Bendik Riis Jubileumsutstilling

Utstilling 5. november – 27. november

Riis, Bendik (1911-1988)
Rimhøst, Malmøya 1935

Olje på plate
62x47
Signert og datert nede t.h.: Bendik Riis 35

Påtegnet med tittel "Rimhøst" på tre lapper på baksiden. En enkel papirlapp med tittel, en papirlapp fra Oslo Kunstforening og en papirlapp fra Bendik Riis: Trykket: "Bendik Riis Kunstmaleren Fredrikstad v. Billedets titel: (Alt etter kolon skrevet med penn:) "Rimhöst - Malmöya"; Pris: "K. 300000,00 Kroner tre-hundrede-tusen"; Assurrance: "Kroner Tre-Hundrede-Tusen. K. 300000,00"; Nuv. eier: "Håkon Fjeldheim - Malmöya"; Adr.: "Skogstua - Oslo omegn". Ev. ny. eier:; Adr.:.

UTSTILT:

Oslo Kunstforening 1975, antagelig kat.nr. 32.

Auksjonert 5. november – 27. november