Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon mandag 25. november 2013 kl 19:00

Johnson, Kaare Espolin (1907-1994)
Trenyken

Blandingsteknikk
33x49
Signert nede t.h.: Espolin Johnson

Påtegnet med dedikasjon, datert 1963, nede t.h. "Fra kunstneren første gang i 1953 kom til Røst og fikk oppleve "Trenyken", har denne fjellformasjonen vært en stor inspirasjonskilde, flittig tegnet og besøkt." Fra boken om Kaare Espolin Johnsons grafikk, s. 125.

Auksjonert mandag 25. november 2013 kl 19:00

Vurdering

Tilslag NOK 11 500