Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon mandag 25. november 2013 kl 19:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Fearnley, Thomas(1802-1842)Kopi av J. C. Dahls "Fortundalen"

Olje på papir, oppklebet på lerret
37x46
Signert og påtegnet nede t.h.: Dahl comp. Fearnley. cop.

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
2
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Båter i rom sjø med fiskere som trekker garn

Olje på mahogniplate
46x36
Signert nede t.h.: HF Gude

Tilslag NOK 95 000
{lot.title}
3
Thaulow, Frits(1847-1906)Den gamle kirken

Olje på lerret
93x73
Signert nede t.v.: Frits Thaulow

NOK 500 000–700 000
Tilslag NOK 500 000
{lot.title}
4
Werenskiold, Erik(1855-1938)Kvinne i interiør 1881

Olje på mahogniplate
34x41
Signert og datert oppe t.h.: E. Werenskiold. Paris- 1881.

NOK 500 000–600 000
Tilslag NOK 350 000
{lot.title}
5
Krohg, Christian(1852-1925)Fisker med pipe

Olje på lerret, oppklebet på plate
41x43
Signert nede t.h.: C Krohg

{lot.title}
6
Krohg, Christian(1852-1925)Oda leser Verdens Gang

Olje på lerret
50x62
Signert nede t.h.: C Krohg

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 150 000 med forbehold
{lot.title}
7
Thaulow, Frits(1847-1906)Aften 1893

Olje på lerret
71x96
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 93.

NOK 300 000–500 000
{lot.title}
8
Thaulow, Frits(1847-1906)Elven Dordogne ved Beaulieu

Olje på lerret
66x82
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

NOK 400 000–600 000
{lot.title}
9
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fjordlandskap med folkeliv 1875

Olje på lerret
36x56
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1875

Tilslag NOK 130 000
{lot.title}
10
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Ved en norsk havn

Olje på lerret
81x116
Signert nede t.v.: J Bennetter

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
11
Askevold, Anders(1834-1900)Aften ved tjernet 1882

Olje på lerret
43x59
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. Ddf. 1882.

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 54 000
{lot.title}
12
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fiskevær i midnattsol 1881

Olje på lerret
67x103
Signert og datert nede t.h.: A Normann Ddf 1881

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
13
Hansteen, Nils(1855-1912)Fra Drøbak 1886

Olje på lerret
68x100
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 1886

{lot.title}
14
Astrup, Nikolai(1880-1928)Fra Sunde

Olje på lerret
50x70
Signert nede t.h.: N. Astrup

NOK 500 000–700 000
Tilslag NOK 680 000
{lot.title}
15
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Kjelsøy 1927

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.v.: Thorvald Erichsen 27.

{lot.title}
16
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Blomstrende epletrær 1903

Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.v.: Thv. Erichsen 03

{lot.title}
17
Holbø, Kristen(1869-1953)Fra Lillehammer

Olje på plate
65x80
Signert nede t.h.: K Holbö

Tilslag NOK 32 000
{lot.title}
18
Lundeby, Alf(1870-1961)Holme, Lillehammer 1916

Olje på lerret
88x98
Signert og datert nede t.v.: Alf Lundeby juni 1916 Stedsbestemt nede t.h.: Holme, Lillehammer

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 62 000
{lot.title}
19
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Sjøfugl i midnattssol

Olje på lerret
120x105
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
20
Munthe, Gerhard(1849-1929)Kommer han ikke snart? 1917

Olje på lerret
69x100
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: Gerhard Munthe. 1917. Lysaker.

NOK 300 000–500 000
Tilslag NOK 330 000
{lot.title}
21
Kavli, Arne(1878-1970)Oppstilling med blomster 1912

Olje på lerret
61x50
Signert og datert nede t.v.: Arne Kavli. 12

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
22
Kavli, Arne(1878-1970)To menn i en hage 1919

Olje på lerret
65x76
Signert og datert nede t.h.: A. Kavli. 19.

Tilslag NOK 30 000 med forbehold
{lot.title}
23
Riis, Bendik(1911-1988)Malmøyveien

Olje på plate
42x34
Signert nede på midten: Bendik Riis

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
24
Riis, Bendik(1911-1988)Studie: Spekter 1939

Olje på lerret
98x53
Signert nede t.h.: Bendik

{lot.title}
25
Weidemann, Jakob(1923-2001)Kvinne og barn ved vannet

Olje på plate
73x60
Signert nede t.h.: Weidemann

{lot.title}
26
Heramb, Thore(1916-2014)Bjerk ved tjernet 1976

Olje på lerret
93x73
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 76

Tilslag NOK 82 000
{lot.title}
27
Weidemann, Jakob(1923-2001)Mot lyset

Olje på lerret
150x150
Noe utydelig signert i rødt nede t.h.: Weidemann

NOK 100 000–120 000
Tilslag NOK 125 000
{lot.title}
28
Johannessen, Jens(1934-)Masken 1972

Olje på lerret
200x160
Signert og datert nede t.v.: JJ 72

NOK 800 000–1 000 000
Tilslag NOK 1 100 000
{lot.title}
29
Kjær, Anders(1940-)Uten tittel XXXX 1981

Olje på lerret
100x135
Signert nede t.h.: Kjær

Tilslag NOK 75 000
{lot.title}
30
Nupen, Kjell(1955-2014)Komposisjon

Olje på lerret
109x79
Signert nede t.h.: K Nupen.

Tilslag NOK 28 000 med forbehold
{lot.title}
31

Olje på lerret
109x79
Signert nede t.h.: K. Nupen

{lot.title}
32
Folmoe, Trine(1962-)Mor og barn

Olje på lerret
90x81
Signert nede t.h.: Folmoe

NOK 50 000
{lot.title}
33
Schyberg Olsen, Sverre(1971-)Edvard Munch, portrett

Olje på lerret
90x90
Signert nede t.v.: Sverre Schyberg Olsen

Tilslag NOK 34 000
{lot.title}
34
Werenskiold, Erik(1855-1938)Fortrolighet

Penn på papir
21,5x16
Signert nede t.h.: EW

{lot.title}
35
Werenskiold, Erik(1855-1938)Troll 1911

Blyant og penn på papir
25x32,5
Signert og datert nede t.v.: EW 1911

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
36
Werenskiold, Erik(1855-1938)Naken kvinne og menn som troll

Penn på papir
25x33
Signert nede t.v.: EW

Tilslag NOK 23 000
{lot.title}
37
Zorn, Anders(1860-1920)Ved pianoet 1900

Radering, lysmål
22x16, Platemål: 200x150 mm
Signert med blyant nede t. h.: Zorn.
Signert og datert i platen i midten t.v.: Zorn 1900

{lot.title}
38
Zorn, Anders(1860-1920)Sommer 1907

Radering, lysmål
20x14, Platemål: 178x120 mm
Signert og datert i platen nede t. v.: Zorn 1907

{lot.title}
39
Astrup, Nikolai(1880-1928)Stort selvportrett

Tresnitt med håndkolorering
Arket: 395-404x267-276 mm
Signert nede t.h.: NA

Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
40
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Ensom

Litografi
34,5x25,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson

{lot.title}
41
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Roende dreng

Litografi
26,5x18

NOK 7 000–9 000
{lot.title}
42
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Gubbene

Serigrafi
38x28

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
43
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Finnmarksbekk

Serigrafi
21x37
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

NOK 7 000–9 000
{lot.title}
44
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Trollfjorden

Serigrafi
41,5x52

{lot.title}
45
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Drøm

Litografi
50x64

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
46
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Roerne

Litografi
50x62

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
47
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Petter Dass I

Litografi
47x72,5

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
48
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Juksafiskere II

Litografi
Arket: 56,5x76 cm Motivet: 46,5x66,5 cm

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
49
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Mot Lofoten

Serigrafi med håndkolorering
61x48
Signert nede t.h.: Espolin Johnson -

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
50
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Lofotskøyter

Litografi
41,5x63,5

{lot.title}
51
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Trenyken

Blandingsteknikk
33x49

Tilslag NOK 11 500
{lot.title}
52
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Sommer

Serigrafi
35x47

{lot.title}
53
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Fiskerfamilie, Lofoten 1958

Litografi
35,5x44
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -58

{lot.title}
54
Savio, John(1902-1938)Hoppla vi lever

Tresnitt
Arket: 29x36,5 Motivet: 16,5x23
Signert nede t.h.: John Savio Nummerert nede t.v.: 58/100.

NOK 10 000
{lot.title}
55
Kollwitz, Käthe(1867-1945)Überfahren

Radering
35,5x45
Signert med blyant nede t.h.: Käthe Kollwitz

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
56
Fjell, Kai(1907-1989)Filosofen

Serigrafi, lysmål
49x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 8 000
{lot.title}
57
Fjell, Kai(1907-1989)Den blå krukke

Serigrafi
68x55
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 86 000
{lot.title}
58
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
48x77
Signert med blyant nede t.h.: Weidemann

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
59

Serigrafi, lysmål
48x77

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
60

Serigrafi, lysmål
48x77

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
61

Serigrafi, lysmål
76x48

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
62

Litografi med håndkolorering, lysmål
38x45
Signert nede t.h.: Weidemann

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
63
Fjell, Kai(1907-1989)Rødhette 1979

Akvarell på papir, lysmål
20x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 79

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
64
Picasso, Pablo(1881-1973)Hestekvinnen 1960

Litografi, lysmål
52x66
Signert nede t.h.: Picasso Datert oppe t.h.: 21.-22.4.60.

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
65
Picasso, Pablo(1881-1973)Portrett av D. H. Kahnweiler, II 1957

Litografi
Arket: 65,5x50,5 cm Motivet: 65x49,5 cm
Signert i rødt nede t.v.: Picasso Datert i trykket oppe t.h.: 3.6.57.

NOK 25 000–30 000
{lot.title}
66
Picasso, Pablo(1881-1973)Portrett av D. H. Kahnweiler, III 1957

Litografi
Arket: 65,5x50,5 cm Motivet: 64x49 cm

NOK 20 000–25 000
{lot.title}
67
Picasso, Pablo(1881-1973)Etreinte

Radering
Motivet: 425x570 mm
Signert med blyant nede t.h.: Picasso

{lot.title}
68
Nesch, Rolf(1893-1975)Seierherren

Fargemetalltrykk
Arket: 32,3x24,8
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.

{lot.title}
69
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Bygater Bergen 1960

Akvarell på papir, lysmål
34x25
Signert nede t.h.: L Eikaas Stedsbestemt og datert nede t.v.: Bergen /60

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
70
Bergslien, Knud(1827-1908)To gutter med en ravn

Olje på lerret
31x44
Signert nede t.h.: K. Bergslien

Tilslag NOK 31 000
{lot.title}
71
Bagge, Magnus Thulstrup(1825-1894)Aftenstemning med rein 1865

Olje på papir, oppklebet på plate
23x33
Signert og datert nede på midten: Magnus Bagge 1865

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
72
Baade, Knud(1808-1879)Fjordlandskap med folkeliv 1847

Olje på lerret
36x50
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: Baade Baade 1847

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
73
Fearnley, Thomas(1802-1842)Klostergang

18x19
Usignert

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
74
Gude, Nils(1859-1908)Haveinteriør med spaserende, lesende kvinne 1878

16x15,5
Signert og datert nede t.h.: Nils Gude 1878.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
75
Ender, Axel(1853-1920)Stående, strikkende kvinne i interiør

Olje på lerret
50x36
Signert nede t.h.: Axel Ender-

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 51 000
{lot.title}
76
Kauffmann, Hermann(1808-1889)Høylasskjøring

Olje på lerret
56x80
Signert nede t.h.: Herm: Kauffmann

Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
77
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute ved kyst 1913

Olje på lerret
40x80
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1913

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
78
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute ved kyst 1923

Olje på lerret
37x55
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1923.

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
79
Thaulow, Frits(1847-1906)Måneskinnsseilas 1891

Olje på lerret
50x65
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Frits Thaulow. 91.

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
80
Thaulow, Frits(1847-1906)Kvinne i elvelandskap

Olje på lerret
54x65
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
81
Thaulow, Frits(1847-1906)Elv i vinterlandskap

Olje på lerret
33x46

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
82
Normann, Adelsteen(1848-1918)Vinterlandskap med åpen elv

Olje på lerret
51x61
Signert nede t.v.: .A Normann

Tilslag NOK 27 000
{lot.title}
83
Skredsvig, Christian(1854-1924)Landskap med hus 1872

19x26
Signert og datert nede t.h.: CS 72

{lot.title}
84
Diriks, Edvard(1855-1930)Bylandskap

Olje på mahogniplate
44x64
Signert nede t.h.: Diriks

{lot.title}
85
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Sommermorgen 1873

Olje på lerret
42x62
Signert og datert nede t.v.: Smith Hald 73.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
86
Munthe, Gerhard(1849-1929)I grålysningen 1878

Olje på lerret
33x46
Signert og datert nede t.h.: Gerh: Munthe München -1878

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
87
Sørensen, Jørgen(1861-1894)Småbruk 1893

Olje på lerret
45x59
Signert og datert nede t.h.: Jørgen Sørensen 93

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
88
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Nordlandsbåt i frisk bris 1900

Olje på lerret
68x114
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1900

{lot.title}
89
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Midnattsol Nordland

Olje på lerret
70x85
Dobbeltsignert nede t.v.: Th Holmboe Holmboe

Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
90
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Frogner hovedgård 1895

Olje på lerret
60x100
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1895

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
91
Ulving, Even(1863-1952)Landevei med folkeliv

Olje på plate
60x73
Signert nede t.v.: E Ulving

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
92
Peterssen, Eilif(1852-1928)Fra Sandøya, Tvedestrand. Gammelt Sørlandshus 1925

Olje på lerret
57x66
Signert og datert nede t.h.: Eilif P. 25

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
93
Uchermann, Karl(1855-1940)To hunder

Olje på lerret
95x107
Signert nede t.h.: Karl Uchermann.

Tilslag NOK 54 000
{lot.title}
94
Gran, Halfdan(1869-1930)Mopsen Bob 1902

Olje på lerret
57x49
Signert og datert nede t. h.: Halfdan Gran 1902, samt påtegnet nede t. h.: "Bob" 1889-19.

{lot.title}
95
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)Fjell 1959

Tempera og metallfolie på plate
13x17
Signert og datert nede t.h.: AEB 1959

{lot.title}
96

Tempera og metallfolie på papir, oppklebet på
12x19
plate Signert og datert nede t.h.: AEB 1959

{lot.title}
97
Hetvinsglass

Grålig glass
H: 14 cm
Nøstetangen, ca 1760-70.

NOK 40 000–50 000
Tilslag NOK 38 000
{lot.title}
98
Hetvinsglass

Grålig glass
H: 13,5
Nøstetangen, ca 1760-70.

NOK 15 000–18 000
Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
99
Hetvinsglass

Grålig glass
H: 15 cm
Nøstetangen, ca 1760-70.

NOK 15 000–18 000
Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
100
Vinglass

Grålig glass
H: 16,5 cm
Nøstetangen, ca 1760-70.

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
101
Hetvinsglass

Grålig glass
H: 13,5 cm
Nøstetangen, ca 1760-70.

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 19 000
{lot.title}
102
Vinglass

Grålig glass
H: 16 cm
Nøstetangen, ca 1760-70.

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
103
Hetvinsglass

Grålig glass
H: 14 cm
Nøstetangen, ca 1760-70.

NOK 7 000–9 000
{lot.title}
104
Vinglass

Grålig glass
H: 18 cm
Nøstetangen, ca 1760-70.

NOK 18 000–20 000
Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
105
Vinglass

Grålig glass
H: 16,5 cm
Nøstetangen, ca 1760-70.

NOK 18 000–20 000
Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
106
Vinglass"Chrystal Desert"

Grålig glass
H: 18 cm
Nøstetangen, ca 1760.

{lot.title}
107
Vinglass

Klart glass
H: 17,5 cm
Antagelig Nøstetangen, ca 1760.

{lot.title}
108
Hetvinsglass

Klart glass
H: 17 cm
Antagelig Nøstetangen, ca. 1760.

{lot.title}
109
GobelinEn av Boccaccios "Berømte kvinner"

Håndvevet ull
226x160
Usignert

Tilslag NOK 32 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her