Jubileumsauksjonen 1814-2014, del I

Auksjon onsdag 4. juni 2014 kl 20:30

Våre lokaler, Gamel logen

Nielsen, Amaldus Clarin (1838-1932)
Aftenstemning 1883

Olje på plate
30x50
Signert nede t.h.: Amaldus Nielsen. Datert nede t.v.: 1883.

Signert, datert og påtegnet, antagelig av kunstneren , på baksiden av platen: "Fra Christiansands Stift af Amaldus Nielsen. 1883". Liten variant av maleriet som befinner seg på Det kongelige slott, 102x171, også datert 1883, som ett av de 17 maleriene gitt av folket i sølvbryllupsgave i 1882 til kong Oscar II og dronning Sophie.

Auksjonert onsdag 4. juni 2014 kl 20:30

Vurdering

Tilslag NOK 38 000