Utstilling 5. november – 27. november 2011

Bendik Riis Jubileumsutstilling

KatalogTilslagsliste

Vurdering

Portrett av Sonja Marie 1946
1
Riis, Bendik(1911-1988)Portrett av Sonja Marie 1946

Pastell på papir, lysmål
41x29
Signert, datert og påtegnet nede på arket: Tegnet av Herr Kunstmaleren Bendik Riis. 17. November. år. 1946. Presang. gave. fra. Bendik. for. Sonja. Marie. 20. November. 1946.

Vurdering
Julen med gleder, December 1946
2
Riis, Bendik(1911-1988)Julen med gleder, December 1946

Blyant og pastell på papir, lysmål
31x35
Signert og datert nede t.v.: Tegnet. av. "Herr. Kunstmaleren. Bendik. Riis." "december" "år. 1946"

Vurdering
Norsk - Landskap - Flora
3
Riis, Bendik(1911-1988)Norsk - Landskap - Flora

Olje på plate
18x14
Signert nede på midten: Bendik.

Vurdering
Fjellmann
4
Riis, Bendik(1911-1988)Fjellmann

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Bendik Riis

Vurdering
Leif i stolen 1943
5
Riis, Bendik(1911-1988)Leif i stolen 1943

Olje på plate
46x38

Vurdering
Gloria Bendik
6
Riis, Bendik(1911-1988)Gloria Bendik

Olje på plate
63x46
Signert nede t.v.: Bendik Riis +

Vurdering
Syk søster
7
Riis, Bendik(1911-1988)Syk søster

Olje på plate
39x33
Signert nede t.v.: Bendik Riis.

Vurdering
Stjernehimmel over furuskog, vinter
8
Riis, Bendik(1911-1988)Stjernehimmel over furuskog, vinter

Olje på plate
90x70
Signert nede på midten: Bendik Riis

Vurdering
Landskap med gårdsbruk ved en innsjø
9
Riis, Bendik(1911-1988)Landskap med gårdsbruk ved en innsjø

Olje på lerret
72x90
Signert nede t.v.: Bendik Riis

Vurdering
Rimhøst, Malmøya 1935
10
Riis, Bendik(1911-1988)Rimhøst, Malmøya 1935

Olje på plate
62x47
Signert og datert nede t.h.: Bendik Riis 35

Vurdering
Landskap
11
Riis, Bendik(1911-1988)Landskap

Olje på plate
18x14

Vurdering
Ved Bakken gård, Bandakdalen 1942
12
Riis, Bendik(1911-1988)Ved Bakken gård, Bandakdalen 1942

Olje på plate
65x80

Vurdering
Lys 1949
13
Riis, Bendik(1911-1988)Lys 1949

Olje på lerret
70x54
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis 49

Vurdering
Oppstilling med blomster, frukt og vase
14
Riis, Bendik(1911-1988)Oppstilling med blomster, frukt og vase

Olje på plate
41x65

Vurdering
Monument Stiklestad III
15
Riis, Bendik(1911-1988)Monument Stiklestad III

Blyant på papir, lysmål
38x26

Vurdering
Nordisk KroneBjerge 1945
16
Riis, Bendik(1911-1988)Nordisk KroneBjerge 1945

Blyant på papir, lysmål
27x37
Signert og datert nede på arket t.h.: Herr Bendik Riis 31 december 1945.

Vurdering
Vinterkveld 1939
17
Riis, Bendik(1911-1988)Vinterkveld 1939

Pastell på svart papir
32,5x45,5
Signert, datert og påtegnet med tittel nede på brun passepartout: +Bendik Riis+ +Vinterkvell+ +ved Röe Mölle+ +jan+Tharaeka 39+

Vurdering
Portrett av Madsen mai 1943
18
Riis, Bendik(1911-1988)Portrett av Madsen mai 1943

Olje på lerret
52x37
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis mai 1943

Vurdering
Energi
19
Riis, Bendik(1911-1988)Energi

Olje på lerret
80x50
Signert oppe t.v.: Bendik Riis.

Vurdering
Ukjente politiske fange
20
Riis, Bendik(1911-1988)Ukjente politiske fange

Blyant på papir
27,5x21
Alle signert nede: Bendik Riis

Vurdering
Bekken på Bakke
21
Riis, Bendik(1911-1988)Bekken på Bakke

Olje på plate
29x31

Vurdering
Stavkirke 1942
22
Riis, Bendik(1911-1988)Stavkirke 1942

Olje på plate
65x81
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis. aug. 1942

Vurdering
Julemat til alle småfuglene 1959
23
Riis, Bendik(1911-1988)Julemat til alle småfuglene 1959

Olje på plate
50x60
Signert midt på oppe: malet. av. Kunstmaleren Bendik Riis

Vurdering
Aftenstjernen
24
Riis, Bendik(1911-1988)Aftenstjernen

Olje på plate
56x73

Vurdering
Oppstilling med roser, studie
25
Riis, Bendik(1911-1988)Oppstilling med roser, studie

Olje på plate
33x44
Signert og påtegnet nede t.h.: Studie Bendik Riis

Vurdering
Høstaften på Karl Johan
26
Riis, Bendik(1911-1988)Høstaften på Karl Johan

Olje på plate
38x46

Vurdering
Aftensol, December 1952
27
Riis, Bendik(1911-1988)Aftensol, December 1952

Olje på plate
31x30
Signert nede på midten: Bendik Riis Påtegnet nede t.v.: Aftensol Datert nede t.h.: Dec. 1952

Vurdering
Studie - Mor Juli 1942
28
Riis, Bendik(1911-1988)Studie - Mor Juli 1942

Olje på lerret
97x74
Signert nede t.v.: Bendik Riis Datert og påtegnet med tittel nede t.v.: Juli 1942 Studie - Mor

Vurdering
Høyfjellstudie
29
Riis, Bendik(1911-1988)Høyfjellstudie

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: Bendik Riis Påtegnet med tittel nede t.v.: Höifjellstudie

Vurdering
Kvinneportrett, januar 1943
30
Riis, Bendik(1911-1988)Kvinneportrett, januar 1943

Olje på plate
46x38
Signert og påtegnet nede t.v.: Bendik Riis. januar.året.1943.

Vurdering
4.15
31
Riis, Bendik(1911-1988)4.15

Olje på plate
98x65

Vurdering
Elvelandskap, vinter 1943
32
Riis, Bendik(1911-1988)Elvelandskap, vinter 1943

Olje på plate
54x65
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis 1943

Vurdering
Generasjoner
33
Riis, Bendik(1911-1988)Generasjoner

45x63

Vurdering
34
Riis, Bendik(1911-1988)Ukjent politisk fange 1952

79x59
Signert nede på arket

Vurdering
35
Riis, Bendik(1911-1988)Utkast til utsmykning Norge

Olje på plate
90x65
Usignert

Vurdering
36
Riis, Bendik(1911-1988)Komposisjon

Olje på lerret
60x60

Vurdering
37
Riis, Bendik(1911-1988)Det tause atelie 1942

Olje på plate
39x73
Signert nede t.v.: Bendik Riis Datert oppe t.h.: Mars-Mai-1942

Vurdering
38
Riis, Bendik(1911-1988)Kaos

Olje på lerret
60x60

Vurdering
39
Riis, Bendik(1911-1988)Selvportrett med palett

Olje på plate
92x73
Usignert

Vurdering
40
Riis, Bendik(1911-1988)Gammel dame

Olje på lerret
140x74

Vurdering
41
Riis, Bendik(1911-1988)Kvinne og mann

Olje på lerret
70x65
Signert nede på midten: Bendik

Vurdering
42
Riis, Bendik(1911-1988)Fuglene får mat 1959

Olje på plate
50x60
Signert, datert og påtegnet med motto oppe t.v.: Motto: "fuglene.får.Mat-" Dec. 1959 malet.-. af,-. Kunstmaleren Bendik Riis

Vurdering
43
Riis, Bendik(1911-1988)Mor Sørlandet 1943

Olje på plate
33x41
Signert, datert og påtegnet nede t.v.: Bendik Riis juli 1943 Sørlandet Mor ...Miniatür.

Vurdering
44
Riis, Bendik(1911-1988)Paradisets søstre 1946

27x37
Signert, datert og påtegnet nede på arket: Herr.Kunstmaleren.Bendik.Arnold.Riis 5 december.året.1946 Paradisets.Söstre

Vurdering
45
Riis, Bendik(1911-1988)Folkebad

Olje på lerret
Signert, datert og påtegnet nede på bildet: Arkitektur.for.Fredrikstad.vest.mars.anno.1947. FOLKEBAD. Malet av: Herr.Kunstmaleren Bendik Riis-

Vurdering
Vinterlandskap
46
Riis, Bendik(1911-1988)Vinterlandskap

Olje på plate
72x92

Vurdering

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på