukttre

Olje på plate
26x21
Signert nede t.h.: Weidemann.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Fra en hage
140
Weidemann, Jakob(1923-2001)Fra en hage

Olje på plate
21x26
Signert nede t.h.: Weidemann.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Vårstudie i skogen 1964
141
Weidemann, Jakob(1923-2001)Vårstudie i skogen 1964

Olje på lerret
60x80
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 64.

Vurdering
Tilslag
NOK 55 000
Landskap med hvitt hus 1955
142
Weidemann, Jakob(1923-2001)Landskap med hvitt hus 1955

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Weidemann. 55.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Landskap med hest og kjerre 1955
143
Weidemann, Jakob(1923-2001)Landskap med hest og kjerre 1955

Olje på plate
33x41
Signert og datert nede t.h.: Weidemann. 55

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Komposisjon 1970
144
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1970

Olje på lerret
68x86
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -70

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Studie 1984
145
Indrebø, Tone(1954-)Studie 1984

Akryl på lerret, oppklebet på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Tone Indrebø -84

Vurdering
NOK 5 000
Syver
146
Dobloug, Jørgen(1945-2018)Syver

Akryl på lerret
75x50
Signert og datert på baksiden av lerretet: Jørgen Dobloug 89

Vurdering
Skogdemon 1993
147
Carlsen, Bjørn(1945-)Skogdemon 1993

Akvarell
92x75
Signert og datert nede t.h.: Bj Carlsen. 1993

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Blå messe
148
Eriksen, Roar Werner(1948-)Blå messe

Akryl/olje på lerret
70x63
Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet: R. Werner Eriksen 98 Blå messe

Vurdering
Emblem
149
Nupen, Kjell(1955-2014)Emblem

Olje på lerret
65x54

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000 med forbehold
Uten tittel
150
Koren Bjertnæs, Sverre(1976-)Uten tittel

Olje på lerret
27x35
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000 med forbehold
Svart/hvit studie av tre rosa skyer
151
Koren Bjertnæs, Sverre(1976-)Svart/hvit studie av tre rosa skyer

Olje på lerret
20x25
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000 med forbehold
Uten tittel
152

Olje på lerret
27x35
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000 med forbehold

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på