Auksjon mandag 30. mai 2011 kl 20:00

Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Fra Disen i Hamar
1
Stoltenberg, Matthias(1799-1871)Fra Disen i Hamar

Olje på papir, oppklebet på lerret
25x34
Usignert

Vurdering
NOK 50 000
Lystringen 1851
2
Tidemand, Adolph(1814-1876)Lystringen 1851

Olje på lerret
45x59
Signert og datert nede t.h.: A Tidemand 1851

Vurdering
NOK 700 000–900 000
Tilslag
NOK 850 000
Frieriet 1849
3
Tidemand, Adolph(1814-1876)Frieriet 1849

Blyant og pastell på papir, lysmål
diameter: 85
Signert og datert nede t.h.: A Tidemand 49 Df

Vurdering
Tilslag
NOK 320 000
Skoglandskap med innsjø 1849
4
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Skoglandskap med innsjø 1849

Olje på lerret
44x66
Signert og datert nede t.v.: HFG. 1849.

Vurdering
NOK 200 000–250 000
Fjellandskap med jeger 1873
5
Disen, Andreas(1845-1923)Fjellandskap med jeger 1873

Olje på lerret
64x95
Signert og datert nede t.v.: A. Disen. 73. Carlsruhe

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Ved en norsk havn
6
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Ved en norsk havn

Olje på lerret
81x116
Signert nede t.v.: J Bennetter

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Kystlandskap med seilskuter og sjøfugler 1853
7
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Kystlandskap med seilskuter og sjøfugler 1853

Olje på lerret
82x116
Signert nede t.v.: J: Bennetter

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Dampskipet Dana ved et skipsforlis 1894
8
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Dampskipet Dana ved et skipsforlis 1894

Olje på lerret
97x143

Vurdering
Losskøyte mellom klipper 1895
9
Haaland, Lauritz(1855-1938)Losskøyte mellom klipper 1895

Olje på lerret
32x47
Signert og datert nede t.v.: Lauritz Haaland 95.

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Seilskute ved klippekyst 1909
10
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute ved klippekyst 1909

Olje på lerret
70x111
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1909.

Vurdering
Ved overfartstedet 1878
11
Askevold, Anders(1834-1900)Ved overfartstedet 1878

Olje på lerret
45x73
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1878.

Vurdering
Tilslag
NOK 75 000
Middagshvile på fjellet 1859
12
Askevold, Anders(1834-1900)Middagshvile på fjellet 1859

Olje på lerret
45x64
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold. Bergen. 1859.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 105 000
Kystlandskap med folkeliv, Nordland
13
Juul, Ole(1852-1927)Kystlandskap med folkeliv, Nordland

Olje på lerret
43x62
Signert nede t.h.: Ole Juul.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Kystlandskap i ettermiddagssol
14
Normann, Adelsteen(1848-1918)Kystlandskap i ettermiddagssol

Olje på lerret
32x48
Signert nede t.h.: A Normann

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Interiør med sittende kvinne 1887
15
Torgersen, Thorvald(1862-1943)Interiør med sittende kvinne 1887

Olje på lerret
100x77
Signert og datert nede t.h.: Thorvald Torgersen 87

Vurdering
Tilslag
NOK 48 000
Fra Christianshavn 1881
16
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Christianshavn 1881

Olje på plate
61x102
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. 1881.

Vurdering
NOK 300 000–500 000
Bak møllene, Montreuil-sur-Mer 1892
17
Thaulow, Frits(1847-1906)Bak møllene, Montreuil-sur-Mer 1892

Olje på lerret
81x122
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. 92.

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 380 000
Aften i Audenarde
18
Thaulow, Frits(1847-1906)Aften i Audenarde

Olje på lerret
41x33
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Vurdering
Tilslag
NOK 96 000
Aften i Camiers 1893
19
Thaulow, Frits(1847-1906)Aften i Camiers 1893

Olje på plate
32x40
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 93.

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Natt i Dieppe
20
Thaulow, Frits(1847-1906)Natt i Dieppe

Olje på lerret
54x65

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 130 000
Ponte di Pietra, Verona
21
Thaulow, Frits(1847-1906)Ponte di Pietra, Verona

Olje på lerret
54x65

Vurdering
NOK 300 000
Tilslag
NOK 300 000
22
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Brevet 1892

Olje på lerret
94x71
Signert og datert nede t.v.: Heyerdahl 92

Vurdering
NOK 500 000–700 000
Tilslag
NOK 500 000
Pike med blå kjole
23
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Pike med blå kjole

Olje på lerret
61x45
Signert nede t.v.: Heyerdahl.

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Sacre Coeur
24
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Sacre Coeur

Olje på lerret
146x115
Signert nede t.v.: Heyerdahl

Vurdering
NOK 300 000
Ung kvinne i blomstereng 1882
25
Ender, Axel(1853-1920)Ung kvinne i blomstereng 1882

Olje på mahogniplate
35x26
Signert og datert nede t.h.: Axel Ender 82-

Vurdering
Tilslag
NOK 92 000
Kystlandskap med hest, vogn og folkeliv
26
Ender, Axel(1853-1920)Kystlandskap med hest, vogn og folkeliv

Olje på lerret
36x54
Signert nede t.v.: Axel Ender-

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Fra Frederiksberg
27
Krohg, Christian(1852-1925)Fra Frederiksberg

Olje på lerret
40x32
Signert nede t.h.: C. Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
I leden
28
Krohg, Christian(1852-1925)I leden

Olje på lerret
101x81
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
NOK 700 000–900 000
Tilslag
NOK 560 000
Aften ved Stavenes 1924
29
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Aften ved Stavenes 1924

Olje på lerret
78x129
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Losstasjon
30
Kielland, Kitty(1843-1914)Losstasjon

Olje på lerret
65x120
Signert nede t.h.: Kitty L Kielland

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Solnedgang over Eggedal
31
Skredsvig, Christian(1854-1924)Solnedgang over Eggedal

Olje på mahogniplate
32x44
Signert nede t.h.: Skredsvig.

Vurdering
Tilslag
NOK 77 000
Sognefjorden sett innover fra "Askelund" 1903
32
Dahl, Hans(1849-1937)Sognefjorden sett innover fra "Askelund" 1903

Olje på lerret
26x46
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Hans - Dahl. Balestrand. 16. August 1903.

Vurdering
Tilslag
NOK 48 000
Landskap 1895
33
Jorde, Lars(1865-1939)Landskap 1895

Olje på lerret
144x97
Signert og datert nede t.h.: LJorde 1895

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Kvinne i interiør 1902
34
Jorde, Lars(1865-1939)Kvinne i interiør 1902

Olje på lerret
95x69
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde -02

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 120 000
To menn og en gutt ved hest og kjerre 1907
35
Gløersen, Jakob(1852-1912)To menn og en gutt ved hest og kjerre 1907

Olje på lerret
92x125
Signert og datert nede t.v.: I. Glöersen 1907

Vurdering
Tilslag
NOK 67 000
Gjester 1901
36
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Gjester 1901

Olje på lerret
79x106
Signert og datert nede t.v.: G Stenersen 1901

Vurdering
Tilslag
NOK 38 000
Etter snefallet
37
Wentzel, Gustav(1859-1927)Etter snefallet

Olje på lerret
45x90
Signert nede t.v.: Gustav Wentzel.

Vurdering
NOK 50 000–60 000
Tilslag
NOK 68 000
Interiør fra Dale kirke i Luster 1927
38
Eiebakke, August(1867-1938)Interiør fra Dale kirke i Luster 1927

Olje på lerret
81x64
Signert og datert nede t.h.: Aug Eiebakke 1927

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Villa ved Drammensveien
39
Diriks, Edvard(1855-1930)Villa ved Drammensveien

Olje på lerret
69x75
Signert nede t.h.: Diriks.

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Blomstrende epletrær 1903
40
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Blomstrende epletrær 1903

Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.v.: Thv. Erichsen 03

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Lys sommeraften 1909
41
Onsager, Søren(1878-1946)Lys sommeraften 1909

Olje på lerret
50x60
Signert og datert nede t.h.: Søren Onsager 1909

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Rumenerinnen 1918
42
Karsten, Ludvig(1876-1926)Rumenerinnen 1918

Olje på lerret
144x85
Signert og datert oppe t.v.: Karsten -18

Vurdering
NOK 500 000–700 000
Tilslag
NOK 600 000
Kvinneportrett
43
Karsten, Ludvig(1876-1926)Kvinneportrett

Olje på lerret, oppklebet av kunstneren på plate
27x38
Usignert

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Kvinne i interiør 1918
44
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Kvinne i interiør 1918

Olje på lerret
90x95
Signert og datert nede t.v.: Bernh. Folkestad. 1918.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 100 000
Skiløper 1931
45
Krohg, Per(1889-1965)Skiløper 1931

Olje på plate
55x46
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg - 1931.

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Sommerkveld - Lillehammer 1941
46
Lundeby, Alf(1870-1961)Sommerkveld - Lillehammer 1941

Olje på lerret
60x81
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Alf Lundeby L.hmr. 1941

Vurdering
Tilslag
NOK 64 000
Fra haven på Rønnes
47
Kavli, Arne(1878-1970)Fra haven på Rønnes

Olje på lerret
107x110
Signert nede t.v.: A-Kavli -

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 250 000
Oppstilling med blomster 1911
48
Kavli, Arne(1878-1970)Oppstilling med blomster 1911

Olje på lerret
73x58
Signert og datert nede t.v.: A-K - 11.

Vurdering
Tilslag
NOK 75 000
Kunstner ved sitt staffeli
49
Kavli, Arne(1878-1970)Kunstner ved sitt staffeli

Olje på lerret
70x84
Signert nede t.h.: A. Kavli

Vurdering
Tilslag
NOK 95 000
Hagebord og parasoll, Rønnes
50
Kavli, Arne(1878-1970)Hagebord og parasoll, Rønnes

Olje på plate
69x81
Signert nede t.h.: A-Kavli

Vurdering
Tilslag
NOK 105 000
Reisen
51
Aulie, Reidar(1904-1977)Reisen

Olje på lerret
73x92
Signert nede t.h.: Aulie

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Tre ridende prinsesser
52
Aulie, Reidar(1904-1977)Tre ridende prinsesser

Olje på lerret
178x115
Signert oppe t.v.: Reidar Aulie

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 26 000
Kvinne i interiør
53
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne i interiør

Olje på lerret
70x66
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Pike med grønne epler 1948
54
Rian, Johs.(1891-1981)Pike med grønne epler 1948

Olje på lerret
97x80
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1948

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 500 000
Fra Paradis, Stavanger
55
Gjesdal, Thoralf(1903-1963)Fra Paradis, Stavanger

Olje på lerret
50x66
Signert nede t.v.: T. Gjesdal

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
I Bjergstedparken
56
Gjesdal, Thoralf(1903-1963)I Bjergstedparken

Olje på lerret
55x80
Signert nede t.v.: T. Gjesdal

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Havfrue 1941
57
Winge, Sigurd(1909-1970)Havfrue 1941

Metall, glass og fargepulver
25x38
Signert og datert oppe t.h.: Sigurd Winge -41

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Kvinne med vannmugge
58
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne med vannmugge

Olje på lerret
71x81
Signert nede t.v.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 500 000–700 000
Kvinne og barn i landskap 1943
59
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne og barn i landskap 1943

Olje på lerret
101x140
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 43

Vurdering
NOK 2 000 000
To kvinner
60
Fjell, Kai(1907-1989)To kvinner

Olje på lerret
60x55
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Figurer 1949
61
Weidemann, Jakob(1923-2001)Figurer 1949

Pastell på plate
54x64
Signert og datert nede t.h.: Weidemann -49

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
62
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon

Olje på plate
39x33
Signert nede t.v.: JJ

Vurdering
Tilslag
NOK 74 000
Regnkors
63
Aurdal, Synnøve Anker(1908-2000)Regnkors

Ull, metalltråd og metallperler
H: 133 cm. B: 31-45 cm.
Signert og påtegnet med tittel på en treplate montert på baksiden: "REGN KORS SAA"

Vurdering
Torvet Bergen 1969
64
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Torvet Bergen 1969

Olje på lerret
143x79
Signert og datert på midten t.h.: Eikaas -69.

Vurdering
Tilslag
NOK 200 000
Stjernenatt 1973
65
Sparre, Victor(1919-2008)Stjernenatt 1973

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -73

Vurdering
Komposisjon 1976
66
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1976

Olje på plate
37x54
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 76

Vurdering
Komposisjon 1980
67
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1980

Olje på lerret
83x100
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 80

Vurdering
Komposisjon 1968
68
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1968

Olje på papir, oppklebet på plate
61x43
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 68.

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Komposisjon 1999
69
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1999

Olje på lerret
70x70
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 99

Vurdering
Tilslag
NOK 102 000
Hvile
70
Nerdrum, Odd(1944-)Hvile

Olje på lerret
65x60
Signert på lerretet på baksiden: Nerdrum

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag
NOK 700 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på