Auksjon mandag 28. november 2011 kl 19:00
Jappe Nilssen

Tresnitt trykket i svart på middels tykt hvitt papir
Arket: 366-369x253-256 mm Motivet: 320x240 mm
Signert og datert med blyant nede t.h.: E Munch Weihnachten 1911

Påtegnet med gotisk skrift med blyant nede t.v.: Erster Handprobedruck
1911
Woll 390.
Schiefler besøkte Munch i Hvisten julaften 1911. Antagelig har Schiefler fått trykket av Munch ved denne anledning, og har skrevet påtegnelsen om det første prøvetrykk nede t.v., som en interessant opplysning for sitt andre bind om Munchs grafikk.

Vurdering

Auksjonert mandag 28. november 2011 kl 19:00

Tilslag NOK 66 000