Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon mandag 31. mai 2010 kl 20:00

Store Sal

Nielsen, Amaldus Clarin (1838-1932)
Morgen, Ny-Hellesund 1909

Olje på lerret
52x88
Signert nede t.h.: Amaldus Nielsen Datert nede t.v.: 1909

Signert og påtegnet av kunstneren på baksiden, på blindrammen: "Morgen, Ny-Hellesund af Amaldus Nielsen (Midio August 5 Morgen)". Proveniens: Anders Jahres Kunstsamling, Midtåsen, Sandefjord.

Auksjonert mandag 31. mai 2010 kl 20:00

Vurdering
NOK 600 000–800 000

Tilslag NOK 385 000