Utstilling 5. november – 27. november 2011
Riis, Bendik(1911-1988)
Portrett av Sonja Marie 1946

Pastell på papir, lysmål
41x29
Signert, datert og påtegnet nede på arket: Tegnet av Herr Kunstmaleren Bendik Riis. 17. November. år. 1946. Presang. gave. fra. Bendik. for. Sonja. Marie. 20. November. 1946.

Presang til Harriets datter, Sonja Marie, men den kom aldri frem til henne.

Vurdering

Auksjonert 5. november – 27. november 2011