Auksjon mandag 28. november 2011 kl 20:00
Peterssen, Eilif(1852-1928)
Høstaften 1878

Olje på lerret
68x56
Signert og datert nede t.v.: Eilif Peterssen München 78

Påtegnet med sangnoter, samt : "Schumann" på baksiden av lerretet.
Kokkin 145.

Christiania Kunstforening 1878. Oslo kunstforening 1953, kat.nr. 16 med tittel: "Schumann-motiv". Lillehammer kunstmuseum 2001, kat.nr. 22. Grev Wedels Plass Auksjoners Jubileumsutstilling 2002, kat.nr. 16.

Vurdering
NOK 400 000–600 000

Auksjonert mandag 28. november 2011 kl 20:00