Hansteen, Nils(1855-1912)
Gjøa
Olje på lerret
36x55
Signert nede t.v.: Nils Hansteen
Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "26/8 -1906 "Gjøa" møter det første fartøy etter gjennomseiling av Nordvestpassasjen. Skonnerten " Charles Hansson" av San Fransisco."
Vurdering
Auksjonert mandag 6. desember 2010 kl 19:00
Tilslag NOK 15 000