Auksjon mandag 29. november 2010 kl 20:00
Karsten, Ludvig(1876-1926)
Dagmar Karsten 1906

Olje på lerret
145x64
Signert og datert oppe t.v.: Karsten -06

Påtegnet med tittel på lapper på baksiden, på blindrammen: "Dagmar Karsten".

Kunstnernes Hus, Oslo 1937, kat.nr. 65. Nasjonalgalleriet, Oslo og Trondhjems Kunstforening 1976, kat.nr. 10. Henie-Onstad Kunstsenter 1995, kat.nr. 5. Blaafarveværket 1996.

Vurdering
NOK 500 000–700 000

Auksjonert mandag 29. november 2010 kl 20:00