Bendik Riis Jubileumsutstilling

Auksjon lørdag 5. november 2011 kl 01:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Riis, Bendik(1911-1988)Portrett av Sonja Marie 1946

Pastell på papir, lysmål
41x29
Signert, datert og påtegnet nede på arket: Tegnet av Herr Kunstmaleren Bendik Riis. 17. November. år. 1946. Presang. gave. fra. Bendik. for. Sonja. Marie. 20. November. 1946.

{lot.title}
2
Riis, Bendik(1911-1988)Julen med gleder, December 1946

Blyant og pastell på papir, lysmål
31x35
Signert og datert nede t.v.: Tegnet. av. "Herr. Kunstmaleren. Bendik. Riis." "december" "år. 1946"

{lot.title}
3
Riis, Bendik(1911-1988)Norsk - Landskap - Flora

Olje på plate
18x14
Signert nede på midten: Bendik.

{lot.title}
4
Riis, Bendik(1911-1988)Fjellmann

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Bendik Riis

{lot.title}
5
Riis, Bendik(1911-1988)Leif i stolen 1943

Olje på plate
46x38

{lot.title}
6
Riis, Bendik(1911-1988)Gloria Bendik

Olje på plate
63x46
Signert nede t.v.: Bendik Riis +

{lot.title}
7
Riis, Bendik(1911-1988)Syk søster

Olje på plate
39x33
Signert nede t.v.: Bendik Riis.

{lot.title}
8
Riis, Bendik(1911-1988)Stjernehimmel over furuskog, vinter

Olje på plate
90x70
Signert nede på midten: Bendik Riis

{lot.title}
9
Riis, Bendik(1911-1988)Landskap med gårdsbruk ved en innsjø

Olje på lerret
72x90
Signert nede t.v.: Bendik Riis

{lot.title}
10
Riis, Bendik(1911-1988)Rimhøst, Malmøya 1935

Olje på plate
62x47
Signert og datert nede t.h.: Bendik Riis 35

{lot.title}
11
Riis, Bendik(1911-1988)Landskap

Olje på plate
18x14

{lot.title}
12
Riis, Bendik(1911-1988)Ved Bakken gård, Bandakdalen 1942

Olje på plate
65x80

{lot.title}
13
Riis, Bendik(1911-1988)Lys 1949

Olje på lerret
70x54
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis 49

{lot.title}
14
Riis, Bendik(1911-1988)Oppstilling med blomster, frukt og vase

Olje på plate
41x65

{lot.title}
15
Riis, Bendik(1911-1988)Monument Stiklestad III

Blyant på papir, lysmål
38x26

{lot.title}
16
Riis, Bendik(1911-1988)Nordisk KroneBjerge 1945

Blyant på papir, lysmål
27x37
Signert og datert nede på arket t.h.: Herr Bendik Riis 31 december 1945.

{lot.title}
17
Riis, Bendik(1911-1988)Vinterkveld 1939

Pastell på svart papir
32,5x45,5
Signert, datert og påtegnet med tittel nede på brun passepartout: +Bendik Riis+ +Vinterkvell+ +ved Röe Mölle+ +jan+Tharaeka 39+

{lot.title}
18
Riis, Bendik(1911-1988)Portrett av Madsen mai 1943

Olje på lerret
52x37
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis mai 1943

{lot.title}
19
Riis, Bendik(1911-1988)Energi

Olje på lerret
80x50
Signert oppe t.v.: Bendik Riis.

{lot.title}
20
Riis, Bendik(1911-1988)Ukjente politiske fange

Blyant på papir
27,5x21
Alle signert nede: Bendik Riis

{lot.title}
21
Riis, Bendik(1911-1988)Bekken på Bakke

Olje på plate
29x31

{lot.title}
22
Riis, Bendik(1911-1988)Stavkirke 1942

Olje på plate
65x81
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis. aug. 1942

{lot.title}
23
Riis, Bendik(1911-1988)Julemat til alle småfuglene 1959

Olje på plate
50x60
Signert midt på oppe: malet. av. Kunstmaleren Bendik Riis

{lot.title}
24
Riis, Bendik(1911-1988)Aftenstjernen

Olje på plate
56x73

{lot.title}
25
Riis, Bendik(1911-1988)Oppstilling med roser, studie

Olje på plate
33x44
Signert og påtegnet nede t.h.: Studie Bendik Riis

{lot.title}
26
Riis, Bendik(1911-1988)Høstaften på Karl Johan

Olje på plate
38x46

{lot.title}
27
Riis, Bendik(1911-1988)Aftensol, December 1952

Olje på plate
31x30
Signert nede på midten: Bendik Riis Påtegnet nede t.v.: Aftensol Datert nede t.h.: Dec. 1952

{lot.title}
28
Riis, Bendik(1911-1988)Studie - Mor Juli 1942

Olje på lerret
97x74
Signert nede t.v.: Bendik Riis Datert og påtegnet med tittel nede t.v.: Juli 1942 Studie - Mor

{lot.title}
29
Riis, Bendik(1911-1988)Høyfjellstudie

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: Bendik Riis Påtegnet med tittel nede t.v.: Höifjellstudie

{lot.title}
30
Riis, Bendik(1911-1988)Kvinneportrett, januar 1943

Olje på plate
46x38
Signert og påtegnet nede t.v.: Bendik Riis. januar.året.1943.

{lot.title}
31
Riis, Bendik(1911-1988)4.15

Olje på plate
98x65

{lot.title}
32
Riis, Bendik(1911-1988)Elvelandskap, vinter 1943

Olje på plate
54x65
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis 1943

{lot.title}
33
Riis, Bendik(1911-1988)Generasjoner

45x63

34
Riis, Bendik(1911-1988)Ukjent politisk fange 1952

79x59
Signert nede på arket

35
Riis, Bendik(1911-1988)Utkast til utsmykning Norge

Olje på plate
90x65
Usignert

36
Riis, Bendik(1911-1988)Komposisjon

Olje på lerret
60x60

37
Riis, Bendik(1911-1988)Det tause atelie 1942

Olje på plate
39x73
Signert nede t.v.: Bendik Riis Datert oppe t.h.: Mars-Mai-1942

38
Riis, Bendik(1911-1988)Kaos

Olje på lerret
60x60

39
Riis, Bendik(1911-1988)Selvportrett med palett

Olje på plate
92x73
Usignert

40
Riis, Bendik(1911-1988)Gammel dame

Olje på lerret
140x74

41
Riis, Bendik(1911-1988)Kvinne og mann

Olje på lerret
70x65
Signert nede på midten: Bendik

42
Riis, Bendik(1911-1988)Fuglene får mat 1959

Olje på plate
50x60
Signert, datert og påtegnet med motto oppe t.v.: Motto: "fuglene.får.Mat-" Dec. 1959 malet.-. af,-. Kunstmaleren Bendik Riis

43
Riis, Bendik(1911-1988)Mor Sørlandet 1943

Olje på plate
33x41
Signert, datert og påtegnet nede t.v.: Bendik Riis juli 1943 Sørlandet Mor ...Miniatür.

44
Riis, Bendik(1911-1988)Paradisets søstre 1946

27x37
Signert, datert og påtegnet nede på arket: Herr.Kunstmaleren.Bendik.Arnold.Riis 5 december.året.1946 Paradisets.Söstre

45
Riis, Bendik(1911-1988)Folkebad

Olje på lerret
Signert, datert og påtegnet nede på bildet: Arkitektur.for.Fredrikstad.vest.mars.anno.1947. FOLKEBAD. Malet av: Herr.Kunstmaleren Bendik Riis-

{lot.title}
46
Riis, Bendik(1911-1988)Vinterlandskap

Olje på plate
72x92

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her