Auksjon mandag 28. november 2011 kl 20:00
Cappelen, August(1827-1852)
Trestudie

Olje på lerret, oppklebet på plate
31x28
Usignert

Påtegnet på lapp på baksiden: "De mig foreviste maleri motiv: Utdøende urskog, størelse: 32 cm. høide og bredde 28.5 cm. er malt av August Cappelen. Oslo, den 6. juli 1956. Kunsthandler Th. Wasteson".

Vurdering
NOK 120 000–150 000

Auksjonert mandag 28. november 2011 kl 20:00