Jubileumsauksjonen, del 1

Auksjon mandag 26. november 2012 kl 19:30

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Landskap fra Christianiafjorden 1856

Olje på lerret
75x110
Signert og datert nede t.h.: JF Eckersberg 1856.

NOK 100 000
Tilslag NOK 90 000
{lot.title}
2
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Åsterudtjernet, utsikt over Ringerike 1878

Olje på lerret
88x127
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1878

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 330 000
{lot.title}
3
Tidemand, Adolph(1814-1876)Velgjørenhet 1852

Olje på lerret
62x54
Signert og datert t.h. på benken: A. Tidemand 1852

NOK 2 500 000–3 500 000
Tilslag NOK 2 500 000
{lot.title}
4
Tidemand, Adolph(1814-1876)Familielykke

Kull og lavering på papir, oppklebet på lerret
lysmål diameter: 85
Signert nede t.h.: A. Tidemand

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
5
Askevold, Anders(1834-1900)Ved vanningsstedet 1882

Olje på lerret
64x48
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1882.

Tilslag NOK 46 000
{lot.title}
6
Askevold, Anders(1834-1900)Budeie med kyr ved elvebredd

Olje på lerret
94x67
Signert nede t.v: A: Askevold

Tilslag NOK 48 000
{lot.title}
7
Ross, Christian Meyer(1843-1904)Italiensk gategutt (Appelsingutten) 1881

Olje på lerret
80x58
Signert og datert nede t.v.: C M Ross. Roma. 1881

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
8
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Aften i Ny-Hellesund 1914

Olje på lerret
91x161
Signert nede t.h.: -Amaldus Nielsen. Datert nede t.v.: 1914.

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 620 000
{lot.title}
9
Ancher, Michael(1849-1927)Fiskere styrer gjennom brenninger 1887

Olje på lerret
111x140
Signert og datert nede t.h.: Michael Ancher. 87.

NOK 1 500 000
{lot.title}
10
Krohg, Christian(1852-1925)Oda leser Verdens Gang

Olje på lerret
50x62
Signert nede t.h.: C Krohg

NOK 400 000–600 000
{lot.title}
11
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Kragerø 1882

Olje på mahogniplate
30x41
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow 1882.

NOK 400 000–500 000
Tilslag NOK 330 000
{lot.title}
12
Krohg, Christian(1852-1925)Stående pike

Olje på plate
67x38
Signert nede t.h.: C Krohg

Tilslag NOK 64 000
{lot.title}
13
Krohg, Christian(1852-1925)Madam Blom

Olje på plate
41x31
Signert nede t.h.: C Krohg

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
14
Krohg, Christian(1852-1925)Marie Krohg i profil

Olje på lerret
47x38
Signert nede t.h.: C. Krohg

Tilslag NOK 32 000
{lot.title}
15
Bratland, Jacob(1859-1906)Portrett av Bokken Lasson

Olje på lerret, oppklebet på plate
57x40
Signert og påtegnet med dedikasjon oppe t.h.: Til min ven Inge Heiberg - Jac Bratland

Tilslag NOK 33 000
{lot.title}
16
Thaulow, Frits(1847-1906)Mann i båt, elvelandskap

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 390 000
{lot.title}
17
Thaulow, Frits(1847-1906)Elv i Frankrike

Olje på lerret
81x100
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

NOK 600 000
{lot.title}
18
Peters, Wilhelm(1851-1935)Hvile i slåtten 1877

Olje på lerret
79x68
Signert og datert nede t.h.: Wilh Peters 1877

Tilslag NOK 37 000
{lot.title}
19
Peters, Wilhelm(1851-1935)Sledekjøring 1898

Olje på lerret
95x75
Signert og datert nede t.h.: Wilh Peters 98

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 110 000
{lot.title}
20
Ender, Axel(1853-1920)Hopprenn

Olje på lerret
60x90
Signert nede t.h.: Axel Ender.

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 180 000
{lot.title}
21
Dahl, Hans(1849-1937)I frisk bris

Olje på lerret
67x100
Signert nede t.h.: Hans -Dahl.

NOK 120 000–150 000
{lot.title}
22
Wentzel, Gustav(1859-1927)Interiør med spinnende kone og kardende pike

Olje på lerret
80x100
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
23
Gløersen, Jakob(1852-1912)Tømmerkjøring i vinterlandskap 1884

Olje på lerret
53x68
Signert og datert nede t.h.: J Gløersen -84

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
24
Mønsted, Peder(1859-1941)Kvinne i vinterlandskap, Langseth, Lillehamme 1919

Olje på lerret
37x49
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: P Mönsted. Langseth. 1919.

Tilslag NOK 44 000
{lot.title}
25
Normann, Adelsteen(1848-1918)Vinterlandskap med åpen elv

Olje på lerret
51x61
Signert nede t.v.: .A Normann

NOK 40 000
{lot.title}
26
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Nøkken 1911

Blyant og lavering på papir, lysmål
48x65
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen 1911.

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
27
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Parti fra Soneren i Sigdal 1899

Olje på lerret
45x68
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen. 1899.

Tilslag NOK 85 000
{lot.title}
28
Sohlberg, Harald(1869-1935)Vinternatt i Rondane 1917

Fargelitografi
61x69
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg 1917

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 195 000
{lot.title}
29
Munthe, Gerhard(1849-1929)Kommer han ikke snart? 1917

Olje på lerret
69x100
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: Gerhard Munthe. 1917. Lysaker.

NOK 500 000–700 000
{lot.title}
30
Astrup, Nikolai(1880-1928)Vårnatt og seljekall

Fargetresnitt med håndkolorering trykket på tykt
35x27
papir Signert i platen nede t.v.: NA

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 420 000
{lot.title}
31
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Eventyr 1924

Olje på lerret
59x73
Signert og datert nede t.v.: Thv. Erichsen 24.

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
32
Erichsen, Thorvald(1868-1939)På verandaen 1931

Olje på lerret
90x100
Signert og datert nede t.v.: Thorvald Erichsen 1931

{lot.title}
33
Karsten, Ludvig(1876-1926)Høstlandskap med hus 1914

Olje på lerret
99x108
Signert og datert nede t.v.: Karsten -14

NOK 800 000–1 000 000
{lot.title}
34
Karsten, Ludvig(1876-1926)Fra Nyhavn 1924

Olje på lerret
49x67
Signert og datert oppe t.h.: Karsten -24

NOK 400 000–600 000
{lot.title}
35
Karsten, Ludvig(1876-1926)Fra Skagen

Olje på lerret
30x41
Signert nede t.v.: Karsten

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 160 000
{lot.title}
36
Karsten, Ludvig(1876-1926)Ved vinduet 1915

75x88
Signert og datert oppe t.v.: Karsten -15

NOK 300 000–400 000
{lot.title}
37
Onsager, Søren(1878-1946)Ung kvinne i rød kjole 1916

Olje på lerret
55x72
Signert og datert nede t.v.: Sören Onsager 1916

{lot.title}
38
Onsager, Søren(1878-1946)Sittende kvinneakt

Olje på lerret
59x37
Signert oppe t.v.: Sören Onsager

{lot.title}
39
Lund, Henrik(1879-1935)Fra Karl Johans gate

Olje på lerret
85x80
Signert nede t.v.: Henrik Lund

Tilslag NOK 160 000
{lot.title}
40
Kavli, Arne(1878-1970)Fra en park

Olje på lerret
75x85
Signert nede t.v.: A. Kavli.

NOK 120 000–150 000
{lot.title}
41
Kavli, Arne(1878-1970)Robåter ved brygge, måneskinn 1914

Olje på lerret
63x65
Signert og datert nede t.h.: A. Kavli -14.

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
42
Kavli, Arne(1878-1970)Oppstilling med blomster 1912

Olje på lerret
61x50
Signert og datert nede t.v.: Arne Kavli. 12

{lot.title}
43
Thygesen, Rudolph(1880-1953)St. Hansnatt 1920

Olje på lerret
88x80
Signert og datert nede t.h.: R. Th. 20

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
44
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Folkeliv på Brevik Gård, Son 1927

Olje på lerret
85x100
Signert og datert nede t.h.: R Th -27-

{lot.title}
45
Hagn, Alfred(1882-1958)Motiv fra Son 1949

Olje på plate
60x67
Signert og datert nede t.h.: Hagn -49

NOK 50 000
{lot.title}
46
Hagn, Alfred(1882-1958)Solbadende figurer, Son 1949

Olje på plate
60x67
Signert og datert nede t.v.: Hagn -49

NOK 50 000
{lot.title}
47
Riis, Bendik(1911-1988)Høst

Olje på lerret
85x72
Signert nede t.v.: Bendik Riis.

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
48
Rian, Johs.(1891-1981)Fra atelieret på Ekely

Olje på plate
46x38
Signert nede t.v.: J Rian

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
49
Ekeland, Arne(1908-1994)Arcadia

Olje på lerret
134x140
Signert nede t.v.: Arne Ekeland

Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
50
Sparre, Victor(1919-2008)Natt med stjerner, stjernenes natt 1993

Olje på lerret
90x117
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -93

Tilslag NOK 72 000
{lot.title}
51
Johannessen, Jens(1934-)Stakkars lille Napoleon 1972

Olje på lerret
90x70
Signert nede t.v.: JJ Datert nede t.h.: 72

NOK 400 000
Tilslag NOK 300 000
{lot.title}
52
Weidemann, Jakob(1923-2001)Fleurs des champs 1969

Olje på lerret
130x89
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 69

Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
53
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1980

Olje på lerret
80x70
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 80

Tilslag NOK 75 000
{lot.title}
54
Rose, Knut(1936-2002)Komposisjon med figur

Olje på lerret
115x85
Signert nede t.h.: Knut Rose

Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
55
Rose, Knut(1936-2002)Letter

Olje på lerret
132x160
Signert nede t.h.: Knut Rose

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 130 000
{lot.title}
56
Gullvåg, Håkon(1959-)Nattverden

Olje på plate
100x99
Signert nede t.h.: Gullvåg

Tilslag NOK 68 000
{lot.title}
57
Gullvåg, Håkon(1959-)I stol

Olje på lerret
180x180
Signert nede t.h.: Gullvåg

Tilslag NOK 82 000
{lot.title}
58
Nupen, Kjell(1955-2014)Hjemsted

Blandingsteknikk på papir
79x108
Signert nede t.v.: K. Nupen.

NOK 40 000
Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
59
Rickhard, Leonard(1945-)Uten tittel

Olje på lerret
92x130
Signert nede t.h.: LR

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
60
Durban, Arne(1912-1993)Kvinne som tørker seg

Bronse
H: 45 cm
Signert på plinten: Durban

Tilslag NOK 46 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her