Olje på papir, oppklebet på lerret
37x46
Signert og påtegnet nede t.h.: Dahl comp. Fearnley. cop.
NOK 150 000–200 000
37x46
Olje på mahogniplate
46x36
Signert nede t.h.: HF Gude
Olje på lerret
93x73
Signert nede t.v.: Frits Thaulow
Olje på mahogniplate
34x41
Signert og datert oppe t.h.: E. Werenskiold. Paris- 1881.
Olje på lerret, oppklebet på plate
41x43
Signert nede t.h.: C Krohg
Olje på lerret
50x62
Signert nede t.h.: C Krohg
Olje på lerret
71x96
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 93.
Olje på lerret
66x82
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.
Olje på lerret
36x56
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1875
Olje på lerret
81x116
Signert nede t.v.: J Bennetter
Olje på lerret
43x59
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. Ddf. 1882.
Olje på lerret
67x103
Signert og datert nede t.h.: A Normann Ddf 1881
Olje på lerret
68x100
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 1886
Olje på lerret
50x70
Signert nede t.h.: N. Astrup
Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.v.: Thorvald Erichsen 27.
Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.v.: Thv. Erichsen 03
Olje på plate
65x80
Signert nede t.h.: K Holbö
Olje på lerret
88x98
Signert og datert nede t.v.: Alf Lundeby juni 1916 Stedsbestemt nede t.h.: Holme, Lillehammer
Olje på lerret
120x105
Signert nede t.v.: Th Holmboe
Olje på lerret
69x100
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: Gerhard Munthe. 1917. Lysaker.
Olje på lerret
61x50
Signert og datert nede t.v.: Arne Kavli. 12
Olje på lerret
65x76
Signert og datert nede t.h.: A. Kavli. 19.
Olje på plate
42x34
Signert nede på midten: Bendik Riis
Olje på lerret
98x53
Signert nede t.h.: Bendik
Olje på plate
73x60
Signert nede t.h.: Weidemann
Olje på lerret
93x73
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 76
Olje på lerret
150x150
Noe utydelig signert i rødt nede t.h.: Weidemann
Olje på lerret
200x160
Signert og datert nede t.v.: JJ 72
Olje på lerret
100x135
Signert nede t.h.: Kjær
Olje på lerret
109x79
Signert nede t.h.: K Nupen.
Olje på lerret
109x79
Signert nede t.h.: K. Nupen
Olje på lerret
90x81
Signert nede t.h.: Folmoe
Olje på lerret
90x90
Signert nede t.v.: Sverre Schyberg Olsen
Penn på papir
21,5x16
Signert nede t.h.: EW
Blyant og penn på papir
25x32,5
Signert og datert nede t.v.: EW 1911
Penn på papir
25x33
Signert nede t.v.: EW
Radering, lysmål
22x16, Platemål: 200x150 mm
Signert med blyant nede t. h.: Zorn.
Signert og datert i platen i midten t.v.: Zorn 1900
Radering, lysmål
20x14, Platemål: 178x120 mm
Signert og datert i platen nede t. v.: Zorn 1907
Tresnitt med håndkolorering
Arket: 395-404x267-276 mm
Signert nede t.h.: NA
Litografi
34,5x25,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson
Litografi
26,5x18
Serigrafi
38x28
Serigrafi
21x37
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.
Serigrafi
41,5x52
Litografi
50x64
Litografi
50x62
Litografi
47x72,5
Litografi
Arket: 56,5x76 cm Motivet: 46,5x66,5 cm
Serigrafi med håndkolorering
61x48
Signert nede t.h.: Espolin Johnson -
Litografi
41,5x63,5
Blandingsteknikk
33x49
Serigrafi
35x47
Litografi
35,5x44
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -58
Tresnitt
Arket: 29x36,5 Motivet: 16,5x23
Signert nede t.h.: John Savio Nummerert nede t.v.: 58/100.
Radering
35,5x45
Signert med blyant nede t.h.: Käthe Kollwitz
Serigrafi, lysmål
49x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi
68x55
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi, lysmål
48x77
Signert med blyant nede t.h.: Weidemann
Serigrafi, lysmål
48x77
Serigrafi, lysmål
48x77
Serigrafi, lysmål
76x48
Litografi med håndkolorering, lysmål
38x45
Signert nede t.h.: Weidemann
Akvarell på papir, lysmål
20x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 79
Litografi, lysmål
52x66
Signert nede t.h.: Picasso Datert oppe t.h.: 21.-22.4.60.
Litografi
Arket: 65,5x50,5 cm Motivet: 65x49,5 cm
Signert i rødt nede t.v.: Picasso Datert i trykket oppe t.h.: 3.6.57.
Litografi
Arket: 65,5x50,5 cm Motivet: 64x49 cm
Radering
Motivet: 425x570 mm
Signert med blyant nede t.h.: Picasso
Fargemetalltrykk
Arket: 32,3x24,8
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.
Akvarell på papir, lysmål
34x25
Signert nede t.h.: L Eikaas Stedsbestemt og datert nede t.v.: Bergen /60
Olje på lerret
31x44
Signert nede t.h.: K. Bergslien
Olje på papir, oppklebet på plate
23x33
Signert og datert nede på midten: Magnus Bagge 1865
Olje på lerret
36x50
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: Baade Baade 1847
18x19
Usignert
16x15,5
Signert og datert nede t.h.: Nils Gude 1878.
Olje på lerret
50x36
Signert nede t.h.: Axel Ender-
Olje på lerret
56x80
Signert nede t.h.: Herm: Kauffmann
Olje på lerret
40x80
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1913
Olje på lerret
37x55
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1923.
Olje på lerret
50x65
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Frits Thaulow. 91.
Olje på lerret
54x65
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Olje på lerret
33x46
Olje på lerret
51x61
Signert nede t.v.: .A Normann
19x26
Signert og datert nede t.h.: CS 72
Olje på mahogniplate
44x64
Signert nede t.h.: Diriks
Olje på lerret
42x62
Signert og datert nede t.v.: Smith Hald 73.
Olje på lerret
33x46
Signert og datert nede t.h.: Gerh: Munthe München -1878
Olje på lerret
45x59
Signert og datert nede t.h.: Jørgen Sørensen 93
Olje på lerret
68x114
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1900
Olje på lerret
70x85
Dobbeltsignert nede t.v.: Th Holmboe Holmboe
Olje på lerret
60x100
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1895
Olje på plate
60x73
Signert nede t.v.: E Ulving
Olje på lerret
57x66
Signert og datert nede t.h.: Eilif P. 25
Olje på lerret
95x107
Signert nede t.h.: Karl Uchermann.
Olje på lerret
57x49
Signert og datert nede t. h.: Halfdan Gran 1902, samt påtegnet nede t. h.: "Bob" 1889-19.
Tempera og metallfolie på plate
13x17
Signert og datert nede t.h.: AEB 1959
Tempera og metallfolie på papir, oppklebet på
12x19
plate Signert og datert nede t.h.: AEB 1959
Grålig glass
H: 14 cm
Nøstetangen, ca 1760-70.
Grålig glass
H: 13,5
Nøstetangen, ca 1760-70.
Grålig glass
H: 15 cm
Nøstetangen, ca 1760-70.
Grålig glass
H: 16,5 cm
Nøstetangen, ca 1760-70.
Grålig glass
H: 13,5 cm
Nøstetangen, ca 1760-70.
Grålig glass
H: 16 cm
Nøstetangen, ca 1760-70.
Grålig glass
H: 14 cm
Nøstetangen, ca 1760-70.
Grålig glass
H: 18 cm
Nøstetangen, ca 1760-70.
Grålig glass
H: 16,5 cm
Nøstetangen, ca 1760-70.
Grålig glass
H: 18 cm
Nøstetangen, ca 1760.
Klart glass
H: 17,5 cm
Antagelig Nøstetangen, ca 1760.
Klart glass
H: 17 cm
Antagelig Nøstetangen, ca. 1760.
Håndvevet ull
226x160
Usignert