Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon mandag 28. november 2011 kl 20:00

Store sal, Gamle Logen

Peterssen, Eilif (1852-1928)
Lucrezia Borgia danser for sin far,

Olje på lerret
75x134
pave Alexander VI 1883 Signert og datert oppe t.h.: Eilif Peterssen Roma. 83.

Påtegnet på baksiden, på blindrammen: Gross Alfr. W. Larsen.
PROVENIENS: Grosserer Alfred Larsen, Oslo. Petter Andreas Larsen, Oslo (1953).
Kokkin 213.

UTSTILT:

Blomqvist, separatutstilling 1902. Charlottenborg, København 1906. Venezia-biennalen, Settima Esposizione Internazionale d'Arte della città di Venezia, 22 aprile-31 ottobre 1907. Oslo Kunstforening, separatutstilling 1925, kat.nr. 16. Konstakademien, Stockholm 1925. Kunstnernes Hus, Oslo 1936, "Eilif Peterssens malerier", kat.nr. 34. Oslo Kunstforening 1940, kat.nr. 71. Kunstnernes Hus, Oslo 1950, kat.nr. 13. Oslo Kunstforening, minneutstilling, kat.nr. 19. Bukowskis sommerutstilling 1990, kat.nr. 10. Nasjonalgalleriet, Oslo 2002, kat.nr. 93.

Auksjonert mandag 28. november 2011 kl 20:00

Vurdering
NOK 300 000–500 000