Auksjon mandag 29. november 2010 kl 20:00
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)
Engblomster 1888

Olje på mahogniplate
37x50
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: HF Gude. Hankö 1888.

Påtegnet med tittel på lapp på baksiden av rammen: "Engblomster", samt påtegnet: "Herr Directeur Pihl!".

Christiania 1895, kat.nr. 271. Grev Wedels Plass Auksjoner og Fredrikstad Museums Sommerutstilling, Gamle Fredrikstad 1995, kat.nr. 27.

Vurdering
NOK 400 000–600 000

Auksjonert mandag 29. november 2010 kl 20:00

Tilslag NOK 360 000