Gude, Hans Fredrik(1825-1903)
Sommernatt ved Drøbak 1898
Olje på lerret
57x95
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1898
Påtegnet på lapp på baksiden, på blindrammen: "Sommernacht bie Dröbak Chr... fjord von Prof. Hans..."
GWPAs sommerutstilling 1995, kat.nr. 50 med tittel: "Sommernatt ved Drøbak Christianiafjord".
Vurdering
NOK 200 000–300 000
Auksjonert mandag 29. november 2010 kl 20:00
Tilslag NOK 180 000