Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)
Morgen, Ny-Hellesund 1909
Olje på lerret
52x88
Signert nede t.h.: Amaldus Nielsen Datert nede t.v.: 1909
Signert og påtegnet av kunstneren på baksiden, på blindrammen: "Morgen, Ny-Hellesund af Amaldus Nielsen (Midio August 5 Morgen)". Proveniens: Anders Jahres Kunstsamling, Midtåsen, Sandefjord.
Vurdering
NOK 600 000–800 000
Auksjonert mandag 31. mai 2010 kl 20:00
Tilslag NOK 385 000