Auksjon mandag 1. desember 2014 kl 19:00

Jubileumsauksjonen 1814-2014, del 2

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Fra Svinesund 1789
1
Ukjent, kunstnerFra Svinesund 1789

Olje på lerret
63x78
Signert og datert nede t.v.: E Paulsen PIXI 1789

Vurdering
Tilslag
NOK 230 000
Utsyn over Christiania fra Sinsenbakken 1846
2
Lund, Bernt(1812-1885)Utsyn over Christiania fra Sinsenbakken 1846

Olje på lerret
82x126
Signert og datert nede på midten: B. Lund 1846.

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 320 000
Urskog
3
Hertervig, Lars(1830-1902)Urskog

Akvarell og gouache på tre biter uidentifisert
41x38
tobakkspapir og en bit innpakningspapir, oppklebet på flere skikt ulike papirer; innpakningspapir, lerret og avispapir
Signert nede t.h.: Hertervig

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 370 000
Kystlandskap Fra Ryfylke 1853
4
Hertervig, Lars(1830-1902)Kystlandskap Fra Ryfylke 1853

Akvarell og gouache på papir, lysmål
44x58
Signert og datert nede t.h.: L.H 53

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 160 000
Landskap med skog og vann
5
Hertervig, Lars(1830-1902)Landskap med skog og vann

Akvarell og gouache på tobakkspapir
17x25,5
Signert nede t.h.: L Hertervig

Vurdering
Tilslag
NOK 55 000
Sognebud I 1860
6
Tidemand, Adolph(1814-1876)Sognebud I 1860

Olje på lerret
102x129
Signert og datert nede t.v.: A. Tidemand Df. 1860.

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000
Tilslag
NOK 700 000
En norsk bondepike
7
Schreiber, Christiane(1822-1898)En norsk bondepike

Olje på lerret
91x73
Usignert

Vurdering
Forlegg til fire malerier på Oscarshall 1849
8
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Forlegg til fire malerier på Oscarshall 1849

Blyant og akvarell på papir
alle 19x26
Alle signert HFG 1849.

Vurdering
NOK 50 000–60 000
Landskap 1860
9
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Landskap 1860

Olje på lerret
22x35
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1860

Vurdering
Tilslag
NOK 55 000
Storm på heden 1872
10
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Storm på heden 1872

Olje på lerret
42x64
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1872

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Sundbryggen i Drøbak 1876
11
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Sundbryggen i Drøbak 1876

Olje på lerret
53x95
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1876.

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Juletrehøsting 1876
12
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Juletrehøsting 1876

Olje på lerret
64x52
Signert og datert nede t.h.: Jahn Ekenæs München 1876.

Vurdering
Tilslag
NOK 85 000
Fergestedet 1877
13
Munthe, Gerhard(1849-1929)Fergestedet 1877

Olje på lerret
46x84
Signert og datert nede t.h.: Gerh: Munthe. 1877.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
En forloren sønn 1879
14
Werenskiold, Erik(1855-1938)En forloren sønn 1879

Olje på mahogniplate
36x47
Signert og datert nede t.h.: E. Werenskiold. 79.

Vurdering
NOK 1 200 000–1 500 000
Fra Lervik på Stord 1888
15
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Lervik på Stord 1888

Olje på papir, oppklebet på lerret
44x57
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. Okt. 88.

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Elveparti
16
Thaulow, Frits(1847-1906)Elveparti

Olje på lerret
50x61
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Vurdering
Tilslag
NOK 110 000
Fransk landsby med gammel kirke
17
Thaulow, Frits(1847-1906)Fransk landsby med gammel kirke

Olje på lerret
50x65

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 220 000
Fjordlandskap med folkeliv 1888
18
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med folkeliv 1888

Olje på lerret
50x82
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold 1888.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000 med forbehold
Sognefjord 1888
19
Askevold, Anders(1834-1900)Sognefjord 1888

Olje på lerret
41x66
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1888.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Losbåten Hvidingsø No 5 loser en dampbåt 1881
20
Haaland, Lauritz(1855-1938)Losbåten Hvidingsø No 5 loser en dampbåt 1881

Olje på lerret
70x110
Signert nede t.h.: Lauritz Haaland. Datert og påtegnet nede t.v.: Hvidingsö 81.

Vurdering
Fra Finse
21
Krohg, Christian(1852-1925)Fra Finse

Olje på lerret
37x49
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Portrett av Henrik Ibsen på Karl Johan
22
Krohg, Christian(1852-1925)Portrett av Henrik Ibsen på Karl Johan

Olje på lerret
61x46
Signert nede t.v.: C Krohg

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 300 000
Marsaften, fra Mesna 1893
23
Collett, Frederik(1839-1914)Marsaften, fra Mesna 1893

Olje på lerret
63x83
Signert og datert nede t.v.: Fr Collett 93

Vurdering
Tilslag
NOK 135 000
Kjelkekjøring
24
Ender, Axel(1853-1920)Kjelkekjøring

Olje på lerret
57x84
Signert nede t.h.: Axel Ender-

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 350 000
Vinterbilde fra Bærum 1893
25
Egedius, Halfdan(1877-1899)Vinterbilde fra Bærum 1893

Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t.v.: H. Egedius. 93.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 150 000
Juletreet
26
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Juletreet

Blyant, pastell og akvarell på tykt papir
32,5x26
Signert med tusj nede t.v.: Th. Kittelsen.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 390 000
Prinsessen på glassberget
27
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Prinsessen på glassberget

Tusj på tykt gulhvitt papir
20,5x15,5
Signert nede t.h.: TK.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Landgangsbrygge ved Feste Moss 1895
28
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Landgangsbrygge ved Feste Moss 1895

Olje på lerret
43x67
Dobbeltsignert, datert og stedsbestemt nede t.v.: HF Gude HF Gude 1895 Feste 14 Aug

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 255 000
Tarekjøring, Sele 1895
29
Peterssen, Eilif(1852-1928)Tarekjøring, Sele 1895

Olje på lerret
73x84
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: EP 4 Sept 95 Sele

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Torvmyr 1898
30
Kielland, Kitty(1843-1914)Torvmyr 1898

Olje på lerret
60x90
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Kitty L Kielland 1898

Vurdering
NOK 175 000–200 000
Tilslag
NOK 175 000
Hestespann, vinter 1899
31
Sinding, Elisabeth(1846-1930)Hestespann, vinter 1899

Olje på lerret oppklebet på plate
34x48
Signert og datert nede t.v.: Elisabeth Sinding 99.

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
I dagningen 1908
32
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)I dagningen 1908

Olje på lerret
89x158
Signert nede t.h.: Amaldus Nielsen Datert nede t.v.: 1908

Vurdering
Tilslag
NOK 135 000
Interiør
33
Ulving, Even(1863-1952)Interiør

Olje på lerret
76x100
Signert nede t.v.: E. Ulving.

Vurdering
Vinternatt i Rondane
34
Sohlberg, Harald(1869-1935)Vinternatt i Rondane

Fargelitografi
70,5x77
Signert med blyant nede t.h.: Sohlberg.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 310 000
Mor og barn 1917
35
Karsten, Ludvig(1876-1926)Mor og barn 1917

Olje på lerret
42x56
Signert og datert oppe t.v.: Karsten - 17

Vurdering
NOK 400 000
Fra Stortingsgaten
36
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Stortingsgaten

Olje på lerret
69x60
Signert nede v.: A- Kavli-

Vurdering
Tilslag
NOK 130 000
Joronns hatt 1927
37
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Joronns hatt 1927

Olje på lerret
74x60
Signert og datert nede t.v.: Thorvald Erichsen 27.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 125 000
Fra Holmsbu 1930
38
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Holmsbu 1930

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.v.: Thv. Eichsen. 30.

Vurdering
39
Wankel, Charlotte(1888-1969)Komposisjon

Olje på lerret
80x40
Usignert

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 125 000
Komposisjon med arkitektur og esel. Fra Provence
40
Keyser, Ragnhild(1889-1943)Komposisjon med arkitektur og esel. Fra Provence

Olje på lerret
53x33
Signert på baksiden, på blindrammen: Ragnhild Keyser

Vurdering
NOK 90 000–110 000
Tilslag
NOK 85 000
Jernbanehall 1932
41
Rolfsen, Alf(1895-1979)Jernbanehall 1932

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Alf Rolfsen 32

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Nymfefontenen
42
Aulie, Reidar(1904-1977)Nymfefontenen

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: Aulie

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Arne Kavlis hustru i hagen på Rønnes 1933
43
Deberitz, Per(1880-1945)Arne Kavlis hustru i hagen på Rønnes 1933

Olje på lerret
120x140
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: P. Deberitz -33 Rönnes

Vurdering
Tilslag
NOK 75 000
Vinterlandskap
44
Riis, Bendik(1911-1988)Vinterlandskap

Olje på plate
72x92
Signert nede t.v.: Bendik Riis.

Vurdering
Tilslag
NOK 49 000
Barnet
45
Ekeland, Arne(1908-1994)Barnet

Olje på lerret
100x90
Signert nede t.v.: Arne Ekeland

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Oljetoget går forbi
46
Ekeland, Arne(1908-1994)Oljetoget går forbi

Olje på lerret
100x113

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Oppstilling med blomster og frukt 1948
47
Weidemann, Jakob(1923-2001)Oppstilling med blomster og frukt 1948

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 48

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Oppstilling med blomster
48
Weidemann, Jakob(1923-2001)Oppstilling med blomster

Olje på plate
61x50
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Kvinne
49
Weidemann, Jakob(1923-2001)Kvinne

Olje på plate
70x50
Signert nede t.v.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Komposisjon 1962
50
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1962

Olje på plate
41x33
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 62.

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 66 000
Høst 1963
51
Weidemann, Jakob(1923-2001)Høst 1963

Olje på plate
80x100
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 63

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Oppstilling med hvite tulipaner 1980
52
Heramb, Thore(1916-2014)Oppstilling med hvite tulipaner 1980

Olje på lerret
79x98
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 80

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Komposisjon 1973
53
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1973

Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 73

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Sittende akt
54
Durban, Arne(1912-1993)Sittende akt

Bronse
H: 37 cm
Signert: Durban

Vurdering
Kvinnelig akt med ball
55
Durban, Arne(1912-1993)Kvinnelig akt med ball

Bronse
H: 43 cm.
Signert på plinten: Durban

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Pyramideskisser I
56
Nupen, Kjell(1955-2014)Pyramideskisser I

Olje på lerret
29x73
Signert nede t.h.: K Nupen Påtegnet "Pyramideskisse" tre steder, nede t.v. og t.h. og oppe på midten.

Vurdering
Innrammet landskap 1983
57
Nupen, Kjell(1955-2014)Innrammet landskap 1983

Olje på lerret
20x140
Signert nede t.h.: K Nupen Påtegnet med tittel og datert nede på midten: Innrammet landskap 1983

Vurdering
Panorama
58
Nupen, Kjell(1955-2014)Panorama

Olje på lerret
20x140
Signert nede t.v.: K. Nupen Påtegnet med tittel nede t.v.

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Skinnende hjerte
59
Ransve, Bjørn(1944-)Skinnende hjerte

Olje på plate
61,5x51
Signert nede t.h.: Ransve

Vurdering
NOK 170 000–200 000
Tilslag
NOK 180 000
Twin mother by the Sea 1999
60
Nerdrum, Odd(1944-)Twin mother by the Sea 1999

Olje på lerret
164,5x195,5
Signert og datert på ombøyd del av lerretet t.v.: Nerdrum 98-99

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på