Auksjon mandag 31. mai 2010 kl 20:00

Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Naturstudie, grotte ved Napoli 1821
1
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Naturstudie, grotte ved Napoli 1821

Olje på papir, oppklebet på papp
27x43
Signert, datert og stedsbestemt nede på arket: Neapel JDahl d. 17 Janr 1821.

Vurdering
Tilslag
NOK 300 000
Utsyn over Elben
2
Fearnley, Thomas(1802-1842)Utsyn over Elben

Olje på lerret, oppklebet på lerret
30x47
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 95 000
Oppstilling med blomster 1877
3
Bøe, Frants(1820-1891)Oppstilling med blomster 1877

Olje på lerret
56x49
Signert og datert nede t.v.: F. Böe. Bergen 1877.

Vurdering
Sjøfugler i midnattsol 1876
4
Bøe, Frants(1820-1891)Sjøfugler i midnattsol 1876

Olje på lerret
55x48
Signert og datert nede t.v.: F: Böe Bergen 1876.

Vurdering
Klippevei 1867
5
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Klippevei 1867

Olje på lerret, oppklebet på plate
49x46
Signert nede t.h.: HFG

Vurdering
Tilslag
NOK 90 000
Kvinne og barn i landskap 1830
6
Frich, Joachim(1810-1858)Kvinne og barn i landskap 1830

32x46
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Frich 1830 (?)

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Budeie med kyr ved en seter 1861
7
Baade, Knud(1808-1879)Budeie med kyr ved en seter 1861

Olje på lerret
34x47
Signert og datert nede t.h.: Baade 1861

Vurdering
Tilslag
NOK 31 000
Storgård med foss i forgrunnen 1875
8
Anker, Johan Herman Wedel(1845-1895)Storgård med foss i forgrunnen 1875

Olje på lerret
40x63
Signert og datert nede t.v.: Herman W. Anker 75.

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Fra Rognaldsvåg i Kinn 1867
9
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Fra Rognaldsvåg i Kinn 1867

Olje på lerret
40x63
Signert og datert nede t.h.: Amaldus Nielsen 1867

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 65 000
Gjeterpiker ved bålet i Grez
10
Skredsvig, Christian(1854-1924)Gjeterpiker ved bålet i Grez

Olje på mahogniplate
27x35
Signert nede t.v.: Skredsvig.

Vurdering
Tilslag
NOK 46 000
Andante II 1908
11
Backer, Harriet(1845-1932)Andante II 1908

Olje på lerret
70x81
Signert og datert nede t.h.: Harriet Backer Chr. 1908

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000
Tilslag
NOK 900 000
Selvportrett
12
Kielland, Kitty(1843-1914)Selvportrett

Olje på lerret
46x38
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 105 000
Borgruin og kirke i Picquigny nær Amiens
13
Thaulow, Frits(1847-1906)Borgruin og kirke i Picquigny nær Amiens

Olje på lerret
46x55
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Vurdering
NOK 175 000–200 000
Tilslag
NOK 120 000 med forbehold
Morgen, Ny-Hellesund 1909
14
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Morgen, Ny-Hellesund 1909

Olje på lerret
52x88
Signert nede t.h.: Amaldus Nielsen Datert nede t.v.: 1909

Vurdering
NOK 600 000–800 000
Tilslag
NOK 385 000
Piken med linhåret
15
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Piken med linhåret

Olje på lerret
61x49
Signert oppe t.v.: Heyerdahl

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 155 000
Kvinneakt 1886
16
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Kvinneakt 1886

Olje på lerret
100x75
Signert og datert oppe t.v.: Hans Heyerdahl 86.

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000
Tilslag
NOK 450 000
Selvportrett 1892
17
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Selvportrett 1892

Olje på lerret
46x36
Signert og datert oppe t.h.: Heyerdahl 1892

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Gate i Dieppe, natt
18
Thaulow, Frits(1847-1906)Gate i Dieppe, natt

Olje på lerret
33x41
Signert nede t.v.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 48 000
Ved en gammel prestegård 1889
19
Thaulow, Frits(1847-1906)Ved en gammel prestegård 1889

Olje på lerret
41x67
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 89.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 130 000 med forbehold
Seterdrift i Briksdalen 1883
20
Ender, Axel(1853-1920)Seterdrift i Briksdalen 1883

Olje på plate
37x46
Signert og datert nede t.v.: Axel Ender. 83.

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000 med forbehold
Budeie med høner og hane 1915
21
Ender, Axel(1853-1920)Budeie med høner og hane 1915

Olje på lerret
82x65
Signert og datert nede t.h.: Axel Ender. 1915.

Vurdering
Tilslag
NOK 115 000
Fra Stavanger havn, studie 1887
22
Gjemre, Per(1864-1928)Fra Stavanger havn, studie 1887

Olje på lerret
47x61
Signert, datert og påtegnet nede t.v.: Per Gjemre Studie 1887

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Seilbåt i bidevind og dampbåt
23
Johnssen, Hjalmar(1852-1901)Seilbåt i bidevind og dampbåt

Olje på lerret
90x120
Signert nede t.v.: Hjalmar Johnssen-

Vurdering
Babord litt
24
Krohg, Christian(1852-1925)Babord litt

Olje på lerret
98x73
Signert nede t.v.: C Krohg

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Irsk setter med stokkand 1906
25
Uchermann, Karl(1855-1940)Irsk setter med stokkand 1906

Olje på lerret
109x76
Signert og datert nede t.v.: Karl Uchermann. -06

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Fjordlandskap med folkeliv
26
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med folkeliv

Olje på lerret
53x79
Signert nede t.v.: A: Askevold.

Vurdering
Slakter i kirkeristen 1898
27
Peters, Wilhelm(1851-1935)Slakter i kirkeristen 1898

Olje på lerret
130x92
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Wlm Peters 98

Vurdering
Fra Jæren
28
Akersloot-Berg, Betzy(1850-1922)Fra Jæren

Olje på lerret
86x137
Signert nede t.h.: Betzy Berg

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Fra Jæren 1916
29
Gjemre, Per(1864-1928)Fra Jæren 1916

Olje på lerret
72x138
Signert og datert nede t.h.: Per Gjemre 1916

Vurdering
Tilslag
NOK 31 000
Garntørk ved havn på Tromøen 1885
30
Wergeland, Oscar(1844-1910)Garntørk ved havn på Tromøen 1885

Olje på lerret
80x61
Signert nede t.h.: Osc. W.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Interiør fra en fiskerstue
31
Ulving, Even(1863-1952)Interiør fra en fiskerstue

Olje på lerret
55x75
Signert nede t.h.: E. Ulving.

Vurdering
Tilslag
NOK 37 000
Fra Porsgrunn 1918
32
Willums, Olaf Martinius(1886-1967)Fra Porsgrunn 1918

Olje på lerret
73x95
Signert og datert nede t.v.: Olaf Willums 1918 Signert nede t.h.: Olaf Willums

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
For fulle seil
33
Holmboe, Thorolf(1866-1935)For fulle seil

Olje på lerret
120x180
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 95 000
Landskap, Hvitsten 1927
34
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Landskap, Hvitsten 1927

Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1927

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Fra Frognerkilen
35
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Frognerkilen

Olje på plate
31x46
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Måneskinnslandskap med hus 1914
36
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Måneskinnslandskap med hus 1914

Olje på lerret
120x80
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1914.

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Fra Pipervika 1912
37
Diriks, Edvard(1855-1930)Fra Pipervika 1912

Olje på lerret
98x130
Signert og datert nede t.v.: Diriks 1912.

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Utsikt over fjorden 1913
38
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Utsikt over fjorden 1913

Olje på lerret
90x100
Signert og datert nede t.h.: Thorvald Erichsen 1913

Vurdering
NOK 600 000–800 000
Hus i vinterlandskap 1918
39
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Hus i vinterlandskap 1918

Olje på lerret
74x77
Signert og datert nede t.h.: R. Th-18

Vurdering
Tilslag
NOK 29 000
Interiør
40
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Interiør

Olje på lerret
62x77
Signert nede t.h.: Folkestad

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Fra Rønnes
41
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Rønnes

Olje på lerret
46x54
Signert nede t.h.: A. Kavli-

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 52 000
Kommunistbåten 1935
42
Krohg, Per(1889-1965)Kommunistbåten 1935

Olje på plate
55x46
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg -1935

Vurdering
Landskap med foss 1937
43
Gleditsch, Rolf Juell(1892-1984)Landskap med foss 1937

Olje på lerret
73x95
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: R Juell Gleditsch 1937

Vurdering
Fjordlandskap med løvtrær
44
Hagn, Alfred(1882-1958)Fjordlandskap med løvtrær

Olje på lerret
60x65
Signert nede t.h.: Hagn

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Kortspillere
45
Hanno, Carl von(1901-1953)Kortspillere

Olje på lerret
61x71
Signert nede t.h.: Carl v Hanno

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Arbeidere med slegge 1930
46
Hanno, Carl von(1901-1953)Arbeidere med slegge 1930

Olje på mahogniplate
42x47
Signert og datert nede t.h.: Carl v Hanno 30

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Sittende kvinne i interiør
47
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende kvinne i interiør

Olje på plate
53x44
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 30 000
Kvinne ved piano
48
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne ved piano

Olje på plate
41x38
Signert nede t.h.: J Rian Signaturen er forsterket (av kunstneren?).

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Havneparti 1945
49
Weidemann, Jakob(1923-2001)Havneparti 1945

Olje på plate
54x65
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 45

Vurdering
Tilslag
NOK 37 000
Komposisjon 1964
50
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1964

Olje på lerret
100x80
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -64

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Komposisjon 1966
51
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1966

Olje på lerret
100x81
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 66

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Landskap 1972
52
Riis, Bendik(1911-1988)Landskap 1972

Olje på plate
58x76
Signert, datert og påtegnet nede på midten: Handmalet 1972 af Kunstmaleren Bendik Riis

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000 med forbehold
Letter
53
Rose, Knut(1936-2002)Letter

Olje på lerret
132x160
Signert nede t.h.: Knut Rose

Vurdering
NOK 200 000–300 000
I stol
54
Gullvåg, Håkon(1959-)I stol

Olje på lerret
180x180
Signert nede t.h.: Gullvåg

Vurdering
Svevere
55
Widerberg, Frans(1934-2017)Svevere

Olje på lerret
100x120
Signert nede t.h.: FW

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Instant Energy 1999
56
Pushwagner, Hariton(1940-2018)Instant Energy 1999

Akryl på plate
55x46
Signert og datert nede t.h.: Pushwagner -99

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Good Morning 2000
57
Pushwagner, Hariton(1940-2018)Good Morning 2000

Akryl og collage på plate
61x50
Signert og datert nede t.h.: Pushwagner: 2000

Vurdering
Tilslag
NOK 37 000
Jan Van Huysums blomsterstykke 1973
58
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Jan Van Huysums blomsterstykke 1973

Olje på plate
150x120
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 1973

Vurdering
Tilslag
NOK 75 000
Sittende kvinneakt
59
Durban, Arne(1912-1993)Sittende kvinneakt

Bronse
H: 35,5 cm.
Signert på plinten: Durban

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Livredderen 1995
60
Nerdrum, Odd(1944-)Livredderen 1995

Olje på lerret
157x117
Signert og datert på baksiden: Nerdrum 95

Vurdering
NOK 1 300 000–1 500 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på