Jubileumsauksjonen, del 1

Auksjon mandag 26. november 2012 kl 19:30

Tidemand, Adolph (1814-1876)
Velgjørenhet 1852

Olje på lerret
62x54
Signert og datert t.h. på benken: A. Tidemand 1852

Plakett på rammen: "A Tidemand 14-8-1814 - 25-8-1876". Plakett på rammen: "Betlersken". Påtegnet på lapp på baksiden, på blindrammen: "Benevolence. A. Tidemand, pinx.".

UTSTILT:

Tidemand & Gude: "Der aander en tindrende Sommerluft varmt over Hardangerfjords Vande", utstilling Nasjonalgalleriet, Oslo 2003 kat.nr. 42 med tittel: "Velgjørenhet".

Auksjonert mandag 26. november 2012 kl 19:30

Vurdering
NOK 2 500 000–3 500 000

Tilslag NOK 2 500 000