Jubileumsauksjonen 1814-2014, del 2

Auksjon mandag 1. desember 2014 kl 19:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Pauelsen, Erik(1749-1790)Fra Svinesund 1789

Olje på lerret
63x78
Signert og datert nede t.v.: E Paulsen PIXI 1789

Tilslag NOK 230 000
{lot.title}
2
Lund, Bernt(1812-1885)Utsyn over Christiania fra Sinsenbakken 1846

Olje på lerret
82x126
Signert og datert nede på midten: B. Lund 1846.

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 320 000
{lot.title}
3
Hertervig, Lars(1830-1902)Urskog

Akvarell og gouache på tre biter uidentifisert
41x38
tobakkspapir og en bit innpakningspapir, oppklebet på flere skikt ulike papirer; innpakningspapir, lerret og avispapir
Signert nede t.h.: Hertervig

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 370 000
{lot.title}
4
Hertervig, Lars(1830-1902)Kystlandskap Fra Ryfylke 1853

Akvarell og gouache på papir, lysmål
44x58
Signert og datert nede t.h.: L.H 53

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 160 000
{lot.title}
5
Hertervig, Lars(1830-1902)Landskap med skog og vann

Akvarell og gouache på tobakkspapir
17x25,5
Signert nede t.h.: L Hertervig

Tilslag NOK 55 000
{lot.title}
6
Tidemand, Adolph(1814-1876)Sognebud I 1860

Olje på lerret
102x129
Signert og datert nede t.v.: A. Tidemand Df. 1860.

NOK 800 000–1 000 000
Tilslag NOK 700 000
{lot.title}
7
Schreiber, Christiane(1822-1898)En norsk bondepike

Olje på lerret
91x73
Usignert

{lot.title}
8
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Forlegg til fire malerier på Oscarshall 1849

Blyant og akvarell på papir
alle 19x26
Alle signert HFG 1849.

NOK 50 000–60 000
{lot.title}
9
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Landskap 1860

Olje på lerret
22x35
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1860

Tilslag NOK 55 000
{lot.title}
10
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Storm på heden 1872

Olje på lerret
42x64
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1872

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
11
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Sundbryggen i Drøbak 1876

Olje på lerret
53x95
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1876.

NOK 300 000–400 000
{lot.title}
12
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Juletrehøsting 1876

Olje på lerret
64x52
Signert og datert nede t.h.: Jahn Ekenæs München 1876.

Tilslag NOK 85 000
{lot.title}
13
Munthe, Gerhard(1849-1929)Fergestedet 1877

Olje på lerret
46x84
Signert og datert nede t.h.: Gerh: Munthe. 1877.

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
14
Werenskiold, Erik(1855-1938)En forloren sønn 1879

Olje på mahogniplate
36x47
Signert og datert nede t.h.: E. Werenskiold. 79.

NOK 1 200 000–1 500 000
{lot.title}
15
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Lervik på Stord 1888

Olje på papir, oppklebet på lerret
44x57
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. Okt. 88.

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
16
Thaulow, Frits(1847-1906)Elveparti

Olje på lerret
50x61
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Tilslag NOK 110 000
{lot.title}
17
Thaulow, Frits(1847-1906)Fransk landsby med gammel kirke

Olje på lerret
50x65

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 220 000
{lot.title}
18
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med folkeliv 1888

Olje på lerret
50x82
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold 1888.

Tilslag NOK 30 000 med forbehold
{lot.title}
19
Askevold, Anders(1834-1900)Sognefjord 1888

Olje på lerret
41x66
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1888.

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
20
Haaland, Lauritz(1855-1938)Losbåten Hvidingsø No 5 loser en dampbåt 1881

Olje på lerret
70x110
Signert nede t.h.: Lauritz Haaland. Datert og påtegnet nede t.v.: Hvidingsö 81.

{lot.title}
21
Krohg, Christian(1852-1925)Fra Finse

Olje på lerret
37x49
Signert nede t.h.: C Krohg

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
22
Krohg, Christian(1852-1925)Portrett av Henrik Ibsen på Karl Johan

Olje på lerret
61x46
Signert nede t.v.: C Krohg

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 300 000
{lot.title}
23
Collett, Frederik(1839-1914)Marsaften, fra Mesna 1893

Olje på lerret
63x83
Signert og datert nede t.v.: Fr Collett 93

Tilslag NOK 135 000
{lot.title}
24
Ender, Axel(1853-1920)Kjelkekjøring

Olje på lerret
57x84
Signert nede t.h.: Axel Ender-

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 350 000
{lot.title}
25
Egedius, Halfdan(1877-1899)Vinterbilde fra Bærum 1893

Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t.v.: H. Egedius. 93.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
26
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Juletreet

Blyant, pastell og akvarell på tykt papir
32,5x26
Signert med tusj nede t.v.: Th. Kittelsen.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 390 000
{lot.title}
27
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Prinsessen på glassberget

Tusj på tykt gulhvitt papir
20,5x15,5
Signert nede t.h.: TK.

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
28
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Landgangsbrygge ved Feste Moss 1895

Olje på lerret
43x67
Dobbeltsignert, datert og stedsbestemt nede t.v.: HF Gude HF Gude 1895 Feste 14 Aug

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 255 000
{lot.title}
29
Peterssen, Eilif(1852-1928)Tarekjøring, Sele 1895

Olje på lerret
73x84
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: EP 4 Sept 95 Sele

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
30
Kielland, Kitty(1843-1914)Torvmyr 1898

Olje på lerret
60x90
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Kitty L Kielland 1898

NOK 175 000–200 000
Tilslag NOK 175 000
{lot.title}
31
Sinding, Elisabeth(1846-1930)Hestespann, vinter 1899

Olje på lerret oppklebet på plate
34x48
Signert og datert nede t.v.: Elisabeth Sinding 99.

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
32
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)I dagningen 1908

Olje på lerret
89x158
Signert nede t.h.: Amaldus Nielsen Datert nede t.v.: 1908

Tilslag NOK 135 000
{lot.title}
33
Ulving, Even(1863-1952)Interiør

Olje på lerret
76x100
Signert nede t.v.: E. Ulving.

{lot.title}
34
Sohlberg, Harald(1869-1935)Vinternatt i Rondane

Fargelitografi
70,5x77
Signert med blyant nede t.h.: Sohlberg.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 310 000
{lot.title}
35
Karsten, Ludvig(1876-1926)Mor og barn 1917

Olje på lerret
42x56
Signert og datert oppe t.v.: Karsten - 17

NOK 400 000
{lot.title}
36
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Stortingsgaten

Olje på lerret
69x60
Signert nede v.: A- Kavli-

Tilslag NOK 130 000
{lot.title}
37
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Joronns hatt 1927

Olje på lerret
74x60
Signert og datert nede t.v.: Thorvald Erichsen 27.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 125 000
{lot.title}
38
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Holmsbu 1930

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.v.: Thv. Eichsen. 30.

{lot.title}
39
Wankel, Charlotte(1888-1969)Komposisjon

Olje på lerret
80x40
Usignert

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 125 000
{lot.title}
40
Keyser, Ragnhild(1889-1943)Komposisjon med arkitektur og esel. Fra Provence

Olje på lerret
53x33
Signert på baksiden, på blindrammen: Ragnhild Keyser

NOK 90 000–110 000
Tilslag NOK 85 000
{lot.title}
41
Rolfsen, Alf(1895-1979)Jernbanehall 1932

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Alf Rolfsen 32

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
42
Aulie, Reidar(1904-1977)Nymfefontenen

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: Aulie

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
43
Deberitz, Per(1880-1945)Arne Kavlis hustru i hagen på Rønnes 1933

Olje på lerret
120x140
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: P. Deberitz -33 Rönnes

Tilslag NOK 75 000
{lot.title}
44
Riis, Bendik(1911-1988)Vinterlandskap

Olje på plate
72x92
Signert nede t.v.: Bendik Riis.

Tilslag NOK 49 000
{lot.title}
45
Ekeland, Arne(1908-1994)Barnet

Olje på lerret
100x90
Signert nede t.v.: Arne Ekeland

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
46
Ekeland, Arne(1908-1994)Oljetoget går forbi

Olje på lerret
100x113

Tilslag NOK 62 000
{lot.title}
47
Weidemann, Jakob(1923-2001)Oppstilling med blomster og frukt 1948

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 48

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
48
Weidemann, Jakob(1923-2001)Oppstilling med blomster

Olje på plate
61x50
Signert nede t.h.: Weidemann

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
49
Weidemann, Jakob(1923-2001)Kvinne

Olje på plate
70x50
Signert nede t.v.: Weidemann

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
50
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1962

Olje på plate
41x33
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 62.

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 66 000
{lot.title}
51
Weidemann, Jakob(1923-2001)Høst 1963

Olje på plate
80x100
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 63

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
52
Heramb, Thore(1916-2014)Oppstilling med hvite tulipaner 1980

Olje på lerret
79x98
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 80

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
53
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1973

Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 73

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
54
Durban, Arne(1912-1993)Sittende akt

Bronse
H: 37 cm
Signert: Durban

{lot.title}
55
Durban, Arne(1912-1993)Kvinnelig akt med ball

Bronse
H: 43 cm.
Signert på plinten: Durban

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
56
Nupen, Kjell(1955-2014)Pyramideskisser I

Olje på lerret
29x73
Signert nede t.h.: K Nupen Påtegnet "Pyramideskisse" tre steder, nede t.v. og t.h. og oppe på midten.

{lot.title}
57
Nupen, Kjell(1955-2014)Innrammet landskap 1983

Olje på lerret
20x140
Signert nede t.h.: K Nupen Påtegnet med tittel og datert nede på midten: Innrammet landskap 1983

{lot.title}
58
Nupen, Kjell(1955-2014)Panorama

Olje på lerret
20x140
Signert nede t.v.: K. Nupen Påtegnet med tittel nede t.v.

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
59
Ransve, Bjørn(1944-)Skinnende hjerte

Olje på plate
61,5x51
Signert nede t.h.: Ransve

NOK 170 000–200 000
Tilslag NOK 180 000
{lot.title}
60
Nerdrum, Odd(1944-)Twin mother by the Sea 1999

Olje på lerret
164,5x195,5
Signert og datert på ombøyd del av lerretet t.v.: Nerdrum 98-99

NOK 1 000 000–1 500 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her