Pastell på papir, lysmål
41x29
Signert, datert og påtegnet nede på arket: Tegnet av Herr Kunstmaleren Bendik Riis. 17. November. år. 1946. Presang. gave. fra. Bendik. for. Sonja. Marie. 20. November. 1946.
Pastell på papir, lysmål
41x29
Blyant og pastell på papir, lysmål
31x35
Signert og datert nede t.v.: Tegnet. av. "Herr. Kunstmaleren. Bendik. Riis." "december" "år. 1946"
Olje på plate
18x14
Signert nede på midten: Bendik.
Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Bendik Riis
Olje på plate
46x38
Olje på plate
63x46
Signert nede t.v.: Bendik Riis +
Olje på plate
39x33
Signert nede t.v.: Bendik Riis.
Olje på plate
90x70
Signert nede på midten: Bendik Riis
Olje på lerret
72x90
Signert nede t.v.: Bendik Riis
Olje på plate
62x47
Signert og datert nede t.h.: Bendik Riis 35
Olje på plate
18x14
Olje på plate
65x80
Olje på lerret
70x54
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis 49
Olje på plate
41x65
Blyant på papir, lysmål
38x26
Blyant på papir, lysmål
27x37
Signert og datert nede på arket t.h.: Herr Bendik Riis 31 december 1945.
Pastell på svart papir
32,5x45,5
Signert, datert og påtegnet med tittel nede på brun passepartout: +Bendik Riis+ +Vinterkvell+ +ved Röe Mölle+ +jan+Tharaeka 39+
Olje på lerret
52x37
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis mai 1943
Olje på lerret
80x50
Signert oppe t.v.: Bendik Riis.
Blyant på papir
27,5x21
Alle signert nede: Bendik Riis
Olje på plate
29x31
Olje på plate
65x81
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis. aug. 1942
Olje på plate
50x60
Signert midt på oppe: malet. av. Kunstmaleren Bendik Riis
Olje på plate
56x73
Olje på plate
33x44
Signert og påtegnet nede t.h.: Studie Bendik Riis
Olje på plate
38x46
Olje på plate
31x30
Signert nede på midten: Bendik Riis Påtegnet nede t.v.: Aftensol Datert nede t.h.: Dec. 1952
Olje på lerret
97x74
Signert nede t.v.: Bendik Riis Datert og påtegnet med tittel nede t.v.: Juli 1942 Studie - Mor
Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: Bendik Riis Påtegnet med tittel nede t.v.: Höifjellstudie
Olje på plate
46x38
Signert og påtegnet nede t.v.: Bendik Riis. januar.året.1943.
Olje på plate
98x65
Olje på plate
54x65
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis 1943
45x63
79x59
Signert nede på arket
Olje på plate
90x65
Usignert
Olje på lerret
60x60
Olje på plate
39x73
Signert nede t.v.: Bendik Riis Datert oppe t.h.: Mars-Mai-1942
Olje på lerret
60x60
Olje på plate
92x73
Usignert
Olje på lerret
140x74
Olje på lerret
70x65
Signert nede på midten: Bendik
Olje på plate
50x60
Signert, datert og påtegnet med motto oppe t.v.: Motto: "fuglene.får.Mat-" Dec. 1959 malet.-. af,-. Kunstmaleren Bendik Riis
Olje på plate
33x41
Signert, datert og påtegnet nede t.v.: Bendik Riis juli 1943 Sørlandet Mor ...Miniatür.
27x37
Signert, datert og påtegnet nede på arket: Herr.Kunstmaleren.Bendik.Arnold.Riis 5 december.året.1946 Paradisets.Söstre
Olje på lerret
Signert, datert og påtegnet nede på bildet: Arkitektur.for.Fredrikstad.vest.mars.anno.1947. FOLKEBAD. Malet av: Herr.Kunstmaleren Bendik Riis-
Olje på plate
72x92