Auksjon mandag 30. mai 2011 kl 20:00
Thaulow, Frits(1847-1906)
Aften i Audenarde

Olje på lerret
41x33
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Malt ca. 1901. Påtegnet på lapp på baksiden, på blindrammen med tittel og annen tittel på fransk: "Au bord de l'eau". "Effet de crépuscule. Un tableau plus grand, sur le même thème, a figuré à l'Exposition décennale de 1900.". (Skumringseffekt. Et større bilde, med samme motiv, var utstilt på tiårsutstillingen (Verdensutstillingen) i 1900).

Vente Arsène Alexandre 18 Mai 1903, kat.nr. 61.

Vurdering

Auksjonert mandag 30. mai 2011 kl 20:00

Tilslag NOK 96 000