Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon mandag 30. mai 2011 kl 20:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Stoltenberg, Matthias(1799-1871)Fra Disen i Hamar

Olje på papir, oppklebet på lerret
25x34
Usignert

NOK 50 000
{lot.title}
2
Tidemand, Adolph(1814-1876)Lystringen 1851

Olje på lerret
45x59
Signert og datert nede t.h.: A Tidemand 1851

NOK 700 000–900 000
Tilslag NOK 850 000
{lot.title}
3
Tidemand, Adolph(1814-1876)Frieriet 1849

Blyant og pastell på papir, lysmål
diameter: 85
Signert og datert nede t.h.: A Tidemand 49 Df

Tilslag NOK 320 000
{lot.title}
4
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Skoglandskap med innsjø 1849

Olje på lerret
44x66
Signert og datert nede t.v.: HFG. 1849.

NOK 200 000–250 000
{lot.title}
5
Disen, Andreas(1845-1923)Fjellandskap med jeger 1873

Olje på lerret
64x95
Signert og datert nede t.v.: A. Disen. 73. Carlsruhe

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
6
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Ved en norsk havn

Olje på lerret
81x116
Signert nede t.v.: J Bennetter

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
7
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Kystlandskap med seilskuter og sjøfugler 1853

Olje på lerret
82x116
Signert nede t.v.: J: Bennetter

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
8
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Dampskipet Dana ved et skipsforlis 1894

Olje på lerret
97x143

{lot.title}
9
Haaland, Lauritz(1855-1938)Losskøyte mellom klipper 1895

Olje på lerret
32x47
Signert og datert nede t.v.: Lauritz Haaland 95.

Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
10
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute ved klippekyst 1909

Olje på lerret
70x111
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1909.

{lot.title}
11
Askevold, Anders(1834-1900)Ved overfartstedet 1878

Olje på lerret
45x73
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1878.

Tilslag NOK 75 000
{lot.title}
12
Askevold, Anders(1834-1900)Middagshvile på fjellet 1859

Olje på lerret
45x64
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold. Bergen. 1859.

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 105 000
{lot.title}
13
Juul, Ole(1852-1927)Kystlandskap med folkeliv, Nordland

Olje på lerret
43x62
Signert nede t.h.: Ole Juul.

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
14
Normann, Adelsteen(1848-1918)Kystlandskap i ettermiddagssol

Olje på lerret
32x48
Signert nede t.h.: A Normann

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
15
Torgersen, Thorvald(1862-1943)Interiør med sittende kvinne 1887

Olje på lerret
100x77
Signert og datert nede t.h.: Thorvald Torgersen 87

Tilslag NOK 48 000
{lot.title}
16
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Christianshavn 1881

Olje på plate
61x102
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. 1881.

NOK 300 000–500 000
{lot.title}
17
Thaulow, Frits(1847-1906)Bak møllene, Montreuil-sur-Mer 1892

Olje på lerret
81x122
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. 92.

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 380 000
{lot.title}
18
Thaulow, Frits(1847-1906)Aften i Audenarde

Olje på lerret
41x33
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Tilslag NOK 96 000
{lot.title}
19
Thaulow, Frits(1847-1906)Aften i Camiers 1893

Olje på plate
32x40
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 93.

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
20
Thaulow, Frits(1847-1906)Natt i Dieppe

Olje på lerret
54x65

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 130 000
{lot.title}
21
Thaulow, Frits(1847-1906)Ponte di Pietra, Verona

Olje på lerret
54x65

NOK 300 000
Tilslag NOK 300 000
22
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Brevet 1892

Olje på lerret
94x71
Signert og datert nede t.v.: Heyerdahl 92

NOK 500 000–700 000
Tilslag NOK 500 000
{lot.title}
23
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Pike med blå kjole

Olje på lerret
61x45
Signert nede t.v.: Heyerdahl.

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
24
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Sacre Coeur

Olje på lerret
146x115
Signert nede t.v.: Heyerdahl

NOK 300 000
{lot.title}
25
Ender, Axel(1853-1920)Ung kvinne i blomstereng 1882

Olje på mahogniplate
35x26
Signert og datert nede t.h.: Axel Ender 82-

Tilslag NOK 92 000
{lot.title}
26
Ender, Axel(1853-1920)Kystlandskap med hest, vogn og folkeliv

Olje på lerret
36x54
Signert nede t.v.: Axel Ender-

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
27
Krohg, Christian(1852-1925)Fra Frederiksberg

Olje på lerret
40x32
Signert nede t.h.: C. Krohg

Tilslag NOK 45 000
{lot.title}
28
Krohg, Christian(1852-1925)I leden

Olje på lerret
101x81
Signert nede t.h.: C Krohg

NOK 700 000–900 000
Tilslag NOK 560 000
{lot.title}
29
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Aften ved Stavenes 1924

Olje på lerret
78x129
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
30
Kielland, Kitty(1843-1914)Losstasjon

Olje på lerret
65x120
Signert nede t.h.: Kitty L Kielland

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
31
Skredsvig, Christian(1854-1924)Solnedgang over Eggedal

Olje på mahogniplate
32x44
Signert nede t.h.: Skredsvig.

Tilslag NOK 77 000
{lot.title}
32
Dahl, Hans(1849-1937)Sognefjorden sett innover fra "Askelund" 1903

Olje på lerret
26x46
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Hans - Dahl. Balestrand. 16. August 1903.

Tilslag NOK 48 000
{lot.title}
33
Jorde, Lars(1865-1939)Landskap 1895

Olje på lerret
144x97
Signert og datert nede t.h.: LJorde 1895

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
34
Jorde, Lars(1865-1939)Kvinne i interiør 1902

Olje på lerret
95x69
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde -02

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
35
Gløersen, Jakob(1852-1912)To menn og en gutt ved hest og kjerre 1907

Olje på lerret
92x125
Signert og datert nede t.v.: I. Glöersen 1907

Tilslag NOK 67 000
{lot.title}
36
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Gjester 1901

Olje på lerret
79x106
Signert og datert nede t.v.: G Stenersen 1901

Tilslag NOK 38 000
{lot.title}
37
Wentzel, Gustav(1859-1927)Etter snefallet

Olje på lerret
45x90
Signert nede t.v.: Gustav Wentzel.

NOK 50 000–60 000
Tilslag NOK 68 000
{lot.title}
38
Eiebakke, August(1867-1938)Interiør fra Dale kirke i Luster 1927

Olje på lerret
81x64
Signert og datert nede t.h.: Aug Eiebakke 1927

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
39
Diriks, Edvard(1855-1930)Villa ved Drammensveien

Olje på lerret
69x75
Signert nede t.h.: Diriks.

Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
40
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Blomstrende epletrær 1903

Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.v.: Thv. Erichsen 03

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
41
Onsager, Søren(1878-1946)Lys sommeraften 1909

Olje på lerret
50x60
Signert og datert nede t.h.: Søren Onsager 1909

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
42
Karsten, Ludvig(1876-1926)Rumenerinnen 1918

Olje på lerret
144x85
Signert og datert oppe t.v.: Karsten -18

NOK 500 000–700 000
Tilslag NOK 600 000
{lot.title}
43
Karsten, Ludvig(1876-1926)Kvinneportrett

Olje på lerret, oppklebet av kunstneren på plate
27x38
Usignert

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
44
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Kvinne i interiør 1918

Olje på lerret
90x95
Signert og datert nede t.v.: Bernh. Folkestad. 1918.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
45
Krohg, Per(1889-1965)Skiløper 1931

Olje på plate
55x46
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg - 1931.

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
46
Lundeby, Alf(1870-1961)Sommerkveld - Lillehammer 1941

Olje på lerret
60x81
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Alf Lundeby L.hmr. 1941

Tilslag NOK 64 000
{lot.title}
47
Kavli, Arne(1878-1970)Fra haven på Rønnes

Olje på lerret
107x110
Signert nede t.v.: A-Kavli -

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 250 000
{lot.title}
48
Kavli, Arne(1878-1970)Oppstilling med blomster 1911

Olje på lerret
73x58
Signert og datert nede t.v.: A-K - 11.

Tilslag NOK 75 000
{lot.title}
49
Kavli, Arne(1878-1970)Kunstner ved sitt staffeli

Olje på lerret
70x84
Signert nede t.h.: A. Kavli

Tilslag NOK 95 000
{lot.title}
50
Kavli, Arne(1878-1970)Hagebord og parasoll, Rønnes

Olje på plate
69x81
Signert nede t.h.: A-Kavli

Tilslag NOK 105 000
{lot.title}
51
Aulie, Reidar(1904-1977)Reisen

Olje på lerret
73x92
Signert nede t.h.: Aulie

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
52
Aulie, Reidar(1904-1977)Tre ridende prinsesser

Olje på lerret
178x115
Signert oppe t.v.: Reidar Aulie

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
53
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne i interiør

Olje på lerret
70x66
Signert nede t.v.: J Rian

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
54
Rian, Johs.(1891-1981)Pike med grønne epler 1948

Olje på lerret
97x80
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1948

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 500 000
{lot.title}
55
Gjesdal, Thoralf(1903-1963)Fra Paradis, Stavanger

Olje på lerret
50x66
Signert nede t.v.: T. Gjesdal

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
56
Gjesdal, Thoralf(1903-1963)I Bjergstedparken

Olje på lerret
55x80
Signert nede t.v.: T. Gjesdal

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
57
Winge, Sigurd(1909-1970)Havfrue 1941

Metall, glass og fargepulver
25x38
Signert og datert oppe t.h.: Sigurd Winge -41

Tilslag NOK 62 000
{lot.title}
58
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne med vannmugge

Olje på lerret
71x81
Signert nede t.v.: Kai Fjell

NOK 500 000–700 000
{lot.title}
59
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne og barn i landskap 1943

Olje på lerret
101x140
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 43

NOK 2 000 000
{lot.title}
60
Fjell, Kai(1907-1989)To kvinner

Olje på lerret
60x55
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
61
Weidemann, Jakob(1923-2001)Figurer 1949

Pastell på plate
54x64
Signert og datert nede t.h.: Weidemann -49

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
62
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon

Olje på plate
39x33
Signert nede t.v.: JJ

Tilslag NOK 74 000
{lot.title}
63
Aurdal, Synnøve Anker(1908-2000)Regnkors

Ull, metalltråd og metallperler
H: 133 cm. B: 31-45 cm.
Signert og påtegnet med tittel på en treplate montert på baksiden: "REGN KORS SAA"

{lot.title}
64
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Torvet Bergen 1969

Olje på lerret
143x79
Signert og datert på midten t.h.: Eikaas -69.

Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
65
Sparre, Victor(1919-2008)Stjernenatt 1973

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -73

{lot.title}
66
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1976

Olje på plate
37x54
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 76

{lot.title}
67
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1980

Olje på lerret
83x100
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 80

{lot.title}
68
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1968

Olje på papir, oppklebet på plate
61x43
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 68.

Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
69
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1999

Olje på lerret
70x70
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 99

Tilslag NOK 102 000
{lot.title}
70
Nerdrum, Odd(1944-)Hvile

Olje på lerret
65x60
Signert på lerretet på baksiden: Nerdrum

NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag NOK 700 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her