Bendik Riis Jubileumsutstilling

Utstilling 5. november – 27. november

Riis, Bendik (1911-1988)
Julen med gleder, December 1946

Blyant og pastell på papir, lysmål
31x35
Signert og datert nede t.v.: Tegnet. av. "Herr. Kunstmaleren. Bendik. Riis." "december" "år. 1946"

Påtegnet med noter opp på arket og tekst nede på arket: Julen med gleder og fest stemning og jublende toner. Solstrålers lys stjernenes sølvglimt i evighets soner. Norge Norge, snehvite strålende fædrene land i fred. Juletrær smykket av stjerne krystaller og lys i skog og hus.

Auksjonert 5. november – 27. november