Thaulow, Frits(1847-1906)
Røyken (Les Fumées)
Olje på lerret
73x92
Signert nede t.v.: Frits Thaulow.
Påtegnet på lapp på baksiden, på blindrammen med feilaktig tittel på fransk: "Fumée des usines à St Denis". Malt i 1898.
Salonen, Paris 1898, kat.nr. 1193. Royal Academy, London 1899. København, Stockholm og Kristiania 1899. Georges Petit & Cie, Paris 1917, kat.nr. 53. Galleria Civita d'Arte Moderna, Torino ? Musée Galliera, Paris 1966. Petit-Palais, Genève 1980. Petit-Palais, Genève 1983.
Vurdering
NOK 300 000–400 000
Auksjonert mandag 30. november 2009 kl 18:00
Tilslag NOK 250 000