Jubileumsauksjonen 1814-2014, del I

Auksjon onsdag 4. juni 2014 kl 20:30

Våre lokaler, Gamel logen

Uchermann, Karl (1855-1940)
Fiendtlig møte

Olje på lerret
96x147
Signert nede t.v.: Karl Ucermann

Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "Carl Ucermann Fiendtlig Möde Kr 1.000- 24/12-1894". Påtegnet med trykket lapp på baksiden av rammen, som viser at maleriet var 1. gevinst ved utlodning i 1894, antagelig gjennom Kunstforeningen. Maleriet er satt opp som 1. premie: "Carl Uckermann: "Fiendtlig Møde" Kr. 1.000." De neste verkene er: 2. A. Ender: Stilleben Kr. 800 og 3. Barth: Marine Kr. 500. Det er oppført tilsammen 20 numre av forskjellige kunstnere på lappen.

Auksjonert onsdag 4. juni 2014 kl 20:30

Vurdering