Salgsutstilling

Salgsutstilling 30. desember

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Gjøs, Ferdinand(1790-1852)Løken sag, øvre demning i Tistedalen 1820

Olje på lerret
40x51
Usignert

{lot.title}
2
Schiertz, Franz Wilhelm(1813-1887)Bautastener på Nordnes ved Fimreite i Sogn 1838

Olje på lerret
31x47
Signert og datert nede t.h.: Schiertz 1838.

{lot.title}
3
Baade, Knud(1808-1879)Skipsforlis med havsul 1845

Olje på lerret
29x38
Signert og datert nede t.v.: Baade 1845

{lot.title}
4
Fearnley, Thomas(1802-1842)Utsyn fra Bygdøy med Frognerkilen mot Skarpsno

Olje på lerret
43x58
Signert nede t.v.: TF

{lot.title}
5
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Skoglandskap med innsjø 1849

Olje på lerret
44x66
Signert og datert nede t.v.: HFG. 1849.

NOK 200 000–250 000
{lot.title}
6
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Landskap i Kaupanger med en stavkirke 1847

Olje på lerret
42x66
Signert og datert nede t.h.:
J Dahl. 1847.

{lot.title}
7
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Fra Larkollen 1853

Olje på lerret
82x117
Signert nede t.v.: J Bennetter. Datert nede t.h.: 10 Juni 1853

{lot.title}
8
Bagge, Magnus Thulstrup(1825-1894)Marinemotiv ved solnedgang 1864

Olje på lerret
37x56
Signert og datert nede t.h.: Magnus Bagge 1864.

{lot.title}
9
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Hjuldamper ved Drøbak 1877

Olje på lerret
40x62
Signert nede t.h.: HF Gude

{lot.title}
10
Bodom, Erik(1829-1879)Skogslandskap med innsjø 1858

Olje på lerret
72x94
Signert og datert nede t.h.: E. Bodom 1858

{lot.title}
11
Bodom, Erik(1829-1879)Elv med sagbruk 1878

Olje på plate
23x38
Signert og datert nede t.h.: E. Bodom. 78.

{lot.title}
12
Bodom, Erik(1829-1879)Foss med sagbruk 1878

Olje på plate
23x38
Signert og datert nede t.h.: Bodom. 78

{lot.title}
13
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fiskevær i Lofoten 1873

Olje på lerret
33x48
Signert og datert nede t.v.: A Normann Dsf 73 (77?)

{lot.title}
14
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fiskevær i Nord-Norge

Olje på lerret, oppklebet på plate
44x52
Signert nede t.v.: A. Normann

{lot.title}
15
Grønvold, Marcus(1845-1929)Fra klosterhaven 1879

57x39
Signert og datert nede t.v.: M Grønvold 79

{lot.title}
16
Dahl, Hans(1849-1937)Budeie med geiter ved et vann

Olje på lerret
145x85
Signert nede t.v.: Hans- Dahl.

{lot.title}
17
Peters, Wilhelm(1851-1935)En fisker i Finnmark

Olje på plate
61x42
Signert nede t.h.: Wm. Peters.

{lot.title}
18
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Ensomt sted. Hoven ved Mandal 1885

Olje på lerret
81x138
Signert og datert nede t.h.: Amaldus Nielsen 1885.

{lot.title}
19
Rasmussen, Anton(1842-1914)Robåt og seilbåt i Sognefjorden

Olje på mahogniplate
24x36
Signert nede t.v.: A Rasmussen

{lot.title}
20
Rasmussen, Anton(1842-1914)Garnfiskere og dampbåt i Sognefjorden

Olje på mahogniplate
24x36
Signert nede t.h.: A Rasmussen.

{lot.title}
21
Askevold, Anders(1834-1900)Sognejekt ved brygge, Sognefjorden

Olje på mahogniplate
35x27
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1893.

{lot.title}
22
Askevold, Anders(1834-1900)Dampbåten kommer, Sognefjorden 1893

Olje på plate
35x27
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1893.

{lot.title}
23
Askevold, Anders(1834-1900)Solen bryter gjennom skyene, Hardangerfjorden 1890

Olje på lerret
53x83
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1890.

{lot.title}
24
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Strandstener, kystlandskap med fiskere 1893

Olje på lerret
52x89
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1893

{lot.title}
25
Haaland, Lauritz(1855-1938)Losbåten Farsund ute på oppdrag 1890

Olje på lerret
70x110
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 90.

{lot.title}
26
Haaland, Lauritz(1855-1938)Losbåt i opprørt sjø 1907

Olje på lerret
70x110
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1907.

{lot.title}
27
Sørensen, Jørgen(1861-1894)Fra Vandsjø ved Moss 1881

Olje på lerret
41x69

{lot.title}
28
Sørensen, Jørgen(1861-1894)Vinterlandskap 1886

Olje på lerret
35x50
Signert og datert nede t.h.: Jørgen Sørensen 86.

{lot.title}
29
Ender, Axel(1853-1920)Sledefart på isen

Olje på lerret
36x24
Signert nede t.h.: Axel Ender.

{lot.title}
30
Ender, Axel(1853-1920)Sledefart på isen med to sleder

Olje på lerret
45x65
Signert nede t.h: Axel Ender -

{lot.title}
31
Collett, Frederik(1839-1914)Vinter, Munken ved Fidje på Hidra ved

Olje på lerret
61x81
Flekkefjord 1890
Signert og datert nede t.v.: F. C. 90.

{lot.title}
32
Wentzel, Gustav(1859-1927)Småbruk i Asker, vinter 1896

Olje på lerret
35x60
Signert og datert nede t.h.: G. Wentzel 1896

{lot.title}
33
Wentzel, Gustav(1859-1927)Frossen elv i Gudbrandsdalen

Olje på lerret
80x100
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel.

{lot.title}
34
Dørnberger, Karl(1864-1940)På ski 1908

Olje på plate
50x40
Signert og datert nede t.v.: K Dørnberger. 1908.

{lot.title}
35
Thaulow, Frits(1847-1906)Vaskekoner ved elven Ellé, Quimperlé

Olje på lerret
61x74
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

{lot.title}
36
Thaulow, Frits(1847-1906)Svaner

Fargeradering, lysmål
51x61
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

{lot.title}
37
Thaulow, Frits(1847-1906)Vaskekoner i Quimperlé

Fargeradering, lysmål
51x61

{lot.title}
38
Thaulow, Frits(1847-1906)Elv

Fargeradering med håndkolorering, lysmål
53x63

{lot.title}
39
Thaulow, Frits(1847-1906)Tøvær

Fargeradering, lysmål
51x63

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her