Auksjon mandag 25. november 2013 kl 19:00

Grev Wedels Moderne og Klassiske

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Kopi av J. C. Dahls "Fortundalen"
1
Fearnley, Thomas(1802-1842)Kopi av J. C. Dahls "Fortundalen"

Olje på papir, oppklebet på lerret
37x46
Signert og påtegnet nede t.h.: Dahl comp. Fearnley. cop.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Båter i rom sjø med fiskere som trekker garn
2
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Båter i rom sjø med fiskere som trekker garn

Olje på mahogniplate
46x36
Signert nede t.h.: HF Gude

Vurdering
Tilslag
NOK 95 000
Den gamle kirken
3
Thaulow, Frits(1847-1906)Den gamle kirken

Olje på lerret
93x73
Signert nede t.v.: Frits Thaulow

Vurdering
NOK 500 000–700 000
Tilslag
NOK 500 000
Kvinne i interiør 1881
4
Werenskiold, Erik(1855-1938)Kvinne i interiør 1881

Olje på mahogniplate
34x41
Signert og datert oppe t.h.: E. Werenskiold. Paris- 1881.

Vurdering
NOK 500 000–600 000
Tilslag
NOK 350 000
Fisker med pipe
5
Krohg, Christian(1852-1925)Fisker med pipe

Olje på lerret, oppklebet på plate
41x43
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
Oda leser Verdens Gang
6
Krohg, Christian(1852-1925)Oda leser Verdens Gang

Olje på lerret
50x62
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 150 000 med forbehold
Aften 1893
7
Thaulow, Frits(1847-1906)Aften 1893

Olje på lerret
71x96
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 93.

Vurdering
NOK 300 000–500 000
Elven Dordogne ved Beaulieu
8
Thaulow, Frits(1847-1906)Elven Dordogne ved Beaulieu

Olje på lerret
66x82
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Fjordlandskap med folkeliv 1875
9
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fjordlandskap med folkeliv 1875

Olje på lerret
36x56
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1875

Vurdering
Tilslag
NOK 130 000
Ved en norsk havn
10
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Ved en norsk havn

Olje på lerret
81x116
Signert nede t.v.: J Bennetter

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Aften ved tjernet 1882
11
Askevold, Anders(1834-1900)Aften ved tjernet 1882

Olje på lerret
43x59
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. Ddf. 1882.

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 54 000
Fiskevær i midnattsol 1881
12
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fiskevær i midnattsol 1881

Olje på lerret
67x103
Signert og datert nede t.h.: A Normann Ddf 1881

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Fra Drøbak 1886
13
Hansteen, Nils(1855-1912)Fra Drøbak 1886

Olje på lerret
68x100
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 1886

Vurdering
Fra Sunde
14
Astrup, Nikolai(1880-1928)Fra Sunde

Olje på lerret
50x70
Signert nede t.h.: N. Astrup

Vurdering
NOK 500 000–700 000
Tilslag
NOK 680 000
Fra Kjelsøy 1927
15
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Kjelsøy 1927

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.v.: Thorvald Erichsen 27.

Vurdering
Blomstrende epletrær 1903
16
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Blomstrende epletrær 1903

Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.v.: Thv. Erichsen 03

Vurdering
Fra Lillehammer
17
Holbø, Kristen(1869-1953)Fra Lillehammer

Olje på plate
65x80
Signert nede t.h.: K Holbö

Vurdering
Tilslag
NOK 32 000
Holme, Lillehammer 1916
18
Lundeby, Alf(1870-1961)Holme, Lillehammer 1916

Olje på lerret
88x98
Signert og datert nede t.v.: Alf Lundeby juni 1916 Stedsbestemt nede t.h.: Holme, Lillehammer

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 62 000
Sjøfugl i midnattssol
19
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Sjøfugl i midnattssol

Olje på lerret
120x105
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Kommer han ikke snart? 1917
20
Munthe, Gerhard(1849-1929)Kommer han ikke snart? 1917

Olje på lerret
69x100
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: Gerhard Munthe. 1917. Lysaker.

Vurdering
NOK 300 000–500 000
Tilslag
NOK 330 000
Oppstilling med blomster 1912
21
Kavli, Arne(1878-1970)Oppstilling med blomster 1912

Olje på lerret
61x50
Signert og datert nede t.v.: Arne Kavli. 12

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
To menn i en hage 1919
22
Kavli, Arne(1878-1970)To menn i en hage 1919

Olje på lerret
65x76
Signert og datert nede t.h.: A. Kavli. 19.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000 med forbehold
Malmøyveien
23
Riis, Bendik(1911-1988)Malmøyveien

Olje på plate
42x34
Signert nede på midten: Bendik Riis

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Studie: Spekter 1939
24
Riis, Bendik(1911-1988)Studie: Spekter 1939

Olje på lerret
98x53
Signert nede t.h.: Bendik

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000 med forbehold
Kvinne og barn ved vannet
25
Weidemann, Jakob(1923-2001)Kvinne og barn ved vannet

Olje på plate
73x60
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Bjerk ved tjernet 1976
26
Heramb, Thore(1916-2014)Bjerk ved tjernet 1976

Olje på lerret
93x73
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 76

Vurdering
Tilslag
NOK 82 000
Mot lyset
27
Weidemann, Jakob(1923-2001)Mot lyset

Olje på lerret
150x150
Noe utydelig signert i rødt nede t.h.: Weidemann

Vurdering
NOK 100 000–120 000
Tilslag
NOK 125 000
Masken 1972
28
Johannessen, Jens(1934-)Masken 1972

Olje på lerret
200x160
Signert og datert nede t.v.: JJ 72

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000
Tilslag
NOK 1 100 000
Uten tittel XXXX 1981
29
Kjær, Anders(1940-)Uten tittel XXXX 1981

Olje på lerret
100x135
Signert nede t.h.: Kjær

Vurdering
Tilslag
NOK 75 000
30
Nupen, Kjell(1955-2014)Komposisjon

Olje på lerret
109x79
Signert nede t.h.: K Nupen.

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000 med forbehold
31

Olje på lerret
109x79
Signert nede t.h.: K. Nupen

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000 med forbehold
Mor og barn
32
Folmoe, Trine(1962-)Mor og barn

Olje på lerret
90x81
Signert nede t.h.: Folmoe

Vurdering
NOK 50 000
Edvard Munch, portrett
33
Schyberg Olsen, Sverre(1971-)Edvard Munch, portrett

Olje på lerret
90x90
Signert nede t.v.: Sverre Schyberg Olsen

Vurdering
Tilslag
NOK 34 000
Fortrolighet
34
Werenskiold, Erik(1855-1938)Fortrolighet

Penn på papir
21,5x16
Signert nede t.h.: EW

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Troll 1911
35
Werenskiold, Erik(1855-1938)Troll 1911

Blyant og penn på papir
25x32,5
Signert og datert nede t.v.: EW 1911

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Naken kvinne og menn som troll
36
Werenskiold, Erik(1855-1938)Naken kvinne og menn som troll

Penn på papir
25x33
Signert nede t.v.: EW

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Ved pianoet 1900
37
Zorn, Anders(1860-1920)Ved pianoet 1900

Radering, lysmål
22x16, Platemål: 200x150 mm
Signert med blyant nede t. h.: Zorn.
Signert og datert i platen i midten t.v.: Zorn 1900

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Sommer 1907
38
Zorn, Anders(1860-1920)Sommer 1907

Radering, lysmål
20x14, Platemål: 178x120 mm
Signert og datert i platen nede t. v.: Zorn 1907

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Stort selvportrett
39
Astrup, Nikolai(1880-1928)Stort selvportrett

Tresnitt med håndkolorering
Arket: 395-404x267-276 mm
Signert nede t.h.: NA

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Ensom
40
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Ensom

Litografi
34,5x25,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson

Vurdering
Roende dreng
41
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Roende dreng

Litografi
26,5x18

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 7 000
Gubbene
42
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Gubbene

Serigrafi
38x28

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Finnmarksbekk
43
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Finnmarksbekk

Serigrafi
21x37
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Trollfjorden
44
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Trollfjorden

Serigrafi
41,5x52

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Drøm
45
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Drøm

Litografi
50x64

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Roerne
46
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Roerne

Litografi
50x62

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Petter Dass I
47
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Petter Dass I

Litografi
47x72,5

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Juksafiskere II
48
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Juksafiskere II

Litografi
Arket: 56,5x76 cm Motivet: 46,5x66,5 cm

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Mot Lofoten
49
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Mot Lofoten

Serigrafi med håndkolorering
61x48
Signert nede t.h.: Espolin Johnson -

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Lofotskøyter
50
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Lofotskøyter

Litografi
41,5x63,5

Vurdering
Tilslag
NOK 9 500
Trenyken
51
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Trenyken

Blandingsteknikk
33x49

Vurdering
Tilslag
NOK 11 500
Sommer
52
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Sommer

Serigrafi
35x47

Vurdering
Fiskerfamilie, Lofoten 1958
53
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Fiskerfamilie, Lofoten 1958

Litografi
35,5x44
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -58

Vurdering
Hoppla vi lever
54
Savio, John(1902-1938)Hoppla vi lever

Tresnitt
Arket: 29x36,5 Motivet: 16,5x23
Signert nede t.h.: John Savio Nummerert nede t.v.: 58/100.

Vurdering
NOK 10 000
Überfahren
55
Kollwitz, Käthe(1867-1945)Überfahren

Radering
35,5x45
Signert med blyant nede t.h.: Käthe Kollwitz

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Filosofen
56
Fjell, Kai(1907-1989)Filosofen

Serigrafi, lysmål
49x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 8 000
Den blå krukke
57
Fjell, Kai(1907-1989)Den blå krukke

Serigrafi
68x55
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 86 000
58
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
48x77
Signert med blyant nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
59

Serigrafi, lysmål
48x77

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
60

Serigrafi, lysmål
48x77

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
61

Serigrafi, lysmål
76x48

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
62

Litografi med håndkolorering, lysmål
38x45
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Rødhette 1979
63
Fjell, Kai(1907-1989)Rødhette 1979

Akvarell på papir, lysmål
20x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 79

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 14 000
Hestekvinnen 1960
64
Picasso, Pablo(1881-1973)Hestekvinnen 1960

Litografi, lysmål
52x66
Signert nede t.h.: Picasso Datert oppe t.h.: 21.-22.4.60.

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Portrett av D. H. Kahnweiler, II 1957
65
Picasso, Pablo(1881-1973)Portrett av D. H. Kahnweiler, II 1957

Litografi
Arket: 65,5x50,5 cm Motivet: 65x49,5 cm
Signert i rødt nede t.v.: Picasso Datert i trykket oppe t.h.: 3.6.57.

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Portrett av D. H. Kahnweiler, III 1957
66
Picasso, Pablo(1881-1973)Portrett av D. H. Kahnweiler, III 1957

Litografi
Arket: 65,5x50,5 cm Motivet: 64x49 cm

Vurdering
NOK 20 000–25 000
Etreinte
67
Picasso, Pablo(1881-1973)Etreinte

Radering
Motivet: 425x570 mm
Signert med blyant nede t.h.: Picasso

Vurdering
Seierherren
68
Nesch, Rolf(1893-1975)Seierherren

Fargemetalltrykk
Arket: 32,3x24,8
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.

Vurdering
Bygater Bergen 1960
69
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Bygater Bergen 1960

Akvarell på papir, lysmål
34x25
Signert nede t.h.: L Eikaas Stedsbestemt og datert nede t.v.: Bergen /60

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
To gutter med en ravn
70
Bergslien, Knud(1827-1908)To gutter med en ravn

Olje på lerret
31x44
Signert nede t.h.: K. Bergslien

Vurdering
Tilslag
NOK 31 000
Aftenstemning med rein 1865
71
Bagge, Magnus Thulstrup(1825-1894)Aftenstemning med rein 1865

Olje på papir, oppklebet på plate
23x33
Signert og datert nede på midten: Magnus Bagge 1865

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Fjordlandskap med folkeliv 1847
72
Baade, Knud(1808-1879)Fjordlandskap med folkeliv 1847

Olje på lerret
36x50
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: Baade Baade 1847

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Klostergang
73
Fearnley, Thomas(1802-1842)Klostergang

18x19
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Haveinteriør med spaserende, lesende kvinne 1878
74
Gude, Nils(1859-1908)Haveinteriør med spaserende, lesende kvinne 1878

16x15,5
Signert og datert nede t.h.: Nils Gude 1878.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Stående, strikkende kvinne i interiør
75
Ender, Axel(1853-1920)Stående, strikkende kvinne i interiør

Olje på lerret
50x36
Signert nede t.h.: Axel Ender-

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 51 000
Høylasskjøring
76
Kauffmann, Hermann(1808-1889)Høylasskjøring

Olje på lerret
56x80
Signert nede t.h.: Herm: Kauffmann

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Seilskute ved kyst 1913
77
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute ved kyst 1913

Olje på lerret
40x80
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1913

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Seilskute ved kyst 1923
78
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute ved kyst 1923

Olje på lerret
37x55
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1923.

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Måneskinnsseilas 1891
79
Thaulow, Frits(1847-1906)Måneskinnsseilas 1891

Olje på lerret
50x65
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Frits Thaulow. 91.

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 40 000
Kvinne i elvelandskap
80
Thaulow, Frits(1847-1906)Kvinne i elvelandskap

Olje på lerret
54x65
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Elv i vinterlandskap
81
Thaulow, Frits(1847-1906)Elv i vinterlandskap

Olje på lerret
33x46

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Vinterlandskap med åpen elv
82
Normann, Adelsteen(1848-1918)Vinterlandskap med åpen elv

Olje på lerret
51x61
Signert nede t.v.: .A Normann

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
Landskap med hus 1872
83
Skredsvig, Christian(1854-1924)Landskap med hus 1872

19x26
Signert og datert nede t.h.: CS 72

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Bylandskap
84
Diriks, Edvard(1855-1930)Bylandskap

Olje på mahogniplate
44x64
Signert nede t.h.: Diriks

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Sommermorgen 1873
85
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Sommermorgen 1873

Olje på lerret
42x62
Signert og datert nede t.v.: Smith Hald 73.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
I grålysningen 1878
86
Munthe, Gerhard(1849-1929)I grålysningen 1878

Olje på lerret
33x46
Signert og datert nede t.h.: Gerh: Munthe München -1878

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Småbruk 1893
87
Sørensen, Jørgen(1861-1894)Småbruk 1893

Olje på lerret
45x59
Signert og datert nede t.h.: Jørgen Sørensen 93

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Nordlandsbåt i frisk bris 1900
88
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Nordlandsbåt i frisk bris 1900

Olje på lerret
68x114
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1900

Vurdering
Midnattsol Nordland
89
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Midnattsol Nordland

Olje på lerret
70x85
Dobbeltsignert nede t.v.: Th Holmboe Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Fra Frogner hovedgård 1895
90
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Frogner hovedgård 1895

Olje på lerret
60x100
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1895

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Landevei med folkeliv
91
Ulving, Even(1863-1952)Landevei med folkeliv

Olje på plate
60x73
Signert nede t.v.: E Ulving

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Fra Sandøya, Tvedestrand. Gammelt Sørlandshus 1925
92
Peterssen, Eilif(1852-1928)Fra Sandøya, Tvedestrand. Gammelt Sørlandshus 1925

Olje på lerret
57x66
Signert og datert nede t.h.: Eilif P. 25

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
To hunder
93
Uchermann, Karl(1855-1940)To hunder

Olje på lerret
95x107
Signert nede t.h.: Karl Uchermann.

Vurdering
Tilslag
NOK 54 000
Mopsen Bob 1902
94
Gran, Halfdan(1869-1930)Mopsen Bob 1902

Olje på lerret
57x49
Signert og datert nede t. h.: Halfdan Gran 1902, samt påtegnet nede t. h.: "Bob" 1889-19.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Fjell 1959
95
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)Fjell 1959

Tempera og metallfolie på plate
13x17
Signert og datert nede t.h.: AEB 1959

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Fjell 1959
96

Tempera og metallfolie på papir, oppklebet på
12x19
plate Signert og datert nede t.h.: AEB 1959

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
97
Hetvinsglass

Grålig glass
H: 14 cm
Nøstetangen, ca 1760-70.

Vurdering
NOK 40 000–50 000
Tilslag
NOK 38 000
98
Hetvinsglass

Grålig glass
H: 13,5
Nøstetangen, ca 1760-70.

Vurdering
NOK 15 000–18 000
Tilslag
NOK 15 000
99
Hetvinsglass

Grålig glass
H: 15 cm
Nøstetangen, ca 1760-70.

Vurdering
NOK 15 000–18 000
Tilslag
NOK 25 000
100
Vinglass

Grålig glass
H: 16,5 cm
Nøstetangen, ca 1760-70.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
101
Hetvinsglass

Grålig glass
H: 13,5 cm
Nøstetangen, ca 1760-70.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 19 000
102
Vinglass

Grålig glass
H: 16 cm
Nøstetangen, ca 1760-70.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 20 000
103
Hetvinsglass

Grålig glass
H: 14 cm
Nøstetangen, ca 1760-70.

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 6 000
104
Vinglass

Grålig glass
H: 18 cm
Nøstetangen, ca 1760-70.

Vurdering
NOK 18 000–20 000
Tilslag
NOK 18 000
105
Vinglass

Grålig glass
H: 16,5 cm
Nøstetangen, ca 1760-70.

Vurdering
NOK 18 000–20 000
Tilslag
NOK 18 000
"Chrystal Desert"
106
Vinglass"Chrystal Desert"

Grålig glass
H: 18 cm
Nøstetangen, ca 1760.

Vurdering
107
Vinglass

Klart glass
H: 17,5 cm
Antagelig Nøstetangen, ca 1760.

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
108
Hetvinsglass

Klart glass
H: 17 cm
Antagelig Nøstetangen, ca. 1760.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
En av Boccaccios "Berømte kvinner"
109
GobelinEn av Boccaccios "Berømte kvinner"

Håndvevet ull
226x160
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 32 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på