Tidemand, Adolph(1814-1876)
Velgjørenhet 1852
Olje på lerret
62x54
Signert og datert t.h. på benken: A. Tidemand 1852
Plakett på rammen: "A Tidemand 14-8-1814 - 25-8-1876". Plakett på rammen: "Betlersken". Påtegnet på lapp på baksiden, på blindrammen: "Benevolence. A. Tidemand, pinx.".
Antagelig Dietrichson nr 384.
Tidemand & Gude: "Der aander en tindrende Sommerluft varmt over Hardangerfjords Vande", utstilling Nasjonalgalleriet, Oslo 2003 kat.nr. 42 med tittel: "Velgjørenhet".
Vurdering
NOK 2 500 000–3 500 000
Auksjonert mandag 26. november 2012 kl 19:30
Tilslag NOK 2 500 000