Salgsutstilling

Salgsutstilling 30. desember

Gjøs, Ferdinand (1790-1852)
Løken sag, øvre demning i Tistedalen 1820

Olje på lerret
40x51
Usignert

Signert, stedsbestemt og datert på baksiden av lerretet: "I Tistedalen ved Fredrikshald i Norge af Giöös 1820". På baksiden, på blindrammen er det en lapp festet med to røde lakkstempler, med en uttalelse skrevet med skrivemaskin undertegnet med penn av Th. Wasteson, Blomqvist Kunsthandel A/S datert 7. august 1940: "Omstående maleri "Motiv Tistedalen" Störrelse h. 40.2 cm. l. 51.5 cm. er malt av den norske maler Giöös i året 1820".

Auksjonert 30. desember