Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 2

Auksjon tirsdag 7. juni 2011 kl 20:00

Galleriet

Katalog med tilslag

{lot.title}
71
Durban, Arne(1912-1993)Stående liten pikeakt

Bronse
H: 20 cm.
Signert på plinten: Durban

{lot.title}
72
Schiøll, Nic(1901-1984)Hest

Bronse
H: 48 cm.
Signert på plinten: Nic. Schiøll

{lot.title}
73
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Skibbrudd 1819

Radering, lysmål
14x17
Signert og datert i platen nede t.v.: JDahl 1819.

{lot.title}
74
Hertervig, Lars(1830-1902)Landskap med fjellknauser 1874

Blandingsteknikk på papir, lysmål
35x51
Signert og datert nede på midten: Larsen Hertervig 1874.

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
75
Werenskiold, Erik(1855-1938)To skiløpere 1912

Radering, lysmål
31x37
Signert med blyant nede t.h.: Erik Werenskiold

NOK 3 000–5 000
Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
76
Salicath, Ørnulf av Fjordene(1888-1962)Kvinneportretter

Blyant og penn på papir
35-39x27-30
Alle signert: Salicath

NOK 3 000
{lot.title}
77
Zorn, Anders(1860-1920)Modellstudie

Radering, etsning trykket i rødt, lysmål
20,5x12,5
Signert i platen nede t.v.: Zorn

{lot.title}
78
Zorn, Anders(1860-1920)Auguste Rodin 1906

Radering, lysmål
24x18
Signert og datert i platen nede t.v.: Zorn 1906

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
79
Zorn, Anders(1860-1920)Vått 1911

Radering trykket på tynt beige papir
30x24
Signert og datert i platen nede t.h.: 19 Zorn 11 Signert med blyant nede t.h.: Zorn

{lot.title}
80
Zorn, Anders(1860-1920)Al 1917

Radering, lysmål
21,5x15
Signert og datert i platen nede t.h.: Zorn 1917

Tilslag NOK 13 500
{lot.title}
81
Zorn, Anders(1860-1920)Dalälven 1919

Radering, lysmål
21x15
Signert og datert i platen nede t.v.: Zorn 1919

Tilslag NOK 13 500
{lot.title}
82
Zorn, Anders(1860-1920)Najader 1918

Radering, lysmål
19,5x27
Signert og datert i platen nede t.h.: Zorn 1918

Tilslag NOK 17 500
{lot.title}
83
Skredsvig, Christian(1854-1924)Dei Dyringen 1895

47x58
Signert, påtegnet med tittel og datert nede t.v.: Dei Dyringen. CS 95.

{lot.title}
84
Skredsvig, Christian(1854-1924)Taaran Omnan, Eggedal 1888

Blyant og akvarell på papir
23x30
Signert og datert nede t.v.: CS. 88 Påtegnet på bakplaten: "Taaran Omman" (Omnan?).

{lot.title}
85
Astrup, Nikolai(1880-1928)Foss og bre

Fargetresnitt, lysmål
14x15
Signert nede t.v.: N. Astrup

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
86
Karsten, Ludvig(1876-1926)Sittende mannsakt 1925

Kull på papir
43x46
Signert og datert nede t.h.: Karsten -25

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
87
Karsten, Ludvig(1876-1926)Stående mannsakt 1925

Kull på papir
54x35

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
88
Sørensen, Henrik(1882-1962)Disippel

Kullstift på papir
78x57
Usignert

{lot.title}
89
Savio, John(1902-1938)Mann med reinokse

Tresnitt på tynt Japanpapir
31x26,5
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
90
Savio, John(1902-1938)Godvær

Tresnitt på tynt Japanpapir
24x30
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
91
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)De tre hellige gamle menn

Serigrafi, lysmål
39x50
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
92
Torgersen, Thorvald(1862-1943)Skissebøker

Blyant og penn på papir
14x23 ca.
Mange av arkene i bøkene er signert.

NOK 10 000
{lot.title}
93
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1970

Serigrafi, lysmål
61x79
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -70.

94
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
73x58
Signert nede t.h.: Gunnar S.

{lot.title}
95
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Champagnedag

Serigrafi, lysmål
78x64
Signert nede t.h.: Gunnar S.

{lot.title}
96
Thaulow, Frits(1847-1906)Lavvann

Fargeradering, lysmål
50x62
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
97
Thaulow, Frits(1847-1906)Veronabroen

Fargeradering, lysmål
51x63

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
98
Thaulow, Frits(1847-1906)Vår

Fargeradering, lysmål
62x48

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
99
Fjell, Kai(1907-1989)Pike og hane

Serigrafi, lysmål
63x43
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
100
Fjell, Kai(1907-1989)Døtrene

Tresnitt, lysmål
43x34
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
101
Fjell, Kai(1907-1989)Vinternatt

Litografi med håndkolorering i pastell, lysmål
69x54
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 40 000
Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
102
Miró, Joan(1893-1983)Komposisjon

Fargeradering, lysmål
11x15
Usignert

NOK 5 000
{lot.title}
103
Appel, Karel(1921-2006)Humant landskap II

Litografi, lysmål
49x49
Signert nede t.h.: Appel

{lot.title}
104
Nesch, Rolf(1893-1975)Teater i Alta

Fargemetalltrykk, lysmål
53x44
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.

Tilslag NOK 32 000
{lot.title}
105
Baade, Knud(1808-1879)Landskapsstudie 1838

Olje på papir, oppklebet på papp
26,5x38
Signert og datert nede t.v.: KB. 38. Octbr.

{lot.title}
106
Baade, Knud(1808-1879)Kystlandskap med folkeliv i måneskinn 1852

Olje på lerret
86x121
Signert og datert nede t.v.: KBaade 1852

{lot.title}
107
Baade, Knud(1808-1879)Selvportrett 1844

Olje på lerret
24,5x20,5
Signert og datert nede t.v.: Baade 1844

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
108
Bodom, Erik(1829-1879)Skogslandskap 1859

Olje på lerret
52x72
Signert og datert nede t.h.: E. Bodom. 1859.

{lot.title}
109
Rummelhoff, Christian(1844-1892)Gårdstun med folkeliv 1870

Olje på lerret
40x61
Signert og datert nede t.h.: Chr Rummelhoff 70.

{lot.title}
110
Nielsen, Carl(1848-1908)Fjordlandskap med folkeliv 1880

Olje på lerret
25x41
Signert og datert nede t.h.: Carl Nielsen 1880.

{lot.title}
111
Sørensen, Jørgen(1861-1894)Fra Vandsjø ved Moss 1881

Olje på lerret
41x69

{lot.title}
112
Krohg, Christian(1852-1925)Hal inn!

Olje på plate
36x30
Signert nede t.v.: C Krohg

{lot.title}
113
Krohg, Christian(1852-1925)Krappe bølger

Olje på lerret
32X48
Signert nede t.v.: C Krohg

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
114
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Vikingtokt 1887

Olje på mahogniplate
39x69
Signert nede t.v.: J: Bennetter.

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
115
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Garnfiskere 1879

Olje på lerret
74x109
Signert og datert nede t.h.: Smith-Hald 79.

{lot.title}
116
Johnssen, Hjalmar(1852-1901)Innenskjærs, kuling, fra Stavern 1889

Olje på lerret
65x82
Signert og datert nede t.v.: Hjalmar Johnssen. 1889

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
117
Haaland, Lauritz(1855-1938)Småbåthavn 1904

Olje på lerret
38x55
Signert og datert nede t.v.: Lauritz Haaland 1904.

{lot.title}
118
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fjordlandskap med folkeliv

Olje på lerret
40x73
Signert nede t.h.: A. Rasmussen

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
119
Dahl, Hans Andreas(1881-1919)Fjordlandskap med folkeliv 1916

Olje på plate
30x40
Signert og datert nede t.v.: Hans Andreas Dahl. 1916

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
120
Dahl, Hans(1849-1937)Ung kvinne i fjordlandskap

Olje på lerret, oppklebet på plate
23x30
Signert nede t.h.: Hans -Dahl.

{lot.title}
121
Dahl, Hans(1849-1937)Fra Strandheim 1897

23x41
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Hans Dahl. 15. Aug. 97. Strandheim 5-6. Morgen.

{lot.title}
122
Müller, Morten(1828-1911)Fra Hvaler, nordre Sandø

Olje på lerret
43x51
Signert nede t.h.: Morten - Müller.

{lot.title}
123
Ulving, Even(1863-1952)Fra Balestrand

Olje på plate
51x71
Signert nede t.v.: E Ulving

NOK 30 000
{lot.title}
124
Ulving, Even(1863-1952)Kystlandskap med pike ved bål

Olje på lerret
59x92
Signert nede t.v.: E. Ulving.

Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
125
Ulving, Even(1863-1952)Landskap med hus

Olje på lerret
41x60
Signert nede t.v.: E. Ulving.

{lot.title}
126
Hansteen, Nils(1855-1912)Fra Snekkersten, Øresund 1891

Olje på lerret
61x84
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 1891

{lot.title}
127
Hennig, Otto(1871-1920)I Nordmarka etter snefall

Olje på lerret
92x115
Signert nede t.v.: O Hennig

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 31 000
{lot.title}
128
Wentzel, Gustav(1859-1927)Gård i vinterlandskap

Olje på lerret
36x60
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel.

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
129
Munthe, Gerhard(1849-1929)Fra Ulvin 1889

Olje på lerret
56x43
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Gerhard Munthe. Ulvin. 1889.

{lot.title}
130
Gram Kleen, Andrea(1853-1927)Pikeportrett 1894

Olje på lerret
81x65
Signert og datert nede t.v.: Andrea Kleen f. Gram 1894.

{lot.title}
131
Ender, Axel(1853-1920)Jente som bærer tiner

Olje på lerret
64x45
Signert nede t.v.: Axel Ender.

{lot.title}
132
Peterssen, Eilif(1852-1928)Portrett av Ruth og Ingeborg Manskow 1918

Olje på lerret
96x89
Signert og datert midt på t.h.: Eilif P. 1918.

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
133
Gundersen, Helene(1858-1934)Bondeinteriør med syende kvinne

Olje på lerret
70x90
Signert nede t.h.: Helene Gundersen

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
134
Singdahlsen, Andreas(1855-1947)Innsjø med pram 1925

Olje på lerret
40x60
Signert og datert nede t.h.: A. Singdahlsen. 1925

{lot.title}
135
Hennig, Otto(1871-1920)Aften på elven

Olje på lerret
40x59
Signert nede t.v.: Otto Hennig.

{lot.title}
136
Strøm, Halfdan(1863-1949)Barnebarn 1932

Olje på lerret
90x60
Signert og datert nede t.h.: 1932 Halfdan Strøm.

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
137
Peters, Wilhelm(1851-1935)Kvinne med grønnsakskurv 1926

Olje på lerret
94x65
Signert og datert nede t.h.: Wm Peters Aug. 1926.

{lot.title}
138
Kavli, Arne(1878-1970)Oppstilling med blomster i vase

Olje på lerret
51x40
Signert nede t.v.: A. Kavli

Tilslag NOK 62 000
{lot.title}
139
Kavli, Arne(1878-1970)Speiling/Aften

Olje på lerret
66x82
Signert nede t.v.: A- Kavli

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
140
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Rønnes

Olje på lerret
44x51
Signert nede t.h.: A - Kavli

Tilslag NOK 34 000
{lot.title}
141
Kavli, Arne(1878-1970)Åpen port, Rønnes

Olje på plate
26x32
Signert nede t.v.: A. Kavli

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
142
Gjemre, Per(1864-1928)Oselver trukket opp på strand 1893

Olje på lerret
62x88
Signert og datert nede t.v.: Peder M. Gjemre 1893

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
143
Gjemre, Per(1864-1928)Fra et gårdstun 1904

Olje på lerret
42x35
Signert og datert nede t.v.: P Gjemre 1904

{lot.title}
144
Gjemre, Per(1864-1928)Fra Stavanger havn

Olje på lerret
54x44
Signert nede t.h.: Peder Gjemre

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
145
Gjesdal, Thoralf(1903-1963)Lauving

Olje på lerret
40x45
Signert nede t.v.: T Gjesdal

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
146
Peterssen, Eilif(1852-1928)Kveld ved Hafrsfjord 1900

Olje på lerret
55x67
Signert og datert nede t.h.: Eilif P 1900 Påtegnet med stedsbestemmelse nede t.h.: HAFSFJORD

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
147
Sinding, Otto(1842-1909)Fra Ogna på Jæren 1879

Olje på lerret
23x35
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Ogne. 11/5 79. OS

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
148
Hinna, Bernhard(1871-1951)Utsyn mot Hafrsfjord

Olje på lerret
37x66
Signert nede t.h.: Bernh Hinna.

{lot.title}
149
Onsager, Søren(1878-1946)Snesmelting

Olje på lerret
70x46
Signert nede t.v.: Søren Onsager

{lot.title}
150
Lundeby, Alf(1870-1961)Fra Morcote, Luganosjøen

Olje på plate
35x28
Signert nede t.h.: Alf Lundeby

{lot.title}
151
Diriks, Edvard(1855-1930)Fra Drøbak

Olje på lerret
70x55
Signert nede t.v.: Diriks

NOK 30 000–50 000
{lot.title}
152
Diriks, Edvard(1855-1930)Nybygg

Olje på lerret
46x55
Signert nede t.h.: Diriks.

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
153
Krohg, Per(1889-1965)Mannen på vei inn i bildet

Olje på plate
19x24
Signert nede t.v.: P. Krohg

{lot.title}
154
Krohg, Per(1889-1965)Hønseslakteren 1927

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: P. Krohg 1927.

{lot.title}
155
Krohg, Per(1889-1965)To kvinner 1932

Olje på lerret
176x151
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg 1932

{lot.title}
156
Rian, Johs.(1891-1981)Fra Geitemyrsveien 1943

Olje på plate
38x46
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: J Rian 43

Tilslag NOK 18 000
157
Holbø, Kristen(1869-1953)Vårkveld i Lillehammer 1925

Olje på lerret
78x97
Signert og datert nede t.h.: K Holbö. 25.

NOK 40 000
Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
158
Enger, Erling(1899-1990)Bygate 1943

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -43

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
159
Haalke, Hjalmar(1894-1964)Vår ved Glomma 1936

Olje på plate
37x46
Signert og datert nede t.v.: Haalke -36

{lot.title}
160
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Kafeen

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: R Th

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
161
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Løvtrær 1945

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: R. Th 45

{lot.title}
162
Nielssen, Finn(1908-1962)Lyngholmene, Gamle Hellesund 1956

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.v.: Fini - 56

{lot.title}
163
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Fra Åsgårdstrand 1964

Olje på lerret
85x104
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Eriksen 1964

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
164
Sørensen, Henrik(1882-1962)Fra Hakadal 1951

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: HS 51

NOK 7 000–9 000
{lot.title}
165
Kihle, Harald(1905-1997)Vår i Vinje

Olje på plate
24x29
Signert nede t.v.: H Kihle

NOK 6 000
Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
166
Rittun, Thorstein(1929-2018)Skogsarbeidere 1957

Olje på lerret
65x100
Signert og datert nede t.v.: Thorstein Rittun 1957

{lot.title}
167
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Solbadere

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: RK

{lot.title}
168
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og barn 1959

Olje på plate
33x24
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
169
Holte, Eva Bull(1922-1993)Min svigermor

Olje på lerret
70x51
Signert nede t.v: Eva Bull Holte

{lot.title}
170
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1944

Olje på plate
59x73
Signert og datert oppe t.v.: G. SG -44

{lot.title}
171
Bleken, Håkon(1929-)Vår 1962

Olje på lerret
34x92
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken -62

{lot.title}
172
Dahl, Peer Lorentz(1915-2005)Hvit bondegård 1954

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.v.: Peer Dahl -54

{lot.title}
173
Dahl, Peer Lorentz(1915-2005)Ting i atelieret 1977

Olje på lerret
112x138
Signert og datert nede t.h.: Peer Lorentz Dahl 77

Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
174
Christ, Fritz(1887-1978)Oppstilling I

Olje på plate
46x55
Usignert

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
175
Schultz, Alexander(1901-1981)Innhøsting 1955

Olje på lerret
57x74
Signert og datert nede t.h.: A. Schultz. -55.

{lot.title}
176
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Impresjon av gresk ikon, Athen 1982

Olje og bladgull på lerret
35x30
Signert og datert oppe t.h.: Anne Knoff 82

{lot.title}
177
Ythjall, Terje(1943-)Velkommen i det grønne 1984

Olje på lerret
61x100
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: Terje Ythjall 1984 T. Ythjall

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
178
Rose, Knut(1936-2002)To figurer 1992

Olje på lerret
96x125
Signert oppe t.h.: Knut Rose

Tilslag NOK 75 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her