Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 2

Auksjon torsdag 4. juni 2009 kl 20:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
61
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Feste 1894

Penn og akvarell på papir, lysmål
19x29
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: HF Gude Feste 24de Aug 94

Tilslag NOK 11 500
{lot.title}
62
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Troll

Penn på papir, oppklebet på papir, lysmål
13,5x14
Usignert
Påtegnet, antagelig av kunstneren, nede t.v.: Trold.

{lot.title}
63
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Villgås letter

Blyant og penn på papir
15,5x17
Usignert

{lot.title}
64
Sohlberg, Harald(1869-1935)Stillheten II 1931

Radering, lysmål
22x27
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg. 1931

Tilslag NOK 12 500
{lot.title}
65
Sohlberg, Harald(1869-1935)Måneskinn

Radering, lysmål
21x29
Signert i platen nede t.h.: Sohlberg

{lot.title}
66
Sohlberg, Harald(1869-1935)Fiskerens hus

Radering
38x34
Signert i platen nede t.v.: Sohlberg

{lot.title}
67
Nerdrum, Odd(1944-)Skyen

Litografi, lysmål
60x70
Signert nede t.h.: Nerdrum

Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
68
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Sittende kvinne

Pastell, lysmål
63x46
Signert nede t.h.: Gunnar S G.

NOK 7 000–9 000
{lot.title}
69
Rian, Johs.(1891-1981)Ung kvinne

Fargetresnitt på tynt brunt papir, doublert
Arket: 44,5x35,5 cm Motivet: 39x32 cm
Signert nede t.h.: J Rian

{lot.title}
70
Rian, Johs.(1891-1981)Utsikt fra et vindu

Arket: 48,5x34 cm Motivet: 43x28,5 cm
Signert nede t.h.: J Rian

Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
71
Rian, Johs.(1891-1981)Fjordlandskap 1933

Fargetresnitt på tynt brunt papir, oppklebet på
plate Arket: 38x46 cm Motivet: 32,5x41 cm
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1933.

{lot.title}
72
Fjell, Kai(1907-1989)Søstrene

Serigrafi, lysmål
42x56
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
73
Fjell, Kai(1907-1989)Vår

Serigrafi, lysmål
45x61
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 25 000–30 000
Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
74
Nesch, Rolf(1893-1975)Vandringstur med hester 1943

Blandingsteknikk på papir, lysmål
45x57
Signert og datert nede t.h.: Nesch 1943.

{lot.title}
75
Fjell, Kai(1907-1989)Søstrene

Serigrafi, lysmål
42x57
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
76
Fjell, Kai(1907-1989)Tre generasjoner

Linoleumssnitt, lysmål
35x39
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 5 000
{lot.title}
77
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne med armbåndsur 1962

Blyant på papir, lysmål
28x20
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -62

{lot.title}
78
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og barn

Serigrafi, lysmål
50x36
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
79
Groth, Jan(1938-)Komposisjon 1977

Kullstift på tykt hvitt papir
62,5x87,5
Signert og datert med blyant nede t.v.: Groth 1977

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
80
Groth, Jan(1938-)Komposisjon 1985

Kullstift på tykt hvitt papir
62,5x87,5
Signert og datert nede t.v.: Groth 1985

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
81
Sugaï, Kumi(1919-1996)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
63x51
Signert nede t.h.: Sugai

{lot.title}
82
Widerberg, Frans(1934-2017)Svevende figurer

Litografi, lysmål
86x62
Signert nede t.v.: F Widerberg

{lot.title}
83
Johannessen, Jens(1934-)Ibsenmappe: Brand

Litografier
73x52
30 stk. Komplett med original innpakning. 15 stk signerte. 15 stk med tekst.

NOK 30 000
Tilslag NOK 33 000
{lot.title}
84
Johannessen, Jens(1934-)Mappe med originalgrafikk

Serigrafier
76x65
Tre signerte og nummererte motiver: Fugl, Dansere, Maske. Signert nede t.h.: Jens Johannessen

{lot.title}
85
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1988

Litografi
89x60
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 88

{lot.title}
86
Heramb, Thore(1916-2014)Landskapskomposisjon 1971

Pastell på papir, lysmål
92x68
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 71.

{lot.title}
87
Dahl, Siegwald(1827-1902)Stående hund

Olje på papir, oppklebet på plate
24x31
Noe utydelig signert oppe t.v.: S. Dahl

{lot.title}
88
Uchermann, Karl(1855-1940)Elghund med valper 1894

Olje på lerret
48x65
Signert og datert nede t.v.: Karl Uchermann. -94.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
89
Gran, Halfdan(1869-1930)Orrfuglleik

Olje på lerret
91x126
Signert nede t.h.: Halfdan Gran

Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
90
Holck, Julius(1845-1911)Ryper 1889

Olje på lerret
49x74
Signert og datert nede t.h.: Julius Holck. 89.

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
91
Borgen, Fredrik(1852-1907)Elvelandskap med småbruk 1884

Olje på lerret
21x32
Signert og datert nede t.h.: Fr. Borgen 84.

{lot.title}
92
Borgen, Fredrik(1852-1907)Fisker ved innsjø 1884

Olje på lerret
21x32
Signert og datert nede t.h.: Fr. Borgen 84

Tilslag NOK 10 650
{lot.title}
93
Dahl, Hans(1849-1937)Studie av barn 1876

Olje på lerret, oppklebet på plate
33x38
Signert og datert nede t.v.: Hans Dahl. 18 Aug 1876 Påtegnet nede på lerretet: Martha Olsen 13 Aar Ina Eriksen 12 Aar

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
94
Krohg, Christian(1852-1925)Fra skjærgården

Olje på plate
32x41
Signert nede t.h.: C Krohg

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
95
Mordt, Gustav Adolph(1826-1856)To roende menn i fjordlandskap

Olje på lerret
18x25
Signert nede t.h.: M

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
96
Askevold, Anders(1834-1900)Fra Prestøen i Sundfjord 1878

Olje på lerret
35x59
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1878

Tilslag NOK 15 000 med forbehold
{lot.title}
97
Aagaard, Martin(1863-1913)Losbåten Arendal

Olje på lerret
40x50
Signert nede t.v.: Aagaard

{lot.title}
98
Skari, Edvard(1839-1903)Kystlandskap med seilbåter 1869

Olje på lerret
58x86
Signert og datert nede t.h.: E Skari 1869.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
99
Soot, Eyolf(1859-1928)Interiør med to skrivende menn

Olje på lerret
36x49
Usignert

Tilslag NOK 16 500
{lot.title}
100
Saabye, Carl(1807-1878)Hunderfossen

Olje på lerret
29x37
Noe utydelig signert nede t.v.: Saabye

{lot.title}
101
Skredsvig, Christian(1854-1924)Budeie ved vanningssted 1914

Olje på lerret
140x192
Signert og datert nede t.h.: Chr. Skredsvig. 1914.

Tilslag NOK 85 000
{lot.title}
102
Tannæs, Marie(1854-1939)Fra Strandebarm i Hardanger 1927

Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t.h.: Marie Tannæs. 1927.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
103
Tannæs, Marie(1854-1939)Sydlandsk kulturlandskap

Olje på lerret
31x49
Signert nede t.h.: Marie Tannæs.

{lot.title}
104
Ulving, Even(1863-1952)Wessmans vei Aasgaardstrand

Olje på lerret
44x61
Signert nede t.h.: E Ulving

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
105
Wetlesen, Wilhelm(1871-1925)Et grantre, vinter 1908

Olje på lerret
103x115
Signert og datert nede t.v.: WW 1908

{lot.title}
106
Torsteinson, Torstein(1876-1966)Oppstilling med krukker og epler

Olje på plate
54x46
Signert nede t.h.: Torstein

{lot.title}
107
Torsteinson, Torstein(1876-1966)Blomster i vase

Olje på plate
24x18
Signert på baksiden av platen: Torsteinson

{lot.title}
108
Torsteinson, Torstein(1876-1966)Grantre og hus

Olje på lerret
111x64
Signert på baksiden av lerretet: Torstein

NOK 15 000
{lot.title}
109
Diriks, Edvard(1855-1930)Furu

Olje på lerret
55x46
Signert nede t.h.: Diriks.

{lot.title}
110
Diriks, Edvard(1855-1930)Villa i Sydfrankrike 1918

Olje på lerret
61x74
Signert og datert nede t.h.: Diriks. 1918.

{lot.title}
111
Diriks, Edvard(1855-1930)Le Pont Neuf 1919

Olje på lerret
60x72
Signert og datert nede t.h.: Diriks. 1919.

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
112
Torsteinson, Torstein(1876-1966)Oppstilling med krukker og fat

Olje på lerret
60x73
Signert og datert på baksiden av lerretet: Torstein Torsteinson 27

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
113
Torsteinson, Torstein(1876-1966)Fortifikasjonene bd. Victor

Olje på lerret
38x60
Signert nede t.v.: T.T.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
114
Krohg, Per(1889-1965)Kystlandskap med mann og båter

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: Per Krohg

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
115
Krohg, Per(1889-1965)Fra Hvaler 1944

Olje på plate
81x100
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg 1944

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
116
Kavli, Arne(1878-1970)Båthavn

Olje på papir, oppklebet på plate som er bemalt
18x21
på baksiden
Signert nede t.v.: A. Kavli

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
117
Storstein, Aage(1900-1983)Kveld ved stranden, Justøy

Olje på plate
33x46
Signert nede t.h.: Storstein

{lot.title}
118
Lundeby, Alf(1870-1961)Mesnaelven 1934

Olje på lerret
41x50
Signert og datert nede t.v.: Alf Lundeby 1934

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
119
Lundeby, Alf(1870-1961)Mesnaelven 1945

Olje på lerret
41x54
Signert og datert nede t.h.: Alf Lundeby 1945

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
120
Aulie, Reidar(1904-1977)Kjerra 1973

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Aulie 73

NOK 15 000
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
121
Jorde, Lars(1865-1939)Skiløpere 1925

Olje på plate
41x46
Signert og datert nede t.v.: Lars Jorde 25

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
122
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Rognebærtre 1907

40x44
Signert og datert nede t.h.: Th. E 07

{lot.title}
123
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Sommerlandskap 1936

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.h.: Thorvald Erichsen -36.

Tilslag NOK 66 000
{lot.title}
124
Heiberg, Jean(1884-1976)Kystlandskap 1950

Olje på plate
65x81
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1950

{lot.title}
125
Michelet, Johan Fredrik(1905-1984)Mai ettermiddag 1939

Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.h.: Michelet 39

{lot.title}
126
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Landskap

Olje på lerret
60x60
Signert nede t.v.: EHJ.

Tilslag NOK 15 500
{lot.title}
127
Weiglin, Egil(1917-1997)Hus i landskap

Olje på plate
60x80
Signert nede t.v.: Weiglin

{lot.title}
128
Hamsun, Tore(1912-1995)Abstrakt blå mann 1955

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.v.: Hamsun 55.

Tilslag NOK 12 500
{lot.title}
129
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Fiskevær med folkeliv 1953

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: R. Fritzvold. -53.

{lot.title}
130
Strømme, Olav(1909-1978)Skogslandskap 1955

Olje på plate
55x46
Signert og datert nede t.h.: O. Strømme -55

{lot.title}
131
Rian, Johs.(1891-1981)To figurer i landskap

Olje på plate
46x38
Signert nede t.v.: J Rian

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
132
Durban, Arne(1912-1993)Sittende kvinneakt

Bronse
H: 47 cm
Usignert

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
133
Sinding, Stephan(1846-1922)Fanget mor

Bronse
L: 32 cm B: 21 cm H: 21 cm
Signert på plinten: Stephan Sinding

{lot.title}
134
Sinding, Stephan(1846-1922)To mennesker 1889

Bronse
H: 25 cm
Signert og datert på plinten: Stephan Sinding 1889

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
135
Smith-Hald, Frithjof(1909-1989)Blå komposisjon

Olje på lerret
46x58
Signert nede t.h.: F. SH.

NOK 8 000
{lot.title}
136
Smith-Hald, Frithjof(1909-1989)Komposisjon

Olje på lerret
24x33
Signert nede t.h.: F. SH.

NOK 5 000
{lot.title}
137

Olje på lerret
38x46
Signert nede t.h.: F. SH.

NOK 5 000
{lot.title}
138
Smith-Hald, Frithjof(1909-1989)Komposisjon 1966

Olje på lerret
38x46
Signert og datert nede t.v.: F SH 66

NOK 5 000
{lot.title}
139
Weidemann, Jakob(1923-2001)Blomstrende frukttre

Olje på plate
26x21
Signert nede t.h.: Weidemann.

{lot.title}
140
Weidemann, Jakob(1923-2001)Fra en hage

Olje på plate
21x26
Signert nede t.h.: Weidemann.

{lot.title}
141
Weidemann, Jakob(1923-2001)Vårstudie i skogen 1964

Olje på lerret
60x80
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 64.

Tilslag NOK 55 000
{lot.title}
142
Weidemann, Jakob(1923-2001)Landskap med hvitt hus 1955

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Weidemann. 55.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
143
Weidemann, Jakob(1923-2001)Landskap med hest og kjerre 1955

Olje på plate
33x41
Signert og datert nede t.h.: Weidemann. 55

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
144
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1970

Olje på lerret
68x86
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -70

{lot.title}
145
Indrebø, Tone(1954-)Studie 1984

Akryl på lerret, oppklebet på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Tone Indrebø -84

NOK 5 000
{lot.title}
146
Dobloug, Jørgen(1945-2018)Syver

Akryl på lerret
75x50
Signert og datert på baksiden av lerretet: Jørgen Dobloug 89

{lot.title}
147
Carlsen, Bjørn(1945-)Skogdemon 1993

Akvarell
92x75
Signert og datert nede t.h.: Bj Carlsen. 1993

NOK 30 000–50 000
{lot.title}
148
Eriksen, Roar Werner(1948-)Blå messe

Akryl/olje på lerret
70x63
Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet: R. Werner Eriksen 98 Blå messe

{lot.title}
149
Nupen, Kjell(1955-2014)Emblem

Olje på lerret
65x54

Tilslag NOK 23 000 med forbehold
{lot.title}
150
Koren Bjertnæs, Sverre(1976-)Uten tittel

Olje på lerret
27x35
Usignert

{lot.title}
151
Koren Bjertnæs, Sverre(1976-)Svart/hvit studie av tre rosa skyer

Olje på lerret
20x25
Usignert

{lot.title}
152

Olje på lerret
27x35
Usignert

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her