Jubileumsauksjonen, del 1

Auksjon mandag 26. november 2012 kl 19:30

Eckersberg, Johan Fredrik (1822-1870)
Landskap fra Christianiafjorden 1856

Olje på lerret
75x110
Signert og datert nede t.h.: JF Eckersberg 1856.

PROVENIENS: Peter Martin Anker (1863-1939), som 1892-1907 var gift med forfatteren Nini Roll Anker (1873-1942), og senere med Borghild Anker Rød (1876-1955).

UTSTILT:

Norges Jubilæumsutstilling, Kristiania 1914, kat.nr. 107, med tittel: "Landskap fra Kristianiafjorden".

Auksjonert mandag 26. november 2012 kl 19:30

Vurdering
NOK 100 000

Tilslag NOK 90 000