Auksjon mandag 18. desember 2000 kl 18:00

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

1
Aulie, Reidar(1904-1977)9. april 1940

Litografi, lysmål
44x52
Signert i platen nede t.h.: Aulie

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 11 500
2
Dali, Salvador(1904-1989)Abricot chevalier

Litografi og radering, lysmål
65x43
Signert nede t.h.: Dali

Vurdering
Tilslag
NOK 4 600
3
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Komposisjon

Fargeserigrafi, lysmål
46x55
Signert nede t. h.: Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
4
Enger, Erling(1899-1990)Landskap

Fargelitografi, lysmål
42x49
Signert nede t. h.: Erling Enger

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 4 400
5
Enger, Erling(1899-1990)Åkerlandskap

Seriegrafi, lysmål
42x49
Signert nede t.h.: Erling Enger

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 3 400
6

Seriegrafi, lysmål
41x55

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 3 200
7
Finne, Ferdinand(1910-1999)Fløytespilleren

Radering, lysmål
55x39
Signert og datert nede t.h.: Ferdinand Finne -85

Vurdering
Tilslag
NOK 1 000
8
Finne, Henrik(1898-1992)Gårdsarbeid 1945

Fargelitografi, lysmål
62x77
Signert og datert nede t.h.: Henrik Finne -45

Vurdering
NOK 500
Tilslag
NOK 400
9
Fjell, Kai(1907-1989)Bruden

Fargelitografi, lysmål
53x38
Signert nede t. h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
10
Fjell, Kai(1907-1989)Modell ved staffeli 1973

Seriegrafi, lysmål
32x24
Signert og datert nede t. h.: Kai Fjell 73

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 11 500
11
Fjell, Kai(1907-1989)Ung pike

Glasstrykk (monotypi), lysmål
38x24
Signert nede t. h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 6 000
12
Fjell, Kai(1907-1989)Rytteren

Tresnitt, lysmål
21x14
Signert nede t. h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
13
Fjell, Kai(1907-1989)Hulder 1949

Litografi, lysmål
32x34
Signert og datert nede t. h.: Kai Fjell -49

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 8 000
14
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med katt

Serigrafi, lysmål
47x56
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 29 000
15
Gauguin, Paul René(1911-1976)Komposisjon 1974

Fargelitografi
76x56
Signert och datert nede t. h.: Paul René Gauguin 1974

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 1 000
16
Geelmuyden, Ola(1858-1944)Parti fra Loelven

Olje på lerret
80x50
Signert nede t.v.: Ola Geelmuyden.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
17
Grøstad, Terje(1925-2011)Gardsvegen 1986

Fargetresnitt, lysmål
39x45
Signert og datert nede t.h.: Terje Grøstad 1986

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 1 600
18
Haakensveen, Odd(1936-)Geiterams 1981

Fargetresnitt, lysmål
53x40
Signert og datert nede t.h.: Haakensveen -81.

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 800
19
Iversen, Inge Johan(1956-)På jakt etter himmelen 1977

Radering, lysmål
41x50
Signert og datert nede t. h.: Inge Johan Iversen 1977

Vurdering
NOK 2 000
20
Johannessen, Jens(1934-)Sveveren

Serigrafi, lysmål
28x42
Signert nede t. h.: Jens Johannessen.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 3 200
21
Johannessen, Jens(1934-)Hommage à Brueghel

Litografi
75x53
Signert nede t.h.: Jens Johannessen.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
22
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon

Litografi, lysmål
115x86

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 25 000
23
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Røstskøyter II

Litografi, lysmål
42x49
Signert nede t. h.: Espolin Johnson.

Vurdering
NOK 20 000–25 000
Tilslag
NOK 23 000
24
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Sammen 1991

Litografi, lysmål
46x59
Signert og datert nede t. h.: Espolin Johnson -91

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
25
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Nordlandsjekter

Serigrafi, lysmål
26x17
Signert nede t.h.: Espolin Johnson-

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 10 500
26
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Lysbroen

Litografi, lysmål
48x64
Signert nede t.h.: Espolin Johnson -

Vurdering
Tilslag
NOK 29 000
27
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Røstskøyter III

Litografi, lysmål
46x71
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
28
Jørgensen, Knut(1937-1991)Figurer i landskap1978

Fargelitografi, lysmål
50x44
Signert og datert nede t. h.: Knut Jørgensen 1978

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 5 500
29
KartPlan over beleiringen av Fredrikshald

Kobberstikk, lysmål
51x61
Karl XII's beleiring 1718. Nürnberg, ca. 1730.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 4 400
30
KartSkandinavia

Kobberstikk, lysmål
49x58
Forlagt av F. de Wit (1610-1698)

Vurdering
NOK 3 000–4 000
31
Kihle, Harald(1905-1997)Guro rid til kyrkje 1974

Fargelitografi, lysmål
28x37
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle lito -74

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 14 500
32
Kihle, Harald(1905-1997)Hestehandler 1974

Fargelitografi, lysmål
29x38

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
33
Kihle, Harald(1905-1997)Stigesteinen 1981

Fargelitografi, lysmål
33x42
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle lito -81

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 8 000
34
Kihle, Harald(1905-1997)Det var Guro upp i Dalen 1974-75

Fargelitografi, lysmål
43x37
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle lito -74-75

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 16 000
35
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Portalen til håpets mysterium 1977

Radering, lysmål
28x22
Signert og datert nede t. h.: Anne Knoff 77

Vurdering
Tilslag
NOK 2 600
36
Krohg, Per(1889-1965)Slakter 1947

Fargelitografi, lysmål
55x69
Signert og datert, samt påtegnet lito nede t.h.: 1947 Per Krohg

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 4 200
37
Munch, Edvard(1863-1944)Norsk landskap

Radering, lysmål
17x22
Usignert.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 4 600
38
Munch, Edvard(1863-1944)Bjørn

Litografi, lysmål
20x32
Signert nede t.h.: E Munch

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 10 500
39
Nerdrum, Odd(1944-)Sovende kjærlighetspar

Litografi, lysmål
60x60
Signert nede t.h.: Nerdrum.

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 12 500
40
Nerdrum, Odd(1944-)Selvportrett

Litografi, lysmål
80x61
Signert nede t.h.: Nerdrum.

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 14 000
41
Nesch, Rolf(1893-1975)Mor til alle fluer

Metalltrykk på papir
50x31
Signert og påtegnet med tittel og dedikasjon nede på arket: Mor til alle fluer med hilsen fra Rolf.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 16 000
42
Nesch, Rolf(1893-1975)Eselrytter

Fargemetalltrykk, lysmål
64xd47
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

Vurdering
Tilslag
NOK 14 500
43
Nordhagen, Johan(1856-1956)Kvinne og mann i interiør 1910

Radering, lysmål
25x28
Signert og datert i trykket nede t.v.: Joh Nordhagen 1910.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
44
Peters, Wilhelm(1851-1935)Kone

Radering, lysmål
40x29
Signert i platen nede t.h.: Wilh Peters

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 000
45
Ransve, Bjørn(1944-)Kentaur, Torso 1977

Litografi, lysmål
85x60
Signert og datert nede t. h.: Bjørn Ransve 1977

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 9 000
46
Rian, Johs.(1891-1981)Sult

Tresnitt, Lysmål
47x32
Signert nede t. v.: J Rian.

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 7 000
47
Rian, Johs.(1891-1981)Familie

Tresnitt, lysmål
36x32
Signert nede t. v.: J Rian

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 5 500
48
Sand, Vebjørn(1966-)Omsorg

Litografi, lysmål
43x51
Signert nede t. h.: Vebjørn Sand

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 4 000
49
Sand, Vebjørn(1966-)Aften på Vestlandet

Litografi, lysmål
62x44
Signert nede t.h.: Vebjørn Sand

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
50
Sand, Vebjørn(1966-)Knut Wigert

Litografi, lysmål
43x31

Vurdering
51
Savio, John(1902-1938)Enslig furu

Tresnitt oppklebet på papir
32x25
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
52
Savio, John(1902-1938)Gamle Sankthanshaugen, Tromsø

Tresnitt oppklebet på papir
24x37
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 24 000
53
Savio, John(1902-1938)Opp til viddene

Tresnitt oppklebet på papir
25x37
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
54

Tresnitt oppklebet på papir
24x36
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
55
Savio, John(1902-1938)Kafferast

Fargetresnitt, lysmål
23x31
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
56
Savio, John(1902-1938)Ulvepar

Tresnitt
24x29
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
57
Savio, John(1902-1938)Vaagekallen, Lofoten

Tresnitt, lysmål
24x32
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
58
Savio, John(1902-1938)Ulv, same, rein

Tresnitt, lysmål
20x24
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 14 500
59
Savio, John(1902-1938)Rein uten horn

Tresnitt, lysmål
24x25
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
60

Tresnitt, lysmål
23x33
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
61
Savio, John(1902-1938)Lassokaster

Tresnitt
25x34
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 17 500
62
Schultz, Alexander(1901-1981)Sydlandsk landsby 1950

Litografi, lysmål
58x69
Signert og datert nede t. h.: A. Schultz. -50

Vurdering
NOK 500
Tilslag
NOK 900
63
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon

Litografi
89x60
Signert nede t. h.: Inger Sitter.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
64
Sohlberg, Harald(1869-1935)Midnatt 1914

Radering, lysmål
61x78
Signert og datert i platen nede t. h.: Sohlberg 1914

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
65
Sohlberg, Harald(1869-1935)Fra Akershusvollen, Aften

Radering, lysmål
31x40
Signert i platen nede t. h.: Sohlberg

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 10 500
66
Sohlberg, Harald(1869-1935)Vinternat i fjeldene 1917

Fargelitografi, lysmål
51x60
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg 1917

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 125 000
67
Sohlberg, Harald(1869-1935)Vinternatt i Rondane 1917

Fargelitografi, lysmål
64x70

Vurdering
NOK 40 000–50 000
Tilslag
NOK 130 000
68
Sohlberg, Harald(1869-1935)Fiskerens hus

Radering, lysmål
28x22
Signert i platen nede t.v.: Sohlberg

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 4 400
69
Sohlberg, Harald(1869-1935)Stillheten II

Radering, lysmål
19x23
Signert nede t.h.: Sohlberg

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 4 000
70
Svarstad, Anders(1869-1943)Fos Bryggeri

Radering, lysmål
50x36
Signert nede t. v.: A C. Svarstad

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 2 800
71
Sæle, Hans(1954-)Mor og datter i Gogsjø

Litografi, lysmål
57x45
Signert nede t. h.: Hans Sæle

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 7 500
72
Sørensen, Hans Gerhard(1923-)Vindens lek 1978

Fargelitografi, lysmål
46x56
Signert og datert nede t. h.: Hans Gerhard Sørensen -78

Vurdering
NOK 2 000
73
Sørensen, Henrik(1882-1962)Kristus 1944

Litografi
85x61
Signert og datert nede t. h.: Henrik Sørensen lith 1944

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 3 200
74
Sørensen, Henrik(1882-1962)Hilsen fra Italia 1951

Litografi
81x49
Signert og datert i platen nede t. h.: HS 51

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 1 600
75
Thaulow, Frits(1847-1906)Aften i Audenarde

Fargeradering, lysmål
63x50
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 31 000
76
Thorjussen, Kjell(1942-)Dokke 1982

Fargelitografi, lysmål
43x33
Signert nede t. h.: Kjell Thorjussen -82

Vurdering
77
TrykkHaugianerne

Kobberstikk, lysmål
63x76
Etter A. Tidemands maleri

Vurdering
78
Tveter, Kåre(1922-2012)Desemberlys 1984

Akvarell
28x38
Signert nede t. h.: Kåre Tveter

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 4 200
79
Tønsberg, Chr.Christiania og Omegn

Fargelitografier, lysmål
ca. 24x32
Laget etter malerier av diverse kunstnere bl.a.: Frich, Eckersberg, Balke.

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 19 000
80
Ukjent, kunstnerReligiøst motiv

Trykk, lysmål
36x25
Usignert

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 1 000
81
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Fargelitografi, lysmål
53x73
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 2 800
82
Weidemann, Jakob(1923-2001)Blomst i sne 1992

Silketrykk, lysmål
46x55
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 92

Vurdering
Tilslag
NOK 16 500
83
Werenskiold, Erik(1855-1938)Kvinneakt 1924

Litografi, lysmål
47x32
Signert og datert i platen nede t.h.: EW 1924

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 3 200
84
Widerberg, Frans(1934-2017)Svever

Serigrafi, lysmål
57x40
Signert nede t.h.: Frans Widerberg

Vurdering
NOK 5 000
Aftenlandskab 1920
85
Willums, Olaf Martinius(1886-1967)Aftenlandskab 1920

Radering, lysmål
34x44
Signert og datert nede t.h.: Olaf Willums 1920

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 000
86
Zorn, Anders(1860-1920)Najader 1918

Radering, lysmål
20x27
Signert nede t. h.: Zorn
Signert og datert i platen: 1918 Zorn

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
87
Zorn, Anders(1860-1920)Sommer 1907

Radering, lysmål
20x14
Signert og datert i platen nede t. v.: Zorn 1907

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
88
Zorn, Anders(1860-1920)Ved pianoet - Fru Burnett 1900

Radering, lysmål
22x16
Signert nede t. h.: Zorn.
Signert og datert i platen i midten t. v.: Zorn 1900

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 16 000
89
Abrahamsen, Emil(1875-1964)Sand og fjell

Olje på plate
63x66
Signert nede t. h.: Emil Abrahamsen

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500 med forbehold
90
Abrahamsson, Ola(1883-1980)Parklandskap

Olje på plate
56x68
Signert nede t. h.: O. A.

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 2 500
91
Anker, Johan Herman Wedel(1845-1895)Lysthus i parklandskap 1873

Olje på lerret
33x28
Signert og datert nede t. v.: H. W. Anker-73

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
92
Anker, Johan Herman Wedel(1845-1895)Foss 1872

Olje på lerret
34x29
Noe utydelig signert og datert nede t. v.: H. W Anker 72

Vurdering
NOK 2 000–4 000
Tilslag
NOK 10 500
93
Anker, Johan Herman Wedel(1845-1895)Sittende kvinne og bjerketrær

Olje på lerret, oppklebet på plate
30x39
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
94
Anker, Johan Herman Wedel(1845-1895)Storgård 1874

Olje på lerret
29x48
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Herman W. Anker 1874

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
95
Barlag, Philip(1840-1913)Landskap med menneske i båt

Olje på lerret
37x54
Signert nede t. h.: Barlag.

Vurdering
NOK 8 000
Tilslag
NOK 12 500
96
Barlag, Philip(1840-1913)Mann i robåt, ettermiddagslys

Olje på lerret
20x30
Signert nede t.h.: Barlag

Vurdering
Tilslag
NOK 4 400
97
Barlag, Philip(1840-1913)Kvinne i vinterlandskap

Olje på lerret
24x36
Signert nede t.h.: Barlag.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
98
Barlag, Philip(1840-1913)Skogstjern med robåt

Olje på lerret
30x45
Signert nede t.v.: Barlag.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
99
Berger, Einar(1890-1961)Fiskevær. Vinter 1959

Olje på lerret
84x100
Signert og datert oppe t.h.: E Berger 59

Vurdering
NOK 7 000
Tilslag
NOK 9 000
100
Berger, Einar(1890-1961)Marine

Olje på lerret
71x90
Signert oppe t.v.: E. Berger

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 5 500
101
Berger, Einar(1890-1961)Seilbåt i opprørt sjø 1940

Olje på lerret
60x68
Signert og datert oppe t.v.: E. Berger 40

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
102
Bille, Thorben(1852-1876)Havneparti i fjordlandskap 1875

Olje på papir, oppklebet på plate
21x38
Signert og datert nede t.v.: Th Bille. 75.

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 6 000
103
Botnen, Trond(1937-2019)Vinterlys II 1992

Olje på plate
33x41
Signert og datert oppe og nede t. v.: Botnen XCII

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 000
104
Botnen, Trond(1937-2019)Tidlig vår 1993

Olje på lerret
30x40
Signert og datert nede t. v.: TB XCIII

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 200
105
Bull-Teilman, Gunvor(1900-1996)I trappen

Olje på plate
30x29
Signert nede t. h.: G Bull-Teilman

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 2 000
106
Bull-Teilman, Gunvor(1900-1996)4 piker i skogen

Olje på plate
44x50
Signert nede t. v.: G B Teilman

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 5 000
107
Bødtker, Maria(1865-1937)Oppstilling med stettfat og frukt

Olje på lerret
47x47
Signert nede t.v.: M. Bødtker

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 5 500
108
Calmeyer, Jacob Mathias(1802-1883)Fjellandskap

20x26
Signert nede t.h.: Jacob Calmeyer

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
109
Diriks, Edvard(1855-1930)Høstmorgen (Ile de France)

Olje på lerret
54x47
Signert og datert nede t.h.: Diriks 1919

Vurdering
NOK 4 000–5 000
Tilslag
NOK 8 500
110
Dørnberger, Karl(1864-1940)Kvinne som syr

35x25
Usignert.

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 7 000
111
Ekeland, Arne(1908-1994)Kvinner i interiør

Akvarell, lysmål
24x35
Signert nede t. v.: Arne Ekeland

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
112
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Kystlandskap

Olje på lerret
50x55
Signert nede t.h.: Sigurd Eriksen

Vurdering
NOK 4 000
113
Falsen, Mimi(1861-1957)Kongsvoll, Dovre

Olje på lerret
37x44
Signert nede t. v.: Mimi Falsen

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
114
Finne-Grønn, Hans(1903-2001)Gråvær på Ramsøy, Sørlandet

Olje på lerret
34x46
Signert nede t.v.: H. Finne-Grønn

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
115
Fjell, Kai(1907-1989)Rivalen 1978

Akvarell, lysmål
20x28
Signert, påtegnet med tittel og datert nede t. h.: - Rivalen -78 Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
116
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Bekken

Olje på plate
22x27
Signert nede t.h.: R. Fritzvold.

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 2 400
117
Hagen, Else(1914-2010)Kvinne og mann

Fargelitografi, lysmål
71x43
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
NOK 500
Tilslag
NOK 1 800
118
Hamsun, Tore(1912-1995)Furutrær

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Hamsun

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 3 200
119
Hamsun, Tore(1912-1995)Julen 1992

Olje på lerret
65x80
Signert og datert nede t.v.: T. Hamsun -92

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
120
Harveg, Rino(1918-)Landskap

Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: Rino Harveg

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 2 600
121
Hasaas, Olaf(1894-1977)Parklandskap 1925

Olje på plate
31x27
Signert og noe utydelig datert nede t.h: Olaf Hasaas -25?

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
122
Hjertsen, Sverre(1909-1968)Fra Krabbesund ved Risør 1968

Olje på lerret
74x92
Signert og datert nede t.h.: Sverre Hjertsen -68.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
123
Hjertsen, Sverre(1909-1968)Fra Sørlandet 1967

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: Sverre Hjertsen -67.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
124
Hjertsen, Sverre(1909-1968)Fra Geirangerfjellet ved Dyrvasshytta 1937

Olje på lerret
74x63
Signert og datert nede t.h.: S. Hjertsen-37.

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 1 800
125
Hoff, Tor(1925-1976)Sittende kvinne 1957

Blandingsteknikk på papir, lysmål
60x44
Signert og datert nede t.h.: Tor Hoff 1957

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 3 000
126
Hoff, Tor(1925-1976)Sittende kvinne som bøyer seg 1957

44x56

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 3 800
127
Holbø, Halvdan(1907-1995)Mot Gausdalskaret 1965-66

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Holbø 1965-66

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
128
Holbø, Halvdan(1907-1995)Spiterstulen 1931

Olje på lerret
46x38
Signert og datert nede t.v.: Halvdan Holbø 31.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 700
129
Holbø, Kristen(1869-1953)Kuer

Olje på plate
31x42
Signert nede t. v.: KHolbø.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
130
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Furu i aftenlys

52x67
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
131
Holst, JohannesSkutportrett Nike

Olje på lerret, oppklebet på lerret
56x83
Signert nede t.v.: Joh's. Holst

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 8 000
132
Jynge, Gert(1904-1994)Fra Frankrike 1927

Olje på lerret
46x60
Signert, noe utydelig stedsbestemt og datert nede t.v.: Jynge Aclus -27

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
133
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Mann og troll i skog

Blyant og penn på papir, lysmål
23x14
Signert nede t.v.: TK.

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
134
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Tomtegubbe med stor kurv på ryggen

Penn og lavering på papir, lysmål
18x14
Signert nede t.h.: TK.

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
135
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Eventyrtegning

Blyant, penn og lavering på papir
27x23
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
136
Knudsen, Gerda(1899-1945)Skaabu om Vaaren 1942

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: Gerda Knudsen 1942

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 2 200
137
Krefting, Ruth(1900-1987)Fra Oslo med Stortinget

Olje på plate
27x35
Signert nede t. h.: Ruth Krefting

Vurdering
NOK 3 000
138
Krogstad, Bjørn(1943-)Figurer

Olje på lerret
82x62
Signert nede t.h.: B. Krogstad

Vurdering
Blomstrende kaktus i vinduskarm
139
Krohn, Julie de Holmberg(1882-1956)Blomstrende kaktus i vinduskarm

Olje på lerret
65x55
Signert nede t. v.: J de H Krohn

Vurdering
NOK 2 000
140
Lampe, Reidar(1887-1964)Gateparti med folkeliv

Olje på lerret
60x76
Signert nede t.h.: Reidar Lampe

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
141
Lie-Gjemre, Johan(1900-1991)Gårdsbruk i åkerlandskap 1926

Olje på lerret
77x88
Signert og datert nede t. h.: Joh. Lie-Gjemre - 26

Vurdering
142
Ljøsne, Halvdan(1929-2006)Tempera V 1968

Tempera på plate
58x78
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Ljøsne -68

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 3 200
143
Løkke, Marie(1876-1948)Landskap med solnedgang

Olje på lerret
87x98
Signert nede t.h.: Marie Løkke

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
144
Midelfart, Willi(1904-1975)Morgen på terrassen Lerici 1957

Olje på plate
50x70
Signert og datert nede t.v.: W. Midelfart 57

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 000
145
Mohr, Hugo Lous(1889-1970)Landskap 1938

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: HLM-38.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 600
146
Mosebekk, Olav(1910-2001)Mor med barn 1996

Olje på lerret
61x50
Signert og datert oppe t.v.: O. Mosebekk 96.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
147
Munthe, Gerhard(1849-1929)Vedkjøring 1877

Blyant på papir oppklebet på papp, lysmål
9x19
Signert og datert nede t. v.: G Munthe -77.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 600
148
Munthe, Lagertha(1888-1984)Fjellgård 1943

Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t. h.: Lagertha Munthe 1943

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 1 600
149
Munthe, Lagertha(1888-1984)Landskap med kirke

Olje på lerret oppklebet på plate
37x47
Signert nede t. h.: Lagertha Munthe

Vurdering
Tilslag
NOK 2 400
150
Munthe, Lagertha(1888-1984)Hav, klipper, gress

Olje på lerret
66x85
Signert nede t.v.: Lagertha Munthe.

Vurdering
151
Pettersen, Arvid Jarle(1943-)Bymotiv 1998

Olje på plate
36x50, selve motivet 27x38
Signert og datert nede t.h: A JP - 98

Vurdering
152
Purvis, T.G.Skuten Mizpa

Olje på lerret
40x61
Signert nede t.v.: T.G. Purvis. London.

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 8 500
153
Reiss-Andersen, Gunnar(1896-1964)Kystlandskap 1945

Olje på plate
38x45
Signert og datert nede t.v.: G. Reiss-Andersen -45.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
154
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende kvinne 1950

Akvarell og blyant, lysmål
32x25
Signert og datert nede t. v.: J Rian 1950

Vurdering
Tilslag
NOK 14 500
155
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne som grer seg 1934

Akvarell og blyant, lysmål
25x18
Signert og datert nede t. v.: J Rian 1934

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
156
Rian, Johs.(1891-1981)Oppstilling med frukt 1951

Akvarell, lysmål
28x21
Signert og datert nede t. h.: J Rian 1951

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 9 000
157
Rousseau, Henri Emilien(1875-1933)Flokkenes hjemkomst, Algerie 1919

Olje på lerret
65x92
Signert og datert nede t.h.: Henri Rousseau 19

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
158
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1964

Olje på lerret
23x28
Signert og datert nede t. h.: Knut Rumohr -64

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 4 200
159
Ryggen, Hans(1894-1956)4 Hanna spinner 1956

Gouache på papir, lysmål
61x49
Signert og datert nede t.h.: Hans Ryggen (dec. 1956).

Vurdering
Tilslag
NOK 4 600
160
Sann, Jacob(1874-1955)Fra Kjerringvik

Olje på lerret
69x74
Signert nede t.h.: Jacob Sann

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
161
Scott-Ruud, Gunnar(1897-1953)Blåveis

Olje på lerret
40x48
Signert nede t.v.: Scott-Ruud

Vurdering
Tilslag
NOK 1 000
162
Selmyhr, Conrad(1877-1944)Seilskuter i havn 1914

Olje på lerret
21x27
Signert og datert nede t.v.: Conrad Selmÿhr 1914.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 6 500
163
Smith, Carl Frithjof(1859-1917)Fjordlandskap 1873

Olje på lerret
18x25
Signert og datert nede t. h.: C Smith 73.

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 3 800
164
Smith-Hald, Bjørn(1883-1964)Elveparti med figurer

Olje på plate
46x55
Signert nede t. v.: Bj. Smith-Hald

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
165
Smith-Hald, Bjørn(1883-1964)Strandliv

Olje på plate
54x65
Signert nede t. v. og t. h.: Bj Smith-Hald

Vurdering
NOK 4 000–5 000
Tilslag
NOK 4 600
166
Smith-Hald, Bjørn(1883-1964)Fisker

Olje på plate
70x50
Signert nede t. h.: Bj. Smith-Hald

Vurdering
NOK 4 000
167
Smith-Hald, Bjørn(1883-1964)Oppstilling med blomster i vase, glass og mugge

Olje på plate
73x60
Signert nede t. v.: Bj Smith-Hald

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
168
Smith-Hald, Bjørn(1883-1964)Oppstilling med frukt

Olje på plate
50x61

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
169
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Blek vintersol 1944

Olje på plate
42x49
Signert og datert nede t. h.: S. Steen Johnsen 44

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 800
170
Strand, Svein(1934-2020)Kystlandskap med hus

Olje på plate
32x25
Signert nede t. v.: S. Strand

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 5 000
171
Strøm, Charles W.(1886-1967)Sommer Telemark 1951

Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t. h.: Charles W Strøm -51

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
172
Strøm, Gerda Elisabeth(1886-)Måltidet i Emmaus

Olje på lerret
70x91
Signert nede t.h.: E. Strøm

Vurdering
173
Strømme, Olav(1909-1978)Bymotiv 1956

Olje på plate
24x33
Signert nede t. h.: O. Strømme -56.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
174
Sørensen, Henrik(1882-1962)Landskap 1941

Olje på plate
39x46
Signert og datert nede t. v.: HS 41

Vurdering
Tilslag
NOK 9 500
175
Tangen, Olaf(1903-1997)Den hvite skyen 1970

Olje på papir
64x44
Signert og datert nede t. h.: -Tangen -70

Vurdering
NOK 4 000–5 000
Tilslag
NOK 2 700
176
Torsteinson, Torstein(1876-1966)Blomster i vase

Olje på plate
46x38
Usignert

Vurdering
NOK 5 000
177
Ukjent kunstnerFra Gulsvik 1875

Olje på lerret
31x48
Utydelig signert og datert nede t. h.: A Tidemand 75

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
178
Ukjent, kunstnerStilleben

Olje på lerret
69x98
Usignert

Vurdering
179
Ukjent, kunstnerDameportrett og herreportrett

Olje på lerret
54x44
Usignerte

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 6 500
180
Ukjent, kunstnerFossestryk

Olje på lerret
22x30
Signert nede t. h.: Mordt

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 5 500
181
Ukjent, kunstnerFoss med sagbruk

Olje på papir, oppklebet på lerret
26x36
Signert nede t.v.: Mort

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
182
Ukjent, kunstnerRokokkodame

Olje på lerret
82x61
Usignert.

Vurdering
Tilslag
NOK 24 000
183
Ukjent, kunstnerBark "Marco Polo av Tvedestrand"

Olje på lerret
48x68
Usignert

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 15 500
184
Ukjent, kunstnerVinterlandskap

Olje på lerret
53x70
Signert nede t.v.: Bj Mauritz L?

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 200
185
Ukjent, kunstnerSeilbåter

17x19
Utydelig signert nede t.v.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 500
186
Ukjent, kunstnerMuslingfiske

Olje på lerret
70x100
Signert nede t.v.: A van Beurden

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 3 000
187
Ukjent, kunstnerLandskap 1957

Olje på lerret
54x70
Signert og datert nede t.h.: Th. Sörum. -57.

Vurdering
NOK 1 000–2 000
Tilslag
NOK 800
188
Ukjent, kunstnerOppstilling med blåveis og hvithveis 1891

Olje på lerret
41x32
Signert og datert nede t.h.: A Bagge 91

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
189
Vagard, Sissel(1943-)Landskap 1965

Blyant på papir, lysmål
31x24
Signert og datert på passepartout nede t. h.: Sissel Vagard -65.

Vurdering
NOK 1 000
190
Vinjum, Johannes(1930-1991)Kvinne med katt 1952

Akvarell, lysmål
25x20
Signert og datert nede t. h.: J V 52

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 6 500
191
Willums, Olaf Martinius(1886-1967)Landskap 1928

Olje på plate
37x45
Signert og datert nede t. v.: O . W. 28

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 400
192
Armstol

Bøk med trekk i gyldenlær
H: 114 cm.
Barokk. 1700-tallet.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 5 000
193
Armstol

Bøk
H: 118 cm.
Barokk. 1700-tallet.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
194
Brett med hanker

Plett
L: 78 cm. B: 50 cm.
Engelsk plett.

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 2 000
195
DameskrivbordHolland, ca 1900

Mahogny
H: 105 cm. B: 86 cm. D: 49 cm.
Innlegninger i frukttre.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 9 000
196
Durban, Arne(1912-1993)Kvinne som tørker seg

Bronse
H: 44 cm.
Signert på plinten: Durban

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 28 000
197
Fat på fire ben

Sølv.
H: 5 cm. Diam.: 20 cm. Vekt: 292 gr.
Tostrup. Stemplet 830 S. 1950-årene.

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 1 600
198
Fat på tre ben

Sølv.
H: 6,5 cm. Diam.: 33 cm. Vekt: 950 gr.
David Andersen, 1939. Stemplet 830 S.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 600
199
Fyrstikkeskeholder

Sølv.
H: 3,6 cm. L: 12 cm. Vekt: 128 gr.
Sverige, 1938. Mester: Borgila.

Vurdering
NOK 400
Tilslag
NOK 1 600
200
Gulvur

Treverk med lakkarbeid
H: 209 cm.
Mester: Cornelius Herbert, London Bridge, virksom fra 1727.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
201
Hetvinsglass

Klart glass med gravyr
H: 11 cm.
Hadeland, ca. 1856.

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 4 000
202
Hjørneskap

Mahogny
H: 210 cm. D: 70 cm.
Senempire, ca 1850

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 25 000
203
Hjørneskap

Rosemalt og marmorert tre
H: 107 cm. B: 83 cm.
Sverige. Datert 1826.

Vurdering
204
Hurum, Per(1910-)Steilende fole

Bronse
H: 21 cm.
Usignert

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 8 500
205
Johansson, Willy(1921-1993)Bolle

Glass, blågrønt og grått spettet
H: 9,5 cm. Diam.: 16 cm
Signert: Hadeland 2118 W.J.

Vurdering
NOK 1 500
206
Kaffekanne

Sølv
H: 18 cm. Vekt: 624 gr.
David Andersen. Stemplet: 830 S.

Vurdering
NOK 3 000
207
Kanne med hank og lokk

Bjerkerot
H: 21 cm
3 føtter i form av liggende løver. 2 utskårne bånd oppe og nede på korpus.

Vurdering
NOK 15 000
208
Karaffel og 2 drammeglass

Klart glass med gravyr
Karaffel H: 20 cm. Glass H: 12 cm.
Hadeland, ca. 1856.

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 400
209
Karaffel og 2 drammeglass

Klart glass med gravyr
Karaffel H: 20 cm. Glass H: 11,5 cm.
Hadeland, ca. 1856.

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 400
210
Kinsarvik, Lars(1846-1925)Skap

Utskåret og bemalt tre
H: 182 cm. B: 88 cm. D: 47 cm

Vurdering
NOK 400 000–500 000
211
Kjele på tre føtter

Messing
H: 32 cm. Diam.: 40 cm
Støpte løvehoder med hanker på hver side.

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 2 000
212
Klaffebord

Palisander med innlegninger
H: 68,5 cm. L: 27+90+27=144 cm. D: 60,5 cm.
Regency ca 1800

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
213
Klukkeflaske

Grålig glass
H: 25 cm.
Hurdal/Gjøvik ca. 1790-1830.

Vurdering
NOK 6 000
Tilslag
NOK 2 000
214
Lysestake

Messing
H: 25 cm.
Kopi etter barokk stake.

Vurdering
NOK 500
Tilslag
NOK 900
215
Nesjar, Carl(1920-2015)Komposisjon 1986

Litografi, lysmål
46x61
Signert og datert nede t. h.: Nesjar '86

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 3 000
216
Pløen, Erik(1925-2004)Vase 1995

Keramikk
H: 32 cm
Signert og datert på undersiden: Pløen Son -95

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 3 200
217
Pløen, Erik(1925-2004)Vase 1994

Keramikk
H: 30 cm
Signert og datert på undersiden. Pløen Son 1994.

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 3 200
218
Potpourrikrukke med lokk

Blått glass
H: 34 cm.
Gjøvik, ca. 1820.

Vurdering
NOK 18 000–20 000
219
Punsjøse

Sølv og elfenben
L: 42 cm.
Danmark?

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
220
Ragnhild HvalstadFat

Leirgods
L: 32 cm. B: 22 cm.
Signert: RH

Vurdering
NOK 700
Tilslag
NOK 1 600
221
Ragnhild HvalstadØreskål

Leirgods
L: 25 cm. B: 20 cm.
Signert: RH

Vurdering
NOK 600
Tilslag
NOK 1 800
222
Ragnhild HvalstadSkål

Leirgods
Diam.: 17 cm
Signert: RH

Vurdering
NOK 400
Tilslag
NOK 800
223
Ragnhild HvalstadBolle

Leirgods
Diam.: 19 cm
Signert: RH

Vurdering
NOK 600
Tilslag
NOK 1 000
224
Ragnhild HvalstadAskebeger

Leirgods
Firkantet 12x12 cm
Signert: RH

Vurdering
NOK 300
Tilslag
NOK 700
225
Sauseskje

Sølv.
L: 18 cm. Vekt: 33,5 gr.
Trondheim. Mester: Ole Johnsen (Krog), virksom 1839-1864.

Vurdering
NOK 800–1 000
Tilslag
NOK 600
226
ServeringsbestikkFor fisk

Sølv
L: 28 cm. Vekt: 225 gr.
Stemplet: GEHR. Friedlaender 800

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 3 000
227
SkapKinesisk

Lakkarbeid på tre i rødt og gull
H: 82 cm. L: 103 cm. D: 50 cm.
To skapdører. Innvendig sortmalt med to hyller.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
228
Skap med skriveklaff

Mahogny
H: 181 cm. B: 127 cm. D: 62 cm.
Århundreskiftet 18/1900-tallet.

Vurdering
Tilslag
NOK 17 500
229
Skje

Sølv.
L: 18 cm. Vekt: 32 gr.
Barokk. Christiania. Mester: Michel Michelsen Rømer, virskom 1707-1739.

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 000
230
Skrivestell

Porselen
L: 22 cm. B: 15 cm.
Kongelig Dansk, ca 1860. Stråmønster.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 800
231
Speil

Utskåret, forgylt tre
H: 112 cm. B: 56 cm.
Barokk, ca 1750

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 8 000
232
Speil

Bjerk med innlegninger
H: 137 cm. B: 52 cm.
Empire ca 1830

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 6 000
233
Speil

Bemalt tre
H: 50 cm.
1700-tallet. Senere sort bemaling. Nyere speilglass knust.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 000
234
Speil

Treverk med bladgull
H: 89 cm. B: 43 cm.
Rokokko, sent 1700-tallet.

Vurdering
Tilslag
NOK 16 500
235
Stettfat

Blått glass med benhvit kant
H: 6 cm. Diam.: 17 cm.
Gjøvik, ca. 1820.

Vurdering
NOK 8 000
Tilslag
NOK 8 000
236
Stol

Bøk
H: 113 cm.
Rokokko ca 1780

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 000
237
StolerPar

Mahogny
H: 80 cm.
Empirestil ca 1920

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 2 000
238
Strøskje

Sølv
L: 20 cm. Vekt: 33 gr.
Kongsvinger, 1869. Mester: Christian Gudmundsen Øvern, virksom 1863-1870. Fra 1870 i Christiania.

Vurdering
NOK 800–1 000
Tilslag
NOK 1 200
239
Strøskje

Sølv.
L: 17 cm. Vekt: 44 gr.
Empire. Trondheim 1808. Mester: Tørres Joensen Tiller, virksom 1793-1837.

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 1 000
240
Søylebord med klaffer

Mahogny
H: 67 cm. L: 28+90+28=146 cm. D: 63 cm.
1 skuff Biedermeier, ca 1860

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
241
Tebord

Hvitmalt tre
H: 75,5 cm. L: 94 cm. B: 62 cm.
Gustaviansk stil. 1800-tallet.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
242
Tine med lokk

Utskåret malt tre
H: 31 cm. Diam.: 24 cm.
Datert 1859. Telemark

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
243
Vinglass1 stk.

Klart glass med gravering
H: 20 cm.
Nøstetangen Perlkelchen ca. 1760

Vurdering
244
Vinglass

Klart glass med benhvit spiral i stetten
H: 17 cm.
Ant. Hurdal, ca. 1790.

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 2 400
245
Vinglass

Klart glass med gravyr
H: ca. 11,5 cm.
Hadeland, ca. 1856.

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 800
246
Øl/Farrisglass

Klart glass med gravyr
H: fra 8-9 cm.
Hadeland, 1800-tallet.

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 200
247
Askevold, Anders(1834-1900)Sydlandsk landskap med bekk

38x50
Signert nede t.h.: A. Askevold

Vurdering
NOK 20 000
248
Bendiksen, Kjell(1948-)Hildring 1991

Olje på lerret
120x105
Signert og datert nede t. v.: KB -91

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
249
Clüver, Bernt(1897-1941)Fra Lofoten

Olje på lerret
48x58
Signert nede t.h.: Clüver

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
250
Diriks, Edvard(1855-1930)Fra Pyrenéene 1918

Olje på lerret
60x72
Signert og datert nede t.h.: Diriks 1918

Vurdering
251
Diriks, Edvard(1855-1930)Fransk landskap

Olje på lerret
46x55
Signert nede t.v.: Diriks

Vurdering
NOK 15 000
252
Drougge, Mauritz(1874-1949)Røy

Olje på lerret
90x110
Signert nede t. h.: M. Drougge

Vurdering
Tilslag
NOK 15 500
253
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Kvinneportrett 1848

Olje på lerret
54x41
Signert og datert nede t.h.: J F E 23 juni 1848

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 20 000
254
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Holmsbu

Olje på plate
32x41
Signert nede t.h.: Thv. E.

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 30 000
255
Fearnley, Thomas(1802-1842)Figurer i skogslandskap 1835

Blyant på papir
37x53
Signert, noe utydelig stedsbestemt og datert nede t.h.: auf den Brunick 10 aug 35 TF

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 7 000
256
Grande, Severin(1869-1934)Fiskerhytte i .. sommernatt Kristianiafjorden 1904

Olje på lerret
90x139
Signert og datert nede t. h.: S Grande -04

Vurdering
257
Grande, Severin(1869-1934)Oppstilling med blomster, krukker og frukt 1930

Olje på lerret
65x55
Signert og datert nede t.v.: S Grande -30

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Skogslandskap Aften 1897
258
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Skogslandskap Aften 1897

Olje på lerret
86x68
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1897

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
259
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Skarv

55x75
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
260
Haalke, Hjalmar(1894-1964)Gårdsbruk 1948

Olje på lerret
70x100
Signert og datert nede t.h.: Hjalmar Haalke 1948

Vurdering
Tilslag
NOK 14 500
261
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Skogsinteriør

Olje på plate
30x37
Signert nede t.h.: EHJ

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 7 000
262
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Sprellemann

Olje på lerret
60x60
Signert nede t.h.: EHJ

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 19 000
263
Jørgensen, Knut(1937-1991)Figurer 1980

Olje på lerret
45x40
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1980

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 24 000
264
Jørgensen, Knut(1937-1991)Komposisjon med figurer og dyr 1978

Olje på lerret
54x42
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1978

Vurdering
NOK 30 000
265

23x22
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 23 000
266
Knoff, Johan(1935-)Snackbar, Latinerkvarteret, Paris 1982

Olje på lerret
59x81
Signert og datert nede t.h.: Knoff 82

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 8 500
267
Knoff, Johan(1935-)Spillehall, San Francisco 1982

Olje på lerret

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 8 500
268
Kongsrud, Anders(1866-1938)Snedrev 1923

Olje på lerret
52x74
Signert og datert nede t. v.: A Kongsrud 23.

Vurdering
Tilslag
NOK 17 500
269
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Pike med rød alpelue

Olje på plate
50x26
Signert nede t.h.: RK

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 10 000
270
Krohg, Per(1889-1965)Sommerlandskap 1944

Olje på plate
81x100
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg 1944

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
271
Larsson, Brynjulf(1881-1920)Fra Vrængen

Olje på lerret
70x90
Signert nede t. h.: BL

Vurdering
NOK 10 000–12 000
272
Martin, FrancoisSeilskuter i havn 1885

Olje på lerret
42x65
Signert og datert nede t.v.: F. Martin. 1885
(Fransk kunstner)

Vurdering
NOK 15 000
273
Mosebekk, Olav(1910-2001)De tre gratier 1994

Olje på lerret
100x80
Signert og datert oppe t. h.: O. Mosebekk 94

Vurdering
274
Mosebekk, Olav(1910-2001)Mor og barn 1996

Olje på lerret
65x81
Signert og datert oppe t.h.: O. Mosebekk 96

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 6 000
275
Munthe, Gerhard Morgenstierne(1875-1927)Strandparti med folkeliv 1924

Olje på plate
38x28
Signert og datert nede t.v.: G.M. Munthe 24.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
276
Munthe, Gerhard(1849-1929)Myllardottri dansar 1895

Blyant og akvarell på papir, lysmål
62x80
Signert og datert oppe t.h.: G Munthe 1895

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
277
Nicolaisen, Lise(1926-)Eng med blomster 1991

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t. h.: Lise Nicolaisen 1991.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000 med forbehold
Polsk bilde
278
Nilsen, Ulf(1950-)Polsk bilde

Olje på lerret
98x70
Signert nede t. h.: UN

Vurdering
279
Njerve, Jan Thomas(1927-2014)Septembersol 1989

Olje på lerret
77x100
Signert og datert nede t. h.: Jan Th Njerve -89

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
280
Normann, Adelsteen(1848-1918)Skjærgårdslandskap med Nordlandssjekte

38x48
Sekundær? signatur nede t. v.: A Normann

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
281
Peters, Wilhelm(1851-1935)Vintermotiv med fugler 1877

Olje på lerret
46x38
Signert og utydelig datert nede t. v.: W. P. 1877

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
282
Reusch, Kristine(1854-1939)Interiør fra kunstnerens hjem 1918

Olje på lerret
73x59
Signert og datert nede t.v.: Kristine Reusch 1918.

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
283
Rian, Johs.(1891-1981)Fra Tjøme 1968

Olje på plate
30x31
Signert, stedsbestemt og datert nede t. h.: Tjøme 1968 J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000 med forbehold
284
Rian, Johs.(1891-1981)Tenkende jente 1952

Olje på plate
25x13
Signert og datert oppe t. v.: J Rian 1952

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
285
Sinding, Otto(1842-1909)Anna ved vannet 1878

Olje på lerret
65x45
Signert og datert nede t.h.: Otto Sinding - Kristiania 1878 -

Vurdering
NOK 100 000
Tilslag
NOK 120 000
286
Singer jr., William Henry(1868-1943)Vinternatt

Olje på lerret
65x55
Signert nede t.h.: W H Singer jr

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 26 000
287
Skramstad, Ludvig(1855-1912)Høstlandskab

Olje på lerret
40x57
Signert noe utydelig nede t.v.: Ludv Skramstad

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 11 000
288
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Kystlandskap med småbåter

Olje på plate
26x38
Signert nede t.v.: Smith-Hald og nede t.h.: Smith-Hald

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
289
Strøm, Charles W.(1886-1967)Bål blant trestammer 1914

Olje på lerret
86x100
Signert og datert nede t.h.: Charles W. Strøm 1914

Vurdering
NOK 15 000
290
Thaulow, Frits(1847-1906)Plass i Abbeville

41x33
Signert nede t.v.: F.T.

Vurdering
Tilslag
NOK 68 000
291
Thaulow, Frits(1847-1906)Aften

38x46
Signert nede t.h.: F.T.

Vurdering
292
Thygesen, RudolphLandskap med hus 1935

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t. h.: R Th 35

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
293
Tidemand, Adolph(1814-1876)Hest

Olje på lerret
34x46
Usignert

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 36 000
294
Wentzel, Gustav(1859-1927)Vinterlandskap 1898

Olje på lerret
35x60
Signert og datert nede t. h.: Gustav Wentzel 98

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
295
Wentzel, Gustav(1859-1927)Gårdsbruk i vinterlandskap 1900

Olje på lerret
46x90
Signert og datert nede t.h.: Gustav Wentzel 1900.

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
296
Wentzel, Gustav(1859-1927)Fjellvann med båt

Olje på lerret
43x73
Signert nede t.v.: Gustav Wentzel

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
297
Widerberg, Frans(1934-2017)Fra Algerie

Olje på lerret
38x51
Signert nede t.h.: FW

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
298
Ødegaard, Hans(1876-1943)Høstlandskap, Eggedalen

Olje på lerret
90x69
Signert nede t.v.: H. Ødegaard

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på