Olje på papir, oppklebet på plate
20x27
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Procida d 15 Aug 33. TF.
NOK 100 000–120 000
20x27
Olje på lerret, oppklebet på plate
31x28
Usignert
38x52
Usignert
Olje på lerret
35x50
Signert og datert nede t.h.: Dahl 1850
Olje på lerret
38x46
Signert og datert nede t.h.: F Böe. 1874.
Olje på lerret
60x75
Signert og datert nede t.h.: J Eckersberg 1844
Olje på lerret
89x125
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1856
Olje på lerret
81x116
Signert nede t.v.: J Bennetter
Olje på lerret
63x53
Signert og datert nede t.v.: Vinc. St Lerche Ddf. 81
Olje på lerret
34x40
Signert nede t.h.: E Werenskiold.
Olje på lerret
68x56
Signert og datert nede t.v.: Eilif Peterssen München 78
Olje på lerret
75x134
pave Alexander VI 1883 Signert og datert oppe t.h.: Eilif Peterssen Roma. 83.
Olje på lerret
67x55
Signert og datert oppe t.v.: EP. -90
Olje på lerret
65x92
Signert nede t.v.: G-Seignac
Olje på lerret
56x81
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1870.
Olje på lerret
42x60
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1871.
Olje på mahogniplate
31x49
Signert og datert nede t.h.: N. Ulfsten. Paris 82
Olje på lerret
36x54
Signert og datert nede t.h.: N. Ulfsten 1885
Olje på lerret
85x120
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen. Datert nede t.h.: 1897
Olje på lerret
38x55
Signert nede t.v.: HFG
Olje på lerret
65x81
Signert nede t.v.: Frits Thaulow.
Olje på lerret
68x67
Signert og datert nede t.v.: Heyerdahl 04
Olje på lerret
46x64
Signert nede t.v.: Smith-Hald Stedsbestemt og datert nede t.h.: Alvöen Aug 89
132x200
Signert nede t.h.: Smith-Hald
Olje på lerret
104x156
Signert nede t.h.: A Normann
Olje på lerret
60x97
Sekundær signatur nede t.v.: A Normann
Olje på lerret
55x89
Signert nede t.h.: N Bergslien
Olje på lerret
100x50
Signert nede t.v.: Hans-Dahl.
Olje på lerret
45x60
Signert nede t.v.: Axel Ender -
Olje på lerret
55x82
Signert nede t.h.: Axel Ender-
Olje på lerret
61x91
Signert nede t.v.: Axel Ender-
Olje på lerret
88x162
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen Datert nede t.h.: 1926.
Olje på lerret
82x128
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen
Blandingsteknikk på papir, henholdsvis
29x34,5, 45,5x36 og 45x36
Alle signert TK. Mars: Påtegnet nede på arket av kunstneren: Marts Desember: Påtegnet nede på arket av kunstneren: December
Olje på lerret
63x95
Signert nede t.h.: Karl Uchermann.
Olje på lerret
87x106
Signert og datert nede t.h.: Karl Uchermann. 1904
Olje på lerret
70x122
Signert og datert nede t.v.: A. Kavli -1895.
Olje på plate
35x27
Signert nede t.v.: Gustav Wentzel
Fargetresnitt med håndkolorering, trykket på tykt papir,
35,7x35
Signert nede t.h.: Astrup
Fargetresnitt trykket på tykt papir,
35x27,5
med håndkolorering Signert med blyant oppe t.v.: N. Astrup
Fargetresnitt trykket på middels tykt velinpapir,
21x29
med håndkolorering Signert nede t.v.: N. Astrup
Fargetresnitt trykket på tynt papir
15,2x22,1
Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 36
Olje på lerret
85x125
Signert nede t.v.: Bernhard Folkestad
Olje på lerret
80x93
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1915
Olje på lerret
67x73
Signert nede t.v.: THolmboe
Olje på lerret
60x91
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1924
Olje på lerret
70x90
Signert nede t.v.: Th Holmboe
Olje på lerret
69x99
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1900
Olje på lerret
64x67
Signert og datert nede t.v.: A. Kavli -16
Olje på lerret
88x80
Signert nede t.v.: A. Kavli
Olje på lerret
51x67
Signert nede t.v.: Jac. Bratland
Olje på lerret
51x62
Signert nede t.h.: E W
Olje på lerret
58x67
Signert og datert nede t.v.: P. Deberitz 25.
Olje på lerret
97x132
Signert og datert nede t.h.: R. Th. -27
Olje på plate
46x37
Signert nede t.h.: Ragnhild Kaarbö
Olje på plate
46x37
Signert og datert nede t.h.: Ragnhild Keyser 1920
Olje på lerret
38x46
Signert og datert nede t.v.: CW 60
Olje på lerret
50x40
Signert og datert nede t.v.: CW 39
Olje på lerret
100x110
Signert nede t.v.: Aulie
Olje på lerret
88x69
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -46-
Olje på lerret
88x100
Signert og datert nede t.v.: Sigurd Eriksen 1932
Olje på lerret
86x62
Signert nede t.h.: Arne Ekeland
Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.v.: Joronn Sitje -40-
Olje på lerret
70x66
Signert nede t.v.: J Rian
Olje på lerret
112x83
Signert nede t.h.: Else Hagen
Gouache på tykt papir
62x49
Signert oppe t.v.: Eikaas
Olje på lerret
100x80
Signert og datert nede t.v.: JJ 70
Olje på lerret
141x101
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken -76
Pastell
106x78
Signert nede t.h.: Bolling
Olje på lerret
101x80
Signert nede t.v.: Frans W
Olje på lerret
79x85
Signert og datert nede t.h.: Opdahl 76
Olje på lerret
155x170
Signert, datert og påtegnet med dedikasjon nede t.v.: til Nawaz med hilsen fra Jo Stang - 1980
Olje på lerret
162x156
Signert oppe t.h.: Ransve
Olje på lerret
88x70
Signert nede t.h.: Bj Carlsen.
Olje på lerret
144x199
Signert nede t.h.: Knut Rose
Bronse
H: 104 cm. H sokkel i lys eik: 60 cm.
Signert: Per Ung
Bronse
H: 70 cm.
Signert, datert og nummerert på plinten: Skule 19 W 91 NR. 5-6
Tre, metall, skinn og tusj
L: 197 B: 98 H: 42
Signert og datert: Bjarne Melgaard 2004