Auksjon onsdag 4. juni 2014 kl 20:30
Kavli, Arne(1878-1970)
Rød hatt og vinglass 1921

Olje på lerret
67x85
Signert og datert nede t.v.: A. Kavli -21

Antagelig signert og påtegnet av kunstneren med annen tittel: "A. Kavli fra Fiskebekskil" på baksiden, på blindrammen.

Kunstnernes Hus, Oslo 26.03.-18.04.1938, retrospektiv utstilling over kunstnerens arbeider, kat.nr. 77. (Må være oppført med feil kat.nr. på blindrammen eller i katalogen fra 1938. Kat.nr. 77 er: "Kutter" med mål 76x80, oppført under året 1929.
Blaafarveværket 1999, kat.nr. 83, med tittel: "Rød hatt og vinglass, 1921", avbildet i farger s. 129.

Vurdering
NOK 400 000–600 000

Auksjonert onsdag 4. juni 2014 kl 20:30

Tilslag NOK 400 000