Tidemand, Adolph(1814-1876)
Hest
Olje på lerret
34x46
Usignert
Påtegnet på baksiden: Herved bevidnes, at dette billedet "Gammel hvid hest", ubestemt tid, (ant. Hollandske reise), mærket D.K. 841 er malet af min Bedstefar Professor A. Tidemand. Bg 1/12 -34 Ad Tidemand. Dietrichson nr. 841.
Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag NOK 36 000