Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 2

Auksjon tirsdag 7. juni 2011 kl 20:00

Galleriet

Dahl, Peer Lorentz (1915-2005)
Hvit bondegård 1954

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.v.: Peer Dahl -54

Plakett på rammen: "Kultur og Minne Peer Dahl: Hvit bondegård 1954". Signert på baksiden, på blindrammen: "Peer Dahl Ankergd 16 - Kbhvn. V.". Påtegnet med tittel, antagelig av kunstneren, på baksiden av rammen: "Hvit bondegård".

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1955, kat.nr. 27.

Auksjonert tirsdag 7. juni 2011 kl 20:00

Vurdering