Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon mandag 30. november 2009 kl 18:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Torekov ved Kattegat 1890

Akvarell på papir, lysmål
29x52
Signert nede t.h.: HF Gude

Tilslag NOK 38 000
{lot.title}
2
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Berg, studie 1853

Olje på lerret, oppklebet på plate
25x45
Usignert Stedsbestemt og datert nede t.v.: Berg 11 Septbr 1853

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
3
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Phillipshafen, Rügen 1882

Olje på papir, oppklebet på plate
25x33
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HF Gude. Phillipshafen Rügen 10 Sept 1882

NOK 100 000
{lot.title}
4
Lerche, Vincent Stoltenberg(1837-1892)Munker i vinkjeller 1872

Olje på lerret
60x50
Signert og datert nede t.h.: Vinc. St. Lerche. 1872

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
5
Printz, Christian August(1819-1867)Oppstilling med fruktkurv og dessertvin 1848

Olje på lerret
43x59
Signert og datert nede t.h.: C A Printz. 1848-

{lot.title}
6
Bøe, Frants(1820-1891)Same på ski i nordlys 1885

Olje på lerret
40x33
Signert og datert nede t.h.: Frants Böe Bergen 1885

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 46 000
{lot.title}
7
Baade, Knud(1808-1879)Storm ved den norske kyst 1846

Olje på lerret
35x51
Signert og datert nede t.h.: Baade 1846

Tilslag NOK 44 000
{lot.title}
8
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Kystlandskap i måneskinn 1867

Olje på lerret
74x113
Signert og datert nede t.h.: C Amaldus Nielsen 1867

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
9
Fearnley, Thomas(1802-1842)Fra Fredrikshald 1829

Olje på lerret
65x95
Signert og datert nede t.h.: TFearnley 1829.

NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag NOK 750 000
{lot.title}
10
Ender, Axel(1853-1920)Kvinne på strand 1918

Olje på lerret
132x83
Signert og datert nede t.h.: Axel Ender- 1918-

{lot.title}
11
Ender, Axel(1853-1920)Ung kvinne 1881

Olje på plate
28x23
Signert og datert midt på t.h.: Axel Ender 81-

{lot.title}
12
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fra Reine i Lofoten 1880

Olje på lerret
78x130
Signert og datert nede t.h.: A Normann 80

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
13
Ditten, Johannes von(1848-1924)Fra Raftsund i Lofoten

Olje på lerret
80x120
Signert nede t.v.: v. Ditten

NOK 50 000
{lot.title}
14
Askevold, Anders(1834-1900)Vetlefjorden ved Balholmen 1886

Olje på lerret
38x55
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. Dlf. 1886.

Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
15
Askevold, Anders(1834-1900)Ved Dalen i Nærøfjorden 1886

Olje på lerret
45x70
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1886.

{lot.title}
16
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute og losbåt 1893

Olje på lerret
54x80
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 93.

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
17
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilbåt i smalt sund 1891

Olje på lerret
86x102
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 91.

Tilslag NOK 105 000
{lot.title}
18
Anker, Johan Herman Wedel(1845-1895)Bjerkeskog etter regn 1884

Olje på lerret
67x100
Signert og datert nede t.h.: Herman W. Anker 1884.

Tilslag NOK 44 000
{lot.title}
19
Kielland, Kitty(1843-1914)Oppstilling med kål, hvitløk og epler

Olje på lerret
82x55
Signert nede t.h.: Kitty L Kielland

Tilslag NOK 37 000
{lot.title}
20
Krohg, Christian(1852-1925)Sovende barn

Olje på lerret
65x47
Signert nede t.h.: C. Krohg

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 240 000
{lot.title}
21
Krohg, Christian(1852-1925)To kvinner i en døråpning

Olje på lerret
85x65
Signert nede t.v.: Chr Krohg

NOK 250 000
Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
22
Thaulow, Frits(1847-1906)Ved en gammel prestegård 1889

Olje på lerret
41x67
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 89.

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
23
Thaulow, Frits(1847-1906)Bymotiv fra Kirkeristen, Kristiania

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

NOK 250 000
Tilslag NOK 225 000
{lot.title}
24
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Gutt som blåser såpebobler 1882

Olje på lerret
62x50
Signert, stedsbestemt og datert oppe t.h.: Hans Heyerdahl. Paris 1882

NOK 250 000–300 000
Tilslag NOK 480 000
{lot.title}
25
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Sacre Coeur

Olje på lerret
146x115
Signert nede t.v.: Heyerdahl

NOK 600 000–800 000
{lot.title}
26
Galien-Laloue, Eugene(1854-1941)Boulevard i Paris

Gouache på papir
21x34
Signert nede t.v.: E. Galien-Laloue.

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
27
Peterssen, Eilif(1852-1928)Kystlandskap i måneskinn 1898

Olje på lerret
50x60
Signert og datert nede t.h.: EP. 98.

Tilslag NOK 31 000
{lot.title}
28
Skredsvig, Christian(1854-1924)Studie til Ola Velland 1896

Olje på lerret
93x73
Signert, datert og betegnet oppe t.h.: Ola Velland. CS. Eggedal 96

Tilslag NOK 72 000
{lot.title}
29
Skredsvig, Christian(1854-1924)Aftenstemning ved et tjern

Olje på lerret
121x95
Signert nede t.v.: Chr Skredsvig.

Tilslag NOK 130 000
{lot.title}
30
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Lommen skriker

Blyant, akvarell og pastell på papir
36x51,5
Signert nede t.v. og nede t.h. med penn: Th. Kittelsen.

Tilslag NOK 125 000
{lot.title}
31
Sinding, Elisabeth(1846-1930)Hoppe med føll og ulv i fjellandskap

Olje på lerret
70x109
Signert nede t.h.: E Sinding

Tilslag NOK 33 000
{lot.title}
32
Thaulow, Frits(1847-1906)Høyvann, motiv fra Le Havre 1878

Olje på lerret
100x68
Signert, datert og påtegnet nede t.h.: Frits Thaulow- Paris 78.

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 250 000
{lot.title}
33
Thaulow, Frits(1847-1906)Røyken (Les Fumées)

Olje på lerret
73x92
Signert nede t.v.: Frits Thaulow.

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 250 000
{lot.title}
34
Werenskiold, Erik(1855-1938)Høyfjell, høst Haugastøl 1926

Olje på lerret
80x64
Signert og datert nede t.h.: 1926 EW

Tilslag NOK 46 000
{lot.title}
35
Ulving, Even(1863-1952)Fra Hvasser, Tjøme

Olje på lerret
73x100
Signert nede t.v.: E. Ulving.

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
36
Ulving, Even(1863-1952)Fra Lofoten

Olje på lerret
68x100
Signert nede t.h.: E. Ulving.

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
37
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Skjærgårdslandskap med to figurer

Olje på lerret
80x98
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Tilslag NOK 170 000
{lot.title}
38
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Ungdom og felespiller

Olje på lerret
98x87
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
39
Nielsen, Eivind(1864-1939)Lesende kvinne i sommerlandskap 1896

Olje på lerret
98x73
Signert og datert nede t.v.: Eiv. Nielsen. 96.

Tilslag NOK 85 000
{lot.title}
40
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Et skjær

Olje på lerret
80x95
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
41
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap fra Nordland 1905

Olje på lerret
54x73
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1905

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
42
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap med losskøyte

Olje på lerret
80x98
Signert nede t.v.: Th Holmboe

{lot.title}
43
Sørensen, Henrik(1882-1962)Nå hva synes du? 1908

Olje på lerret
95x140
Signert og datert nede t.h.: HS 08.

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 270 000
{lot.title}
44
Kavli, Arne(1878-1970)Sommer i en park

Olje på lerret
73x57
Signert nede t.h.: A. Kavli

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
45
Kavli, Arne(1878-1970)Pike på seng med vinglass 1913

Olje på lerret
94x74
Signert og datert nede t.h.: Arne Kavli -13

Tilslag NOK 82 000
{lot.title}
46
Karsten, Ludvig(1876-1926)Fra Konglungen i Asker

Olje på lerret
45x68
Signert oppe t.h.: Karsten

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
47
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Lunnevik 1918

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Thorvald Erichsen 1918

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
48
Holbø, Kristen(1869-1953)Vårkveld i Lillehammer 1925

Olje på lerret
78x97
Signert og datert nede t.h.: K Holbö. 25.

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 39 000
{lot.title}
49
Jorde, Lars(1865-1939)Fra Ringerike mot Norefjell 1914

Olje på lerret
54x66
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 1914

Tilslag NOK 33 000
{lot.title}
50
Rian, Johs.(1891-1981)Fra Positano 1951

Olje på plate
38x46
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: J. Rian Positano 1951

Tilslag NOK 34 000
{lot.title}
51
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende kvinne i interiør

Olje på lerret
50x45
Signert nede t.v.: J Rian

Tilslag NOK 90 000
{lot.title}
52
Storstein, Aage(1900-1983)Furuer, Holmsbu 1940

Olje på lerret
49x64
Signert og datert nede t.h.: Storstein. 40

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
53
Dal, Harald(1902-1972)Regatta i Oslofjorden 1948

Olje på plate
45x81
Signert og datert nede t.h.: Dal - 48

NOK 40 000–50 000
Tilslag NOK 64 000
{lot.title}
54
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende kvinne 1949

Olje på lerret
80x68
Signert og datert nede t.h.: J Rian 49

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 230 000
{lot.title}
55
Fjell, Kai(1907-1989)Liggende akt på seng 1958

Olje på lerret
50x45
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -58

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
56
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinnehode

Olje på plate
33x24
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
57
Sitje, Joronn(1897-1982)Mor og sønn 1935

Olje på lerret
85x60
Signert og datert nede t.h.: Joronn Sitje - 35 -

{lot.title}
58
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1945

Olje på plate
59x73
Signert og datert nede t.h.: Weidemann -45

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
59
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1963

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 63

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 115 000
{lot.title}
60
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1966

Olje på lerret
100x81
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 66

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
61
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1970

Akryl på lerret
100x80
Signert og datert nede t.v.: Gunnar S. -70.

Tilslag NOK 110 000
{lot.title}
62
Weidemann, Jakob(1923-2001)Inntrykk fra naturen 1981

Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 81

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 125 000
{lot.title}
63
Weidemann, Jakob(1923-2001)Inntrykk fra naturen 1987

Olje på lerret
130x120
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 87

{lot.title}
64
Sparre, Victor(1919-2008)Apokalyptisk hest 1985

Olje på lerret
81x65
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -85

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
65
Nerdrum, Odd(1944-)Selvportrett

Olje på lerret
105x93
Signert på ombrettet del av lerretet: Nerdrum

NOK 1 500 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her