Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon mandag 29. november 2010 kl 20:00

Store Sal

Munthe, Gerhard (1849-1929)
Kommer han ikke snart? 1917

Olje på lerret
69x100
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: Gerhard Munthe. 1917. Lysaker.

Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "I Spisestuen (2 damer) Advokat Nils Onsager Harbitz gt 20 Må ikke sælges!". Fra kunstnerens hjem "Leveld" på Lysaker.

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1949, kat.nr. 71. "Gerhard Munthe", Grev Wedels Plass Auksjoners sommerutstilling, Balaklava, Gamle Fredrikstad; Glomdalsmuseet, Elverum og Kongsvinger Museum, 1994, kat.nr. 47 med tittel "Kommer han ikke snart? 1917". Blaafarveværket 1988, kat.nr. 66 med tittel "Kommer han ikke snart? 1917".

Auksjonert mandag 29. november 2010 kl 20:00

Vurdering
NOK 700 000–900 000