Auksjon mandag 1. desember 2014 kl 19:00
Nerdrum, Odd(1944-)
Twin mother by the Sea 1999

Olje på lerret
164,5x195,5
Signert og datert på ombøyd del av lerretet t.v.: Nerdrum 98-99

Påtegnet med tittel på baksiden, på blindrammen.

Forum Gallery, 5th Avenue, New York, 06.01.-05.02.2000.

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000

Auksjonert mandag 1. desember 2014 kl 19:00

LITTERATUR: Bjørn Li og Jan Ove Tuv: Odd Nerdrum: Themes, Oslo 2007, avbildet s. 123; detalj s. 122.

MOTHER AND CHILD

An apple protects its core.

A mother guards her child. S. 115.